Rst Megaan

borab

Forum Demirbaşı
Tepki
146
Arkadaşlar bu maşanın Türkiye'de sadece 10cm çalışma mesafesi olan modelimi satışta...
Neden getirtenler 8cm olanını getirtmezler ki......

Scudo

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
bende sadece 100mm olanını gördüm 80lik hiç rast gelmedi...

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
yeni bir konu acmaktansa eski bir konuyu hortlatmak daha mantıklı geldi bana :)

Benim megaan masam 80mm mesafeli. Tr de 80 lik baska megaanlar da gördum.

Simdi asıl konumuza gelelim. 1550 gr olarak belirtilen bu masayı bir de ben tartıyım dedim. Tam 1780 gr cıktı. Kesilmemiş borusu ve remote lockout sistemi ile birlikte.

Bu arada aynı tartı modelini bilmedigim bir SID'yı kesilmemis borusu ile 1330 gr tarttı.

(link)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
peki ise bir soru rst megan atlayıp zıplamaya kısacası xc ve enduruya dayabilecek bir amörtisör müdür? 65kiloluk bir insan olarak aslında psylo düşünüyorum ama onun fiyatı öğrenci olduğum için biraz kasıyor bende biraz alternatiflere yönelmeye çalışıyorum. soru 2: yedek parçası var mıdır? ( herhangi bir arıza olursa yedek parça bazen hayat kurtarıyor da )

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
Megan xc amortisorü, dayanıklılığı psylo ile karşılaştırılmaz heralde,
psylolar uygun fiyata 2. elden bulunabilir, hatta sıfırı kaldımı bilmem.
Bu arada RST amortisör ağırlıklarını ''boru hariç'' açıklar,
adil olmayan bir pazarlama stratjisi :boese157:

zazoo

Daimi Üye
Tepki
136
bence beş para etmez bir maşa, kendi kiloma (69kg) uygun PSI değerlerinde hava bastığımda maşa çok aşırı yumuşuyor hatta yumuşamaktan da öte inik kalıyor resmen, yolda giderken gidonu kendime doğru çekip arada maşayı açmak zorunda kalıyorum :) yüksek hava bastığımda ise odun gibi oluyor doğal olarak, sonuç olarak aldığıma pişman olduğum bir maşa, tek artı yönü hafifliği ama sırf hafif diye bunu kullanmak yerine düz maşayı tercih ederim doğrusu :) Kimseye tavsiye edilmez!

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
bende kullanıyorum 57 kg yim. tabiyki bi fox performansı beklemiyorum. Ama bahsettigin kadar da kötü değil. Ayarını iyi yapman lazım. Ayrıca agır kullanıcıların altında cabuk bozuldugu rivayet ediliyor. Hafiflik dısında tercih edilebilecek pek de bir artısı yok. Eskiden suntour axon d-rl kullanırdım. Kesinlikle harika bir masaydı. Megaan dan su ana kadar o performansı alamadım.

swunk

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Dahon
bende süper memnunum atladım zıpladım indim çıktım banamısın demedi

Tepki
3
peki arkadaşlar bu maşanın sıfır fiatı nedir özelden yazarmısınız bilen varsa şmdiden tşk. ii forumlar...

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
@çağatay_çankaya
Kesin olmamakla beraber race ile sl arasında bi remote lockout parçası var bildiğim kadarıyla.Gidondfan kilitleme ise kendi açımdan neredeyse hiç kullanmadıpım bi parça.Eğer bulamazsan race modelini fazla kasmadan sl modelini al derim.Çünkü onlarda fazla kalmaz piyasada tükenmesi yakındır ;)

peacemaker

Üye
Tepki
19
Bu maşanın atlamaya zıplamaya dayanacağını zannetmiyorum. Zaten fiyatına göre 1550gr ağırlık çok düşük. 1800gr ise normal. Bende artık yavaş yavaş bu maşayı düşünmeye başladım.