Rockshox XC32 havalı maşa hakkında sorularım!

muratturan2121

Aktif Üye
Tepki
275
İsim
Murat Turan
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1.5 ay önce Sedona 750 model bisiklet aldım.Bisiklet gayet iyi fakat gidondan kilitlenen maşası (Rockshox XC32)hakkında bazı bilgiler almam gerekiyor.Öncelikle bu konunun (bilgilendirme) forumda bulunmadığını belirtmek isterim.
1)Rockshox Xc32 maşaya ne kadar hava basmalıyım? (Kilom 65)
2)Maşanın esnemesini nasıl arttırabilirim?

Teşekkürler.
Ayrıca bisikletim ile ilgili açtığım konuya bakabilirsiniz;

(link)

image.jpeg

:)

Scudo

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
birinci soruna cevap vereyim, maşanın sol bacağında basınç ve kilogram tablosu var oradan basabilirsin, ikinci soruna gelirsek 100 mm ise muhtemelen yüksekliğini değiştiremezsin, zaten aynı kadroda böyle bişey yapman oldukça sakıncalı bir durum, sürüş geometrisi değiştiği için kadrona kalıcı zarar verebilir ve sonunda kırabilirsin.

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.875
İsim
Hakan Engin
İkinci soruna cevap olarak, maşayı daha yumuşak hale getirmek istiyorsan olması gereken hava basıncını minimumda tutabilirsin, çok da fazla düşürmemek lazım yoksa bir yerlerden atladığında problem olabilir.
Maşanın esnemesini mesafe olarak artırmak istiyorsan onu da yapabilirsin. Onun için maşayı açman ve hava basılan bacaktan bottomless Token denilen plastik parçayı çıkarman lazım, o halde 120mm ye çıkartabilirsiniz mesafeyi

• Beğen
Tepkiler: muratturan2121

mtb hakan

Üye
Tepki
0
İsim
Hakan Erdemir
Bisiklet
GT
Merhaba arkadaşlar yeni topladığım bisikletim için maşa arayışına girdim ve rockshox xc 32 tk havalı maşada karar kıldım. Bu maşayı iki yerde buldum 1:aslı bisiklet 2:YKbisiklet. Aslı bisiklette maşanın fiyatı 1138 TL iken YK bisiklette bu maşa 750 TL Arada ciddi bir fark var . Bu fark sizce neden kaynaklanıyor olabilir ?
Cevap verirseniz sevinirim. İYİ FORUMLAR...