Ruble Dizmek

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Emre Akcan tarafından paylaşıldı.

1. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba, ben yıldız-a kategorisinde yol yarışçısıyım bizim kategoriye en fazla dişli 52x16t, rublede en küçük 16t kullanmam gerekiyor yani. Normal rublelerden 16-11 arasını çıkarınca 6-7 adet kalıyor, buda bir çok sorun yaratıyor vites ayarının düzgün olmaması boşta kalan tel vs.

Benim düşüncem farklı çıkma rublelerden parça parça 25-16 ruble yapmak (sistemim 10'lu bu arada) 25-16 yaparsam tüm dişliler birer birer artıp yükselecek, uygun kadans olacak, vites ayarı sorun çıkarmayacak ama sorun şu ki farklı dişliler bir arada düzgün çalışır mı? 25-16 arası tüm dişli sayıları mevcut mu ? (değilse 25 yerine 27 ye kadar doldurabilirim 10 lu olması için)

2. ErcanArslan

ErcanArslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    14-25t kullanman daha iyi olur diye düşünüyorum.2 diş çıkarıcaksın sadece. dişli dizilimi 14,15,16,17,18,19,20,21,23,25 olacaktır. istediğin gibi son 2 diş hariç. gençler kategorisinde de kullanabilirsin.

Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    teşekkürler büyük ihtimalle böyle yaparım, ama dediğim gibi olmuyor mu ? tek tek takmak? farklı rublelerden

4. ErcanArslan

ErcanArslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dişliler farklı olacağı için geçiş performansı düşecektir. Ama dizebilirsin diye düşünüyorum.

İlginizi Çekebilir

upload_2017-1-21_18-12-7.png
Geçen yıl Temmuz'da enerji kaynaklarımızı ve bunları nasıl geliştireceğimizi açıklayan bir konu açmıştım: Güç bölgeleri "anlayacağımız dilde" ne anlama geliyor? Aerobik dayanıklılık Laktat eşiği...
1244553839068-76k4h8ffnxp0-630-354.jpg
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...
untitled.png
Selamlar İngiltere'de aylık olarak yayınlanan "Get into Road Cycling" isimli derginin Aralık sayısında yayınlanan "Profesyonel Sporculardan Tepe Tırmanma Teknikleri ve İpuçları" konulu makaleyi...