Ruble Zincir Kaçırıyor (YARDIM LÜTFEN)

tunahan beyhan

Forum Bağımlısı
Tepki
154
Bisiklet
Carraro
Merhaba bisikletimin sorunu tam olarak şu Arka 8 deyken ön 1-2-3 farketmiyor pedala yüklendimmi zincir kaçırıyor zincirimi bu gün değiştirdim eski zincirle bunu sadece 8 de değil 5 te filanda yapıodu zinciri değiştirdim bu sefer sadece 8 de yapıyor şunuda belireyim AYNAKOL RUBLE AKTARICI en fazla 600-700 km sinde (Arka 8 li sistem ancak arttırıcı 7 speed yani 7 li bundan kaynaklanıyor olabilirmi.Zaten arttırıcı alıcam ama bundansa daha çabuk alıcam Yardımlarınız için şimdiden TEŞEKKÜRLER.

Scudo

sonerveozer

Forum Bağımlısı
Tepki
177
Bisiklet
Mosso
arka aktarıcı vites geçişlerinde tıkırdırıyorsa arka aktarıcıdan, ama yolda giderken zincir kaçırıyorsa rublede sıkıntı vardır, yada ruble zincir uyumlu değildir...

• Beğen
Tepkiler: tunahan beyhan

tunahan beyhan

Forum Bağımlısı
Tepki
154
Bisiklet
Carraro
Vites geçişinde bir problem yok sorun sadece 8.viteste dişlilerde hiç bir problem yok daha yeni aldım.Bisikletci Vitesten dedi ama onaylatmak istedim bende vitesten die düşünüyorum.2 farklı zincirle aynı sorunu yaptı sorun zincirden olamaz ve daha bu gün aldım.

Tepki
75
sorun aktarıcı ayarında olabilir eğer aktarıcı sağlam ise ruble tırnaklarında bir problem olabilir profesyonel bir bisiklet mağazası mekaniği sanırım sorununuzu çözebilir

• Beğen
Tepkiler: tunahan beyhan

tunahan beyhan

Forum Bağımlısı
Tepki
154
Bisiklet
Carraro
Olabilir olmasına ama hepsi yeni :S VE hiç düşme vb de olmadı.Vites kollarını değiştiricem eğer çözülmezse ozaman götürücem.

erkan sozoren

Daimi Üye
Tepki
79
bence vites ayarında problem var ayarlarıyla oyna deneme yap ben sorunu tam anlayamadım ama arka vitestekı l-h vıdalarıyla oynadıgında sorun duzelır gıbıme gelıyor

tunahan beyhan

Forum Bağımlısı
Tepki
154
Bisiklet
Carraro
Vites ayarlarında bi şey yok takır takır işliyor tek problem 8 de bi diş boşa kayıyor şöyle tarfi edeyim pedal çeviriyosunuz bi anda 1 diş boşa atıo ve ona göre bir performans düşüyor rubleden olsa 600 km de filan darbe filanda yok shimano ruble modelde iyi.Vites kollarından şüphe ediyorum 8 li sistemem 7 li kullanıyorum ondan olabilirmi.

sonerveozer

Forum Bağımlısı
Tepki
177
Bisiklet
Mosso
Sorunu görmek lazım tarif yetmedi :) Ancak 7 li vites kolunu 8 li aktarıcıyla nasıl kullanıyosun ? yani vites kolu 7 yi göstericek sen 8 de olsun istiyorsun tabiki 8 e geçmez vites...

Yinede sen bir servise göster arka aktarıcın yeni ise kolları değiştir...

tunahan beyhan

Forum Bağımlısı
Tepki
154
Bisiklet
Carraro
Arada sadece 1 dişe atmıyor oda 7. dişli onun dışında bir problem yok :) Vites kolu arıyorum deore bulur bulmaz değiştiricem.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@tunahan beyhan

Kaptan sistemler birbiri ile uyumlu değilse istediğin kadar yeni parça al sorun gitmez.Bende öyle vites kollarını değiştireyim arka aktarıcıyı değiştireyim diyordum ama bir çok konu okuduktan sonra neyin ne olduğunu anladım.Adamlar zincirine,rublesine kadar teknolojiyi ilerletmiş.Bi zamana kadar rubledeki kesikler ne işe yarıyor derdim araştırınca neyin ne olduğunu anladım.Ruble ve zincirde uyumlulukları gösteren harfler vardır Ig-Hg...Malzeme alırken uyumluluklarına dikkat et...

tunahan beyhan

Forum Bağımlısı
Tepki
154
Bisiklet
Carraro
hım anladım çok teşekkür ederim yarın bakıcam tüm parçalara.Bide şöyle bişey var zinciri yağa boğunca o sorun eski zincirimde olmuyordu buda çok ilginç