Rotor sorunu

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Salcano
Merhaba dostlar,NG020SLX almış bulunmaktayım ve 3.haftası şuan ve aldığımdan itibaren 2 rotorda ötüyor.. Anlayamadım sorununu biri kış rotoru diyor birileride ileride geçer diyor ama içime kurt düştü,bugün boğaz turundaki 3 aynı bisiklettede bu sesi duydum hemde daha fazla idi.. Ne olabilir acaba? Teşekkürler

Scudo

M.Cilasun Bayülgen

Daimi Üye
Tepki
257
Biri mekanik ikisi hidrolik olmak üzere 3 disk frene sahip oldum, kiralık, eş-dost bisikleti vs. bir çok fren/rotor kombinasyonu kullandım, şahsi görüşüm;

Disk fren ötecekse ne yaparsan yap ötüyor... Sık karşılaşılan ses problemleri, kirli rotor ve/veya balata, bazen sadece sistemin ıslanması veya ayarsızlık nedeni ile titreşim kaynaklı olabiliyor...

http://www.youtube.com/watch?v=IYYqyml1Ke4

Şu link sana çözüm sağlamaz ama avutabilir :) Shimano Saint frenlerin (2009) prototip testi, 4:00 dan sonra bak nasıl ötüyorlar... Üreten bile susturamıyorsa çok takmamak lazım, bazen benim juicyler de eski belediye otobüsleri gibi öter...

• Beğen
Tepkiler: Tolga Yücel
Tepki
0
ben salcano astro 242 srd kullanıyorum.Aynı sorun bendede var disckler sürtüyor ben bakıma götürdüm zamanla geçer dediler ama zamanla geçmiyor bundan emin ol bakımda sert konuşmazsanda ilgilenmiyolar

Yukarı Alt