Ruble - Aynakol - Zincir - Arka Aktarıcı Uyumu

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.463
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Düz duvara mı tırmanıyorsunuz.? :):)

Scudo

SANSA007

Üye
Tepki
30
İsim
İLYAS
Bisiklet
Bianchi
hocam yorumunuza çok güldüm ama gerçekten çok işimi görüyor 83 kg olunca birde haramidere doğuş otodan eve cıkış rampası var ortalama % 10 eğim var ara ara %30 eğim oluyor
çok işe yarıyor

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

Enver U.

Üye
Tepki
11
İsim
Enver Üçbilek
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tiagra 4600 setli bisiklet almayı düşünüyorum. Aynakol 53/39, ruble 11/25. Yokuşta zorlanacağım için rubleyi 32 veya sizinki gibi 36 ile değiştirmek istiyorum. Sorun yaşar mıyım?

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Enver U.
Arka aktarıcı ve zincir değişimi yapmak şartı ile max. 34t dişli takabilirsiniz.

Enver U.

Üye
Tepki
11
İsim
Enver Üçbilek
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@CeRKeZ
Teşekkürler

ismail_32

Daimi Üye
Tepki
408
İsim
ismail
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar Triban 540 almayı planlıyorum . Bu bisikletin arka rublesi 28 ben bunu 34 yükseltebilir miyim ? Bunun için neler yapmam gerekir ? Şimdiden teşekkürler ?

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ismail_32
Muhtemelen zinciri de değiştirmeniz gerekecektir.

Guveng

Üye
Tepki
0
İsim
Güven gönüllü
Bisiklet
Beldeyama
11-50t arka ruble için aktarıcı önerebilir misiniz?

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
Merhaba. ,Fsa slk 50-36 dişlilerini 11 hız. 50-34 e çevirdim, zinciri de11hız Kmc ile yeniledim.
Ancak. eski 12-25 Ultegra 10 lu rubleyi daha sonra tüm seti değiştirene kadar üstünde bıraktım.
Bu durumda aynakol dişlileri ve zincirle eski ruble uyumsuzluk veya benzeri bir sorun yaratabilir mi yoksa çok kullanmadan 11 li sisteme geçmem daha mı iyi olur? Teşekkür ederim..

SerkanEriş

Bisiklet Meraklısı :)
Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynakol tarafında sorun yaşamazsınız fakat eski ruble ile zinciriniz erken eskiyebilir. Vites geçişleri nasıl merak ettim.

Tepki
71
İsim
Bibisiklet
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben sadece aynakolu 6800 11 li geri kalan ruble, zincir, kollar, aktarıcılar 6700 10 lu kullanıyorum bir sıkıntı yok, en oluru benim yaptığım şekilde oluyor, bunun haricinde ya 11 li ya da 10 lu sete geçmenizi öneririm. Çünkü zincir ruble derken işin içine kolların çektirme mesafeleri, aktarıcılar girecek ucuz parçalar değiller satıp ikinci el de olsa doğrusunu tercih etmek lazım.

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
[/QUOTE]
. Ben sadece aynakolu 6800 11 li geri kalan ruble, zincir, kollar, aktarıcılar 6700 10 lu kullanıyorum bir sıkıntı yok, en oluru benim yaptığım şekilde oluyor, bunun haricinde ya 11 li ya da 10 lu sete geçmenizi öneririm. Çünkü zincir ruble derken işin içine kolların çektirme mesafeleri, aktarıcılar girecek ucuz parçalar değiller satıp ikinci el de olsa doğrusunu tercih etmek lazım.
[/QUOTE]
Teşekkür ederim. Parça değişimleri yapmamın sebebi zincir uzaması ,aynakolun orjinal dişlilerini takmak ve dişli oranlarını tırmanışa daha uygun hale getirmek idi.Bundan sonra öncelikle 11-28 ruble değişimi olabilir ama tüm setin değişimi bütçe açısından zaman alacak gibi sanıyorum, belki temiz durumda. takaslı 2. el seçeneklere bakmam iyi olabilir.
Aynakol tarafında sorun yaşamazsınız fakat eski ruble ile zinciriniz erken eskiyebilir. Vites geçişleri nasıl merak ettim.
Teşekkür ederim, henüz yolda denemedim evde geçişlere baktığımda 34 den 50 ye geçişler biraz kararsız ikinci kerede. geçiyor ince ayarla düzelecektir sanıyorum. aynakol dişlisinin 34 olmasıyla ilgili olabilir.

Son düzenleme:
Tepki
71
İsim
Bibisiklet
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynakol da 36 dan 34 e geçince ruble de 25 ten 28 geçmekten daha çok rahat tırmanırsınız zaten, testten sonra farkı anlarsınız. Hem aynakoldan hem de rubleden kazanayım derseniz 12-28 rubleler var ikinci el, temizini bulursanız alın ben 80 tl ye almıştım, sorunsuz kullanıyorum. 150 tl ye de sıfır 6701 10lu zincir almıştım. Size tavsiyem zinciri de değişirseniz sorunsuz kullanırsınız. 10 lu sistem ile 11 liyi ayıran en büyük fark da zincirin incelmesidir zaten.

