RockShox TORA RS Yağ Kaçırıyor Yardımm..!

uqrcnc

Üye
Tepki
13
İsim
Ugurcan
Bisiklet
Carraro
RockShox TORA RS Ön maşam yağ kilit kilitleme kısmının en altındaki (vidanın altındaki) metal kapaktan dışarıya yağ kaçırıyor havalı maşa ne yapmam gerekiyor. Keçelerin ordan değil üst kısmından

Dosyalar

Scudo

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.872
İsim
Hakan Engin
iyice sıkmayı dene, olmuyorsa açıp o-ring değişimi vs. yapmak gerekebilir.

uqrcnc

Üye
Tepki
13
İsim
Ugurcan
Bisiklet
Carraro
ring neresi oluyor hocam

Tepki
18
Bisiklet
Felt
bu işleri yapan bir tamirci bulun,tamir konusunda yeterli tecrübeye sahip değilseniz basit bir müdahale sonucunda bile sorun daha da katlanarak artabilir risk almayın derim ama yapabilirim daha önceden uğraştım derseniz orda vidalı olan iç kısmın altında o-ring denilen lastik bi halka var en basit temin edebileceğiniz yer sanayi,temin edersiniz sonra haznedeki yağı ölçüp eksik kısmı aynı viskozitedeki yağla tamamlamanız gerek (başka herhangi bir sıkıntı olmadığını var sayarak) ama bunlar tecrübe isteyen ve hata yapılırsa daha fazla sıkıntı cıkartabilecek işler olduğu için bir bilene götürün yada birini bulup yollayın

uqrcnc

Üye
Tepki
13
İsim
Ugurcan
Bisiklet
Carraro
teşekkür ederim yorumunuzu dikkate alıcam dün sabah yagı sildim biraz kullandım bugun yag akıntısı yok

Deadevill

Üye
Tepki
18
İsim
Okan Kocatürk
Bisiklet
Diğer
aynı sorun benim sid de var keçe kısmından yağ geliyor sızdırmazlık kapakları işlevini yitirdi sanırm

eberkol

Aktif Üye
Tepki
123
İsim
Emre BERKOL
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İçeride iki adet o-ring denilen contalar var. Birde yağı içeride tutması gereken özel bir conta. Bu hafta tornacıda maşamın bir parçası yapılıyor, bittiğinde rock shox tora için detaylı bakım ve sistem çalışma prensibini anlatan bir konu açacağım. Sanırım senin bu durumun çok acil değil, beklersen o zamana kadar baya fikir edinebilirsin.

Lenovo K3 Note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi