Rulman elimde başka hazne içinde başka dönüyor :S

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
923
Bu aralar arka haznemin akıcılığından şikayetçi olmam üzerine rulmanlarını değiştirmeye karar verdim.

Sizinde başınıza geldimi bilmem ama yeni rulmanlarımı montaj öncesi incelediğimde gayet rahat döndüğünü tecrübe etmişken,hazne içine montaj sonrası bu rahat dönüşün en az %50 sini kaybettiğini gördüm.(montaj sorunsuz ve rulmana zarar vermeden yapıldı)

Montaj sonrası bu dönüş tecrübem freehub montajı öncesindeki denememdi.Yanı sadece hazne rulmanlar ve mil takılı halde.
Elim kolum bağlanmış durumda ve bu sorun canımı çok sıkıyor.Ve özellikle bu sorunu kendim çözmek istiyorum(bisiklet firmalarından yardım almaksızın)

Çözüm fikirlerinizi olumak isterim.:bilmiom:

Scudo

Taner Rona

Forum Bağımlısı
Tepki
700
Bisiklet
Bianchi
valla qr ı fazla sıktınız dicektim ki daha o aşamaya gelmemişsiniz,çok ilginç internette aradım fakat buna benzer bir sorun göremedim.Büyük ihtimalle denemişsinizdir ama yinede söylemek isterim

gres yağı filan kullandınızmı ? evet ise temizleyip basit bir makina yağı deneyin
her göbeğin montajı değişiktir rulmanı yereltirdikten sonra bir parçayı fazla sıkmış olabilirmisiniz ?
kolay kolay yamulmaz ama belki mil bir noktada hafif yamulmustur ve rulmanı bir noktada sıkıştırıyor olabilir? aklıma şimdilik bu kadarı geldi aramaya devam...

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
923
Belirtmedim ama hazne hope pro 2 ve içinde vidalı hiç bir şey yok,herşey geçmeli çek-çıkar,bastır-oturt. Yukarıda bahsettiğim gibi vidalı sıkıştırmalı hiç bir parça yok haznede. Montaj sonrası haznenin durumu 1:02 'deki gibi.ayrıca gres kulllanmadım

Yukarı Alt