Rumeli Feneri - Kızıltoprak

Kayıt
14 Nisan 2010
Başlık
10
Mesaj
68
Tepki
154
Şehir
istanbul
Orhan Kılıç abinin Garipçe'ye ani bir gezi başlıklı makalesini gördüğümden beri o tarafa gidebilmek için fırsat kolluyordum. Pazar günü berbat geçen bir KPDS sınavından sonra Pazartesi sabahı Sirkeci tren istasyonundan düştüm yollara. Sabah saatlerinde güneş ışığı eğik geldiğinden Boğaz daha bir güzel görünüyor Galata Köprsü'nden. Herkes işinde gücünde. Galata Kulesi’yle de selamlaşıyoruz. Bekle beni boğaz köprüsü. Ne çabuk geçmişiz Sarıyer'i, o kadar da kolay olmamış anlaşılan. Koç Üni2ye giderken. Garipçe'ye dönüşte uğrarım deyip yolun akışına bırakmışım kendimi. Aman fener canım fener. Pazartesi kimsecikler yok ortalıkta. Herkes sözleşmiş bir yerlere gidiyor.

Kale (daha araştırmadım kimlerden kalmış diye). Dünya’nın sonu sanki. Söylenecek pek bir şey yok sanırım. İkimizde uzaklardan geldik. O da güzel bir manzarayı hak etti. Hak edilmiş bir yemekten daha güzel ne olabilir. Fener’den batıya doğru bir sürü koy var. En şanslı inekler, eşsiz manzara eşliğinde otlanıyorlar. Çıkarma var sanki.. (sol tarafta ki karaya fazlaca yakın gemiyi fark ettiniz mi?). Bu ATV, bisiklet ve yürüyüş parkuru Golden Beach Club’a ait. Sanki gemiyi kurtarmaya gidiyorum, nasıl bir heyecan. Sonunda.

Bu manzarayı gören diğer gemiler pek yaklaşmıyorlar artık adı "Orçun"; biz ona pek yardımcı olamadık ama, böyle hoş bir sürpriz yaptığı için kendisine çok teşekkür ettik. Fener’den Kızıltoprak'a giderken, bir balıkçı barınağı. MTB’ciler bu parkur sizi çağırıyor. Bayağı zorlu bölümleri var. Ama olsun, bir şekilde geçtik. İşte Kızıltoprak. Bir şarkıda geçiyor galiba mor salkımlar. Böyle bir manzara karşısında durmak olurlu, Kızıltoprak’ı da geçip batıya doğru devam. O da ne! Bu yolda bir bekçi var?

Bu gezimde yoluma 2 tane daha yılan çıkmıştı ama onlar süratle kaçmışlardı, bu arkadaştaki cesarete hayran kalıyorum ve kendisiyle bir hatıra fotoğrafı çektirmeye karar veriyorum Saatin de geç olması ve “Bekçi” nin de yoldan çekilmemesini bir işaret olarak alıyorum ve bir daha ki seferin planlarını yaparak geri dönüşe başlıyorum. Bu da Kızıltoprak’ın tersten görünüşü, harika bir yer.

Papatyalar hala canlı. Helal be teyze! Bu sahneden aldığım motivasyon Sarıyer sırtlarına kadar mola vermeden tırmanmama yetiyor. İşte yine Sarıyer. Rumeli Feneri’ne ilk gidişimdi, resmen büyülendim, sırada Garipçe ve Anadolu Feneri var. Bu geziyi aklıma getiren Orhan Kılıç abiye, patlamayarak beni üzmedikleri için lastiklerime ve parkura girmeme müsaade ettikleri için “Golden Beach Club” a çok teşekkür ederim. Umarım yola çıkmak için kendisine sebep arayanlara ya da “bir bisiklet alsam mı?” diye düşünüp kararsızlık yaşayanlara bir enerji verebilmişimdir. Yazımı okuyan herkese teşekkürler.
 

eminozk

Daimi Üye
Kayıt
21 Ocak 2006
Başlık
16
Mesaj
259
Tepki
381
Şehir
adana/antalya
Çok güzel bir gezi ,her şey harika ,bir seneden fazla oldu istanbul'a uğramadım ve resimlere bakarken istanbulu yaşadım.Manzara ve resim kalitelleri çok güzeldi ,anlatımında öyle . Paylaştıgın için sağ ol .sevğiler
 

cembarlasic

Daimi Üye
Kayıt
9 Temmuz 2008
Başlık
18
Mesaj
244
Tepki
239
Yaş
46
Şehir
Beylikdüzü-İstanbul
Bisiklet
Cannondale
İnsana moral veren bir gezi, çok teşekkürler.
 

haceli yılmaz

Forum Bağımlısı
Kayıt
3 Temmuz 2009
Başlık
40
Mesaj
636
Tepki
481
Şehir
istanbul
Bisiklet
Sedona
fotolar süper olmuş evet türkiyemizin her yeri güzel ama gezince görünce güzel süper tur olmuş tek başınıza o kalenin ordada bişeyler atıştırmışın en sevdiğim yer orası hele bide 2 metrelik dalgalar geldiğinde tadından yenmiyo ama sanırsam sakinmiş kara deniz o gün yoksa cok ii dalga görüntüsü yakalardın gökkuşağı eşlığınde ayaklarına sağlık dostum sahil havası aldırdın hepimize teşekkürler kendine iyi bakk
 
Kayıt
14 Nisan 2010
Başlık
10
Mesaj
68
Tepki
154
Şehir
istanbul
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
  • #5
herkese çok teşekkürler, bir daha ki sefere beraber turlamak üzere..
 

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Kayıt
30 Ocak 2010
Başlık
26
Mesaj
1.479
Tepki
2.314
Şehir
İstanbul
Sevgili Ömer,
Sana ilham verebildiğim için çok mutluyum. Bir gün önce Yalova-İznik-Yalova turu yapmıştım ama haberim olsaydı seve, seve yeniden gelirdim. Çok güzel bir tur olmuş. Hafta arası turun tadı bir başka oluyor. Görüşmek üzere.
 

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Kayıt
27 Şubat 2008
Başlık
75
Mesaj
1.725
Tepki
5.787
Yaş
53
Şehir
Keşan
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Harika bir tur, harika bir anlatım ve harika fotoğraflar.
Çok teşekkürler bu geziye bizleri de dahil ettiğin için.
 
Yukarı Alt