ruble içine wd-40 sıktım :(

Tepki
2
Bisiklet
Salcano
merhabalar.ben zinciri ve rubleyi temizlerken wd-40 kullanıyorum.fakat bu sefer rublenin içine de sıkayım, temizlenir dedim ve sonra rubleden periyodik bir şekilde tık tık sesler geliyor.aslında başka bir sefer de içine su girmişti bu ses geliyordu bir kaç gün sonra bu ses gitmişti ama bu sefer gitmedi :(.yardımlarınızı bekliyorum.

Scudo

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Rubleye WD-40 sıksanız bir şey olmaz ki... Ben mazotla temizlemeye üşendiğim zaman yüzeysel kirleri atmak için sürekli yapıyorum.

Sizin probleminiz başka bir şey olmalı.

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
rublenin içi dediğiniz jant göbeği sanırım. göbek muhtemelen bilyalı sizin sıktığınız wd40 bilyalara ulaşmış üstündeki gresi temizlemiş. göbeği açıp greslemek gerek. bu şekilde yataklar aşınır zamanla.

Tepki
2
Bisiklet
Salcano
çok teşekkür ederim.o zaman bir bisikletçiye götürüceğim.

Gurkan Ortamevzi

Aktif Üye
Tepki
168
Bisiklet
Trek
Bir kac gun sonra kendiliginden gecer. Surmeye devam et sese aldirmadan. Tabi rublen 7li ise. 7den fazla ise tuna beye katiliyorum.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@firat k.

O tık tık sesi dişlerin üzerinden atlayan yaylı tırnakların sesleri. Demek ki sizin ruble gerçekten de temiz değilmiş.. Bence şimdi temizlenmiş..

Tepki
2
Bisiklet
Salcano
Cevaplarınız için teşekkürler. Ben Motip Sprey Gres Yağı siparişi vereceğim, arka göbek için. Sizce bu gres göbek için uygun mudur? Yoksa normal gres yağı mı alayım? Bu arada rublem 7'li Gürkan bey.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@firat k.

O da olur. Würt de olur.. Göbekleri söküp parçalayabiliyor ve tekrar toplayabiliyorsanız gres yağı kullanın. Yoksa sprey kullanabilirsiniz ama çok sık değil!..

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
O ses muhtemelen plastik ruble koruyucusu malzemeden geliyordur. Bir kaç gün daha sürün kendiliğinden geçer.

Tepki
2
Bisiklet
Salcano
@Serkan HODANCI

Sağolun Motip'i alacağım.

O ses muhtemelen plastik ruble koruyucusu malzemeden geliyordur. Bir kaç gün daha sürün kendiliğinden geçer.

O sesin plastik koruyucudan geldiğini sanmıyorum Furkan bey.Ama o koruyucu gevşemiş, çok kolay dönüyor.Acaba söksem sorun olur mu?

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
Kırıp atabilirsin bisiklet için çok gerekli bir aksan değildir. Zaten bir çok bisiklet kullanıcısı kullanmaz o parçayı.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Bir ara ben de 7'li Ruble'ye sıkmıştım WD-40. Ses değişince sizin gibi heyecanlanmıştım, bir kaç gün sonra ses düzeldi nasıl olduysa. :D

Tepki
2
Bisiklet
Salcano
Zaten vites ayarları düzgün. Kırıp atacağım galiba.

@Tahir Keskin

Doğru valla heyecanlandım. :D:D:D

Tepki
22
Göbeği söküp kendin yağlamak istersen alttaki linkte paylaşım sana yardımcı olacaktır.
3 gün önce bende ön göbeğin bilyaları dağılmıştı bu sayede söküp taktım.
herhangi bir oto tamircisinden biraz gress yağı rica etsen verir. almaya gerek yok.

(link)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@firat k.

Hayır. Hiç bir sıkıntı yaratmaz. Vites ayarlarınızda sorun yoksa çıkartabilirsiniz..

Tepki
2
Bisiklet
Salcano
Ben bu sprey gresi göbeği hiç açmadan göbeğin içine sıkarsam olur mu? Sonuçta bu gres ilk önce sıvı, boşluklara girip sonra katılaşıyor.