Ruble ve aktarıcı tercihi

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında fthtncl tarafından paylaşıldı.

1. fthtncl

fthtncl Üye

Seviye:
    ArkadaŞlar merhaba

Üst sevİye bİr mtb toplamaktayim.

Kadrom stumpjumper fsr
    maŞa fox 32 talas rlc 150 mm
    jantlar mavİc crossmax sl

parÇalari yazmamdakİ neden Üst sevİye sÖzÜmÜn daha aÇiklayici olmasi İÇİndİr

bu sİsteme komple xo set dÜŞÜnÜyordum. Sram 1070 rublelİ 2500 tlye kadar verenler var. Fakat ben amerİka da daha uyguna parÇalar buldum ve parÇa parÇa toplamaya karar verdİm.
    Ama teknİk detay konusunda Çok fazla bİlgİm yok.
    Ruble de yenİ sİstemler nasildir ÖlÇÜ nasil olursa İyİ olur?
    Bİsİkletİm downhİll olacak
    aynakolda kol uzunluĞu diŞinda ve 2*10 olmasi diŞinda dİkkat etmem gereken Önemlİ bİ unsur var mi?

Elİnde xo parÇa olan arkadaŞlar ya da xx teklİfte sunabİlİrler
    531 935 66 30

2. ziyadeniz

ziyadeniz Üye

Adı:
    Ziya
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Shimano 105 sete sahip bir gravel kullanıyor ve yüklü olarak uzun turlara çıkıyorum haliyle yokuşlar çok zorluyor. Aynakol 50 - 36 ruble 11-32 mevcutta. Şöyle bir düşüncem var, sadece ruble ve aktarıcıyı aynı dişli sayısında 11 - 42 bir sistemle değiştirmek. Aranızda böyle bir değişimi yapmış veya bu konuda bilgi sahibi olan yazarsa sevinirim. Arka göbek sıkıntı değil değiştiririm, kafama takılan kolun çekme oranının arka aktarıcıya uyup uymaması.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-6-24_11-13-48.png
Performans sürüşü yapanların yanıtını aradığı bir soru olsa gerek: Aslında, her şart altında mevcut durumumuzdan daha hızlı nasıl gidebiliriz diye de özetlenebilir. Benim düşüncem aynen şöyle:...
upload_2016-11-16_14-23-36.png
Bu sabah @emrah9700, kullanmaya başladığı güç ölçerle ilgili bir iki soru iletmişti whatsapp'tan. Astigmat başlangıcı nedeniyle telefondan okuyup yanıt yazmam zor. Sorularını buradan yanıtlamaya...
upload_2016-8-14_11-49-50.png
Merhaba. Power metre almayı düşünenlere fikir vermesi için yeni satın aldığım power metreyle edindiğim tecrübeleri burada paylaşacağım. Antrenmanlarımın detaylarını foruma yazmayı sevmem. Çünkü bu...