rst rfm-7

hasan ali

Üye
Tepki
13
Merhabalar,

Scott Sportster 28" bisikletim var. Üzerinde bulunan amortisörü, benim beklentilerime ve sürüş tarzıma uygun olmadığı için, söküp yerine sabit bir maşa takmak istiyorum.
Bu değişikliği yaparken dikkat edilmesi gereken bazı herkesin bildiği önemli noktaları biliyor olmam yanında bilmediğim ve gözden kaçırdığım daha çok ayrıntı için size danışmak istedim.

Bildiklerim:

Kullandığım bisiklet 28" olduğu için 28" bir maşa gerekiyor.
Kullandığım bisiklet disk fren ve V fren desteği olduğu için yeni maşanında disk fren desteğinin mutlaka olması gerekiyor.
Ön bagaj ve çamurluk kullandığımdan bu donanımları monte edebilecek gerekli vida deliklerinin olması gerekiyor.

Bu özelliklere sahip bir maşayı aşağıdaki linke ekliyorum.
(link)

Merek ettiğim ve cevabını sizlerden beklediğim soru ise bu maşayı bisikletime monte etmek için başka herhangi bir değişime ihtiyaç var mıdır (furş takımı vs) ve montajdan sonra bisikletimin açılarında hissedilir bir farklılık meydana gelmesi muhtemel midir? Sürüş zevkimde, amortisörün faydaları dışında, herhangi bir değişime sebep olur mu?

saygılar

Scudo

ali tekintüre

Daimi Üye
Tepki
137
Açılar ağrılara sebep olacak kadar değişebilir,uzun süredir amortisör kullanıyorsan yollarda çok rahatsız olacaksın,eğer performans istiyorsan değiştir fakat bagaj çamurluk olayından anladığım kadarıyla o kadar zorlamana gerek yok derim.zaten 28 kullanmak bizim yollarda yeterince işkence.rahatını bozma derim,uzun vadede sorunlar artar..

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
arkadasımda Sportster 50 var erdoğanlardan aynı maşayı aldık taktık çok ta güzel durdu arkadas bisikletin çok daha kolay hızlandığından vede 1,5 kg hafiflediğinden bahsediyordu oldukçada memnun