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
Aynakol da 36 dan 34 e geçince ruble de 25 ten 28 geçmekten daha çok rahat tırmanırsınız zaten, testten sonra farkı anlarsınız. Hem aynakoldan hem de rubleden kazanayım derseniz 12-28 rubleler var ikinci el, temizini bulursanız alın ben 80 tl ye almıştım, sorunsuz kullanıyorum. 150 tl ye de sıfır 6701 10lu zincir almıştım. Size tavsiyem zinciri de değişirseniz sorunsuz kullanırsınız. 10 lu sistem ile 11 liyi ayıran en büyük fark da zincirin incelmesidir zaten.
Teşekkür ederim, dediğiniz gibi 11-28 rubleye belki gerek kalmaz eski rubleyle devam ederim,Zinciri yenilediğim için onunla devam ederim ancak eski 10 hız ultegra zincirle yeni Kmc. X11EL zinciri kumpasla ölçtüğümde bir fark göremedim, belki mikro seviyede olabilir .Zinciri ve aynakol dişlilerini alırken 10 ve 11 sistemlere uyumlu olduğunu tespit ettim.
Bunlara ek olarak sizce 11-28 yeni ruble takıp yeni 11 hız Stı kolları takarsam. ön ve arka aktarıcıları değiştirmeden kullanabilir miyim?

Tepki
71
İsim
Bibisiklet
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkür ederim, dediğiniz gibi 11-28 rubleye belki gerek kalmaz eski rubleyle devam ederim,Zinciri yenilediğim için onunla devam ederim ancak eski 10 hız ultegra zincirle yeni Kmc. X11EL zinciri kumpasla ölçtüğümde bir fark göremedim, belki mikro seviyede olabilir .Zinciri ve aynakol dişlilerini alırken 10 ve 11 sistemlere uyumlu olduğunu tespit ettim.
Bunlara ek olarak sizce 11-28 yeni ruble takıp yeni 11 hız Stı kolları takarsam. ön ve arka aktarıcıları değiştirmeden kullanabilir miyim?
Ben denemedim ama L ve H vidalarındaki hareketi göz önüne alırsak iyi bir ayarla kurtarır gibi, ben denemedim, siz deneyince yazarsınız belki ilerde bende yavaş yavaş 11 liye geçerim.

• Beğen
Tepkiler: Erhan1

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
Merhaba , 10 hız olan Ultegra sistemde aynakol dişlileri ve zincir i11 hız uyumlu olanla. değiştirdim ama ruble 10lu olduğundan vites geçişlerinde aksama ve özellikle ön 34 dişlide zincir atlaması olabiliyor.
Acilen tüm sistemi 11 li Ultegra ya geçirmeyi düşünüyorum ancak Mavic elite ksiyrum jant göbeğine 11 hız rublenin uyumu konusunda şüphelerim var.
10 lu ruble ile 11 li arasında 1.8 mm genişlik. olduğunu öğrendim ,değişim sorunsuz yapılabilir mi ? bu tür bir yükseltme yapan arkadaşlardan bilgi rica ederim teşekkürler..

Tepki
71
İsim
Bibisiklet
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba , 10 hız olan Ultegra sistemde aynakol dişlileri ve zincir i11 hız uyumlu olanla. değiştirdim ama ruble 10lu olduğundan vites geçişlerinde aksama ve özellikle ön 34 dişlide zincir atlaması olabiliyor.
Acilen tüm sistemi 11 li Ultegra ya geçirmeyi düşünüyorum ancak Mavic elite ksiyrum jant göbeğine 11 hız rublenin uyumu konusunda şüphelerim var.
10 lu ruble ile 11 li arasında 1.8 mm genişlik. olduğunu öğrendim ,değişim sorunsuz yapılabilir mi ? bu tür bir yükseltme yapan arkadaşlardan bilgi rica ederim teşekkürler..
Jant için üzerindeki seri numarasını fotoğraf çekin mavic in sitesine mail atın sorun hemen cevap veriyorlar. Sistemi komple değişmeden bir de rubleyi değiştirin öyle deneyin kollardan dolayı da olmayacaktır büyük ihtimal ama aktarıcılar kurtarır bence.

• Beğen
Tepkiler: OgulcanGuven

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
Jant için üzerindeki seri numarasını fotoğraf çekin mavic in sitesine mail atın sorun hemen cevap veriyorlar. Sistemi komple değişmeden bir de rubleyi değiştirin öyle deneyin kollardan dolayı da olmayacaktır büyük ihtimal ama aktarıcılar kurtarır bence.
Teşekkür ederim ,jantın üzerinde bir seri numarası göremedim ama daha önce jantın model yılını ve modelini belirterek Mavic teknik servisine sorduğumda 11 rubleyle uyumlu olduğunu söylediler.Satın almadan denemek en doğrusu olacak galiba.