Rubleye göre aktarıcı seçimine yardım eder misiniz?

eRay.Akdeniz

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
Specialized
Öncelikle herkese iyi forumlar. 9'lu sistem CS-HG53 rublede sgs-m592 deore aktarıcı kullanıyorum. Bu aktarıcımı 10'lu shimano rublede kullanabilir miyim? Ayrıca 10'lu ruble ve vites kolları açısından Deore ile SLX arasında belirgin bir fark var mıdır? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Scudo

sonerveozer

Forum Bağımlısı
Tepki
177
Bisiklet
Mosso
9 lu sisteme 10 lu rubleyi hiç karıştıma vites gurubun ya 10 lu olsun ya 9 lu, slx in vites geçişleri daha keskindir deoreye göre...

• Beğen
Tepkiler: eRay.Akdeniz

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Deore ile slx arasında mutlaka fark var.Slx daha yumuşak,fazla güç harcamadan vites geçirme imkanı sunuyor.Bu yönüyle Xt,xtr vites kolları kadar başarılı olduğu söyleniyor.Teknik olarak deore'den daha üst seviye vites kolu.Xt-xtr göre kıyasladığında slx birden 4 vites atabiliyor.Slx rapid fire sistemiyle bunun önüne geçebiliyor. Shimano slx sl-m660 rapidfire vites kolu alınabilir.Slx rapidfire özellikleri çok güzel.(Zinciri hem ön hem arka küçük dişliye düşürülüyor.Vites kolları fren kolları içine ve dışına bağımsız olarak takılıyor.Vites kolları göstergesi isteğe göre çıkarılıp takılıyor.)Deore 592 arka aktarıcı 9 vites uyumlu özelliği var.10'lu için sorun olabilir.Tam randıman vermeyebilir.Shimano slx rd-m663sgs arka aktarıcı çok iyi,slx lerin yumuşak vites geçişini beğeniyorum.9'lu sistem için slx olanı var.Yalnız hg-x zincirlerle uyumlu olduğu belirtiliyor.

• Beğen
Tepkiler: eRay.Akdeniz