Rublenin karşısındaki kapak

ahmetk

Üye
Tepki
7
Rublenin karşısındaki kapak teker döndükçe sürtünüyor. Nasıl düzelir bu ses? Tşkler

Scudo

ahmetk

Üye
Tepki
7
Tam da problemim bu: (link)

Sıtede gezerken buldum. Arkadaş çekip videoyu koymuş. Saolsun. En iyi böyle anlarsınız:)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ahmet bey, o plastik parçanın amacı zincirin ruble ile tellerin arasına sıkışmasını önlemek, fakat bu sorun ile karşılaşılmadığı için işe yaramadığından dolayı kırmak en sağlıklısı. Bu kadar :)

ahmetk

Üye
Tepki
7
Zincir orada sıkışırsa çıkarması çok zor ve zahmetli. O yüzden ben bu parçanın kırılmasına karşıyım. Kırk yıl bir gün ihtiyaç olur. Kırmadan önerebileceğiniz bir çözüm var mı?

can demir

Üye
Tepki
13
Hocam aktarıcılarda Low ve High yazan iki tane vida bulunur . Bu vidalar aktarıcı kolun ilerleyebileceği maximum ve minimum çizgiyi belirler . Vitesi rublede 1. (en büyük) dişliye alıp vidayıda o seviyeye göre ayarlarsanız zinciriniz hiç bir şekilde ruble ile jant arasına çıkamaz . Tabi kaliteli bi aktarıcınız var ise . Bahsettiğim ayarı yapıp o plastik kapağı kırıp atabilirsiniz :)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Benim bisikletim de o kapak sapasağlam duruyor. Bir zararı da yok. Kıracağım diyorum her seferinde ya unutuyorum ya da üşeniyorum. Bir gün mutlaka kırıp atacağım.. :):)

Tepki
0
videoda tekerleğin dönmesi esnasında arka dişlilerin tuhaf bi hareketi var bu normal değil sanıyorum

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
O kapağı artık nereye sabitliyorsa şuan hayal edemedim, oraya sabitleyen dişlerden birisi kırılmış yada zarar görmüş şuan da tam anlamıyla takılı sayılmaz anlıyacağınız :D

Kurtulmak en iyisi :in: