roller ı spd ile kullanmak

İsmailÇağrı

Aktif Üye
Tepki
37
roller kullanan arkadaşlar: aranızda bu çalışmayı spd ile yapanlarımız var mı?

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Evet bende hiç spd siz binmedim... DUvara yakın destek alabileceğiniz bir yere koyun sorun olmaz...

Ben en son antreman yaptığım dönemde ellerimi bile bırakabiliyordum :)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
@haytakurt

Zaten spd kullanan spd ile biner, normal pedal ile daha zor olur...

mziyaeddin

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Mehmet Ziyaeddin UYANIK
Bisiklet
Marin
Roller de antreman yapmak sanırım dengeyi olumlu yönde etkiliyor. Peki rollerin makaradan başka farkı var mı? Bide rollerde 6-7km/h hızla kullanıla biliyormu denge kaybı söz konusu mu?

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
Roller mükemmel bir alet dengeyi inanılmaz kuvvetlendiriyor.Ayrıca tavşan avına çıkan malzeme satıcılarınada dikkat et..150 € satarken,bir hafta sonra fiyatlara baktığımda 350 € satmaya çalışan esnaf arkadaşlarımızda mevcut!!!! :boese157:

AaronE

Üye
Tepki
2
Eğer zaten spd kullanıyorsanız spdsiz binmeniz daha zor olacaktır. Makara kullanmanın amaçlarından biride dengeli ve akıcı bir pedal tekniği geliştirmektir. Dengeli pedal çevirme hissini de spd kullanarak ancak en iyi şekilde geliştirebilirsiniz.

ALİ3544

Üye
Tepki
17
@haytakurt

selamlar roller in olmazsa olmazi bana gore slik lastik ve spd dir ilk gunlerde 15 dk surebilirken bir ay sonrasina 1 saate cikarabildim suruse cok faydasini goruyorum yeni baslayacaksaniz etrafiniza tampon yapmanizi oneririm

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
Valla paranız varsa bi jant seti ördürün birde cst takın bu kadarı yeter size :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@d.berkay

yorum ile ilgili olarak görsellik açısından bir link versem sanırım yanlış olmaz.
(link)

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@mziyaeddin

Memo makara zaten roller için kullanılan bir söz.. Trainer ve roller arasında farklar var tabi.. Ama ben rollerı tavsiye ederim hem antreman yapıp hemde kendini geliştirebilme imkanı sunuyor sporcuya..
Ayrcaı rollerde ilerleyince zevkine atraksiyonlar yapıp eğlenmeye çalışıyorsun :) Ben mesela rollerda mümkün olan en yavaş hızda gitmeye çalışırdım bazen hatta durup denge kalmaya falan çalışırdım 2-3 km hızla falan yani.. İlk zamanlar çok zor alışmak ama alışında da çook keyifli gerçekten...

• Beğen
Tepkiler: mziyaeddin

mziyaeddin

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Mehmet Ziyaeddin UYANIK
Bisiklet
Marin
@d.berkay

Ben trainer e makara deniyor zannediyordum:River-102
Sivasa kış iyiden iyiye geldi. Hadi yine kullanma şansı buluyorum ama kar bastırınca antremen işi bitecek. Güzel bi ürün ama parasıda güzel:D
Yanlış bilgimi düzelttiğin için teşekkürler Berkay

gogogo

Aktif Üye
Tepki
54
roller kullanan arkadaşlar peki bu rollerin gürültü durumu nedir? yani apartmanda yaşayan bir insan alt komşusunun kafasını ütülemeden odasında kullanabilir mi bu cihazı?

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Biz genellikle yol bisikleti kullanıyoruz Roller'da.. Çok hızlı gitmediğiniz(40+ km/sa) sürece aşırı bir ses olmuyor.. Ama yine de ben Roller'ın altına mat serilmesinin faydalı olduğunu düşünüyorum.. Hatta duruma göre halı+mat bence gayet yeterli yalıtım sağlar.. Tabi lastiklerin durumuda çok önemli Tarık'ın da belirttiği gibi.. Dişsiz, kanalsız, izsiz lastiklerle çok sessiz oluyor rulmanlı rollerlar..