Rotor boyutuna göre fren setinin de boyutu değişir mi?

Koray Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
146
Bisiklet
Specialized
Selamlar,

Bisikletimin disk frenli modelinde maşadaki rotor 185mm. Alacağım fren sisteminin buna göre bir boyutu bağlantısı vs olması gerekir mi?
Atıyorum SLX fren seti alsam sadece arka rotoru 160 ön rotoru 185 almam yeterli mi?

Scudo

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
Arka tarafta sorun olmayacaktır ama ön tarafta adaptör kullanmanız gerekecek büyük ihtimalle . Aslında 185 lik rotor performansa ne kadar etki ediyor fazladan bilmiyorum ama bence 160 yeterli olacaktır.Ama ille 185 lik olacak diyorsanız adaptör gerekecektir . Umarım yanlış bilgi vermemişimdir

Koray Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
146
Bisiklet
Specialized
@akgulcemal

yok ben illa 185 olacak diye birşey demiyorum :) bisikletin disk frenli modeli de aynı maşayı kullanıyor, onda 185'lik takılı olduğuna göre benimde 185 mi takmam gerekiyor diye sormak istedim aslında... 160 taksam olmaz mı?

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
Şimdi baktım sitesinden , disk frenli olan modelde adaptör kullanılmış gördüğüm kadarıyla.Bence direk 160'lık takın adaptörsüz olarak sorun olmayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Koray Yılmaz

Hüseyin ARICAN

Forum Bağımlısı
Tepki
89
Hocam çok derin bir araştırma yapmadım ama fotoğraflarından anladığım kadarı ile sizin maşanın kaliper bağlantısı standart olan ve adaptörsüz 160 mm bağlamaya uygun olan modeli var. Eğer 160 mm rotor alırsanız zaten fren sistemi ile birlikte adaptör geleceği için her halükarda bağlarsınız. 180 mm bağlamak için adaptör gerekebilir.

Ben müsait bi zamanda biraz derin bi araştırma yapmaya çalışacağım. Siz de maşanın kaliper bağlanan kısmının fotoğrafını buraya koyarsanız daha iyi yardımcı olacağımızı düşünüyorum.

Koray Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
146
Bisiklet
Specialized
@Hüseyin ARICAN

İstanbul dışındayım hafta sonu döneceğim, döndüğümde bir fotoğrafını çeker yüklerim, teşekkürler...