rublenin yalpası

BF Okuru

Üye
Tepki
2
arkadaşlar merhaba benim bisikletimin rublesi pedal çevirmeden dönerken yalpa yapıyor elle kontrol ettim herhangi bi boşluk yok bu sorun yaratırmı şimdiden tşk:rolleyes:

Scudo

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
onun nedeni sanırsam milin yamuk olmasından kaynaklanıyo yada ruble yataklarında bir sorun neyim var :rolleyes:

ZaRaKi

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
SeRHaT
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bence göbeğin tamamen değişmesi gerekiyor;) değişmesede olur:D zincir bi o çarka bi başka çarka gezer durur:p

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
@SeRHaT_

yok artık serhat abarttın o duruma geldiğinde zaten durmaz yerinde ama tabi göbek değişimi kapıda gibi

ZaRaKi

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
SeRHaT
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
eskiden benimde başıma böyle bi olay gelmişti ordan esinlenerek böyle bi yorum yaptım;) bisikleti sürerken rublenin oynamasına da zincirin atlamasına da alışmıştım:D . değiştirmeye de hiç niyetim yoktu, tabi o zamanlar para da yoktu:D... sonuç olarak, yalpalasa da gidiyo;)

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hiç önemli değil. ufak bir yalpalama gözlemlenebilir...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@SeRHaT_

bu yeni zinciler kıpır kıpır oluyo yerinde duymıyolar bi bakıyon 2. çarkta birde bakmışın 5. çarka geçmiş :DD::D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
yok zincirin kendi kendine atlaması gibi bir sorun yok sadece ufak bi yalpalama var vidalı tip ruble kullanıyorum

Emre Ede

Forum Demirbaşı
Tepki
207
vidalı rublelerin hepsi öyle, zamanında bende vidalı ruble kullanırken benimkiside yalpalıyodu, bisikletçiye sorduğumda, vites geçişlerini kolaylaştırmak, zinciri kapmak daha kolay kapmak amaçlı yalpalıyomuş (?) ne kadar doğru bilemiyorum..ama normal bişey :)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Vidalı rublelerde belli bir yalpa doğaldır arkadaşlar. Sıkıntıya düşmeye gerek yok ;).

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
evet bende 8 li lx ve xt de bu yalpa olayını gördüm ama bir sorun oluşturmadı

• Beğen
Tepkiler: İdris ACA

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
@moonloc

Bende de aynı sorun olmuştu. Jant haznesini komple değiştirdim sorun tamamen bitti. Eğer bütçen yeterli ise bilyeli jant haznesi değil rulmanlı jant haznesi kullan. Rulmanlı hazneler çok daha sağlam ve uzun ömürlü oluyor bir de rulmanlı tekerler diğerlerine göre çok rahat dönüyorlar ve jant milleri çok dayanıklı oluyor.

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
%90 ihtimalle göbeğin kendi yamukluğu çoğu bisiklette vardır azıcıkta kalitesi düşük göbekse , doğaldır. bir sorun olmaz

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
evet arkadaşların dedii gibi göbekten kaynaklanan bi yalpadır ama çok bişey yoksa problem olmaz bendede çok azda olsa oluyo eğer çok fazlaysa bi göstersen iyi olur