Rotora sürten balata.

YavuzAkbay

Aktif Üye
Tepki
44
İsim
Yavuz
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar benim ön frenin sol balatası tamamen rotora dürtüp beni kısmen yavaşlatıyor tüm tipleri denedim yine sorun düzelmedi. Koyduğum resimde göreceğiniz üzere frene bastığımda sol balata hiç hareket etmiyor neredeyse tüm işi sağ yapıyor. Sorun nerede arkadaşlar sizce.

Dosyalar

Scudo

PeDaLLı-YoRuM

Forum Demirbaşı
Tepki
357
İsim
Tugi
Bisiklet
Sedona
Sol balata cok öne cikmis plastik bir gereçle iyice bastirip yerine oturtman gerekiyor gibi goruyorum sorunu @Yavuzos

YavuzAkbay

Aktif Üye
Tepki
44
İsim
Yavuz
Bisiklet
Salcano
@PeDaLLı-YoRuM
Bayağı uğraştım ama girmedi kolay lokma değilmi yoksa kolayca girmesi mi gerekiyordu?

• Beğen
Tepkiler: PeDaLLı-YoRuM

Tugaycinar

Üye
Tepki
34
İsim
Tugay çınar
Bisiklet
b'Twin
Balata pedlerini söktükten sonra bir tornavidayi bir tarafdan geçirip diğer taraftan çıkarırsan tornavida direk piston üzerine oturur . Sonrasında rahatça bastırıp içine sokabilirsin. Ama sorun kaliper kaynaklıysa düzeltmek zor.Havada yapmış olabilir.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
frenler mekanik mi. ? eğer mekanik ise sadece tek tarafın hareket etmesi normal. çalışma prensibi mekaniklerde tek taraf çalışıyor.
ve soldaki balata yuvasından çıkmış gibi. balataları çıkartıp tekrar takmayı deneyebilirsin.
eğer frenlerin hidrolik ise iki tarafında çalışması lazım. gene de balataları yerinden çıkartıp plastik levye ile pistonları biraz ittir. hareket etmelerini sağla
her iki durumda da balataları çıkartman lazım. dediğin gibi soldaki balatayı yuvasına oturtamıyorsan şayet.