Ruble tutucuya para vermek istemeyenler için

Selocukrtl

Üye
Tepki
40
İsim
Selcuk
Sadece bisikletinizin arka göbeğine bakım yapmak istemiştiniz ve yaptığınız araştırmalar sonucunda birkaç alet gerekli olduğunu gördünüz. Aralarından en garip ve en basit olan ruble tutucu ya okadar para verilmez olduğunu düşündünüz.

290102010001-800x640.jpg

Farkettiğiniz gibi aşırı basit bir alet olduğu için olsa gerek yaklaşık 10 dakkamı aldı yapması.

1- Öncelikle mahallenizdeki size en yakın bisikletçiden eskimiş yıpranmış ve hurda bir zinciri 8 diş ve 20-25 diş şeklinde alın. İsteyeceği en fazla 2 tl olacaktır(eğer isterse).

2- Hurdacıda veya benzeri menkanlardan bulabileceğiniz demir levha yaklaşık 30 cm yeterli olucaktır.

3- Başlıyoruz.

1.jpg

Üç adet çekmece vidası - vida kalınlığında matkap ucu - yıldız tornavida ve vidanın fazlalık kısımını kesmek için spiral taşlama

4- Öncelikle levhayı deliyoruz ve zincirin deliğinden geçiriyoruz. Geri kalan kısmınıda levhaya sokuyoruz. Son olarak somunu takıp sıkıyoruz.

2.jpg

5- Vidanın fazlalık kısmını kesmek için spiral taşlama makinesini kullanıyoruz.

3.jpg

Son 2 maddede iş gücü var. Bilen birinden yardım almalısınız.

4.jpg

Scudo

Strelok

Aktif Üye
Tepki
258
İsim
Tuncay
Bisiklet
Bianchi
Teşekkürler paylaşım için :)

• Beğen
Tepkiler: Selocukrtl

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
Benim tanıdığım bir bisikletçide de kendi yaptığı bi demir var bende o tarz yapmayı düşünüyorum. Mantık aynı yani :)

Selocukrtl

Üye
Tepki
40
İsim
Selcuk
@Sinan Coşaran gerçekten bu tür şeyler bisiklet camiasında çok var ve çokta pahalılar. halbuki aşırı basit malzemeler

ahmetyavuz

Günümüzde uygarlaşmanın ölçütü bisiklete binmektir
Tepki
352
İsim
ahmet karakaya
Bisiklet
Giant
@Selocukrtl bizim alüminyum atölyesinde âlasını yaparız. Paylaşım için çok teşekkür ederim.

• Beğen

ahmetyavuz

Günümüzde uygarlaşmanın ölçütü bisiklete binmektir
Tepki
352
İsim
ahmet karakaya
Bisiklet
Giant
@Selocukrtl Ustalık belgesini alayım başlarız inşallah:).

• Beğen

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
Hocam öncelikle tebrik ederim. Gerçekten güzel bir çalışma. Faydalı da. Ancak yazı renginizi değiştirmenizi tavsiye ederim. Gece modunda kullanıyorum forumu zor seçtim yazıları. Arkaplan koyu yazı da koyu.

• Beğen

A.Samed.Y

Aktif Üye
Tepki
100
İsim
Abdussamed
Bisiklet
Salcano
Uğraşmak istemeyenler aliexpressten 10 liraya sipariş edebilir, hollowtech göbek anahtarlı modelleri var şuan