rota belirlerken yardım!!!

VeliEkim

Üye
Tepki
19
arkadaşlar rota belirlerken yolların yüksekliğine falan nereden bakıyorsunuz? grafikleri nasıl çıkartıyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: gatila
Scudo

çirkin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.364
teşekkürler
saolun

google map ta bu işşi yapıyor ama ben buradan nasıl yükseklik hesaplayacağımı anlamadım. Yani gittiğim yolda kaç rampa var ne kadar yükseklikte buradan bulabiliyor muyuz

Berkan Çifçi

Aktif Üye
Tepki
41
@çirkin

yolu çizdikten sonra sağda show elevation yazan kutucuğu işaretle altta eğimler ve rakımları yazan bir grafik çıkıyor. follow roads da yol olmayan yerleri çizmek için.

• Beğen
Tepkiler: çirkin

gokhan erdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.194
ben rampa falan degılde mesafe olcmek ıcın tr.map24 ü kullanıyorum hem türkçe çok basıt bu siteyi çözemedim ben

• Beğen
Tepkiler: çirkin ve gatila

hysteresis

Üye
Tepki
11
@gokhan erdogan

1. siteye girince START MAPPING butonuna basıyoruz.

2. reklamı geçtikten sonra bildiğimiz google haritası açılıyor. rotayı çizeceğimiz bölgeye geliyoruz. INFO & TOOLS bölümündeki uzunluk birimini milden (mi) kilometreye alıyoruz.

3. MARKERS bölümündeki yeşil üçgen işaretini seçip başlangıç noktamıza raptiyeliyoruz.

4. gideceğimiz yolu tıklaya tıklaya çiziyoruz.

5. bitiş noktamıza geldiğimizde altıgen şeklindeki, kırmızı END işaretini seçip oraya raptiyeliyoruz.

6. INFO & TOOLS bölümündeki SHOW ELEVATION'ı tiklediğimizde sayfayı biraz aşağı indirerek rotamızın en kesitini görüp eğimlere bakabiliyoruz. (eğim yüzdeleri değişen renklerle temsil ediliyor. bilmeyenler için örnek de veriyim: %5 eğim, 100 metre mesafede 5 metre yükselen veya alçalan rampayı belirtir.)

bu basit işlem haricindeki özellikleri (daha fazla işaretleyici, geri alma, silme, vs.) kurcalayarak bulabilirsiniz. ayrıca siteye üye olup çizdiğimiz rotaları da saklayabiliyoruz.

çirkin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.364
Çok teşekkür ederim dostlar. Zaman ayırıp anlatmışsınız. Sağolun.

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.124
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar Komoot'tan rota belirlerken en kestirme yolu seçiyor. Fakat ben yokuşun en az olduğu yollardan rotayı çıkarmasını istiyorum. Böyle bir seçenek mevcut mudur Komoot uygulamasında ya da başka bir uygulamada?

elric1982

Daimi Üye
Tepki
664
İsim
Murat
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Seyda Ünlü maalesef Komoot'ta böyle bir seçenek mevcut değil, varsa da bilmiyorum. Sadece "sport" yazan kısımda bisiklet türü seçimi var. Oradan bike touring modunu seçebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Seyda Ünlü