ROCKSHOX Sid TEAM, çok temiz

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Merhaba Arkadaşlar,

Rockshox SID serisinin en çok satan modellerinden olan TEAM modeli amortisör satılıktır.
Özellikleri: Gidondan uzaktan kademeli kumanda kilit mekanizması vardırÇok az kullanılmıştır, antrenman amacıyla kesinlikle kullanılmamıştır, henüz hiç bir sorun yaşamadığından içi açılmamıştır, her zaman temiz tutulmuş ve bakımı temizliği yapılmıştır, yakın zamanda ilk defa kilitleme de biraz esneme yapmıştır (bir çok kullanıcının daha ilk aylarda lockout ında sorun olduğundan düşünüldüğünde ne kadar temiz kullanıldığı anlaşılır) , bu yüzden alan kişiye teslim etmeden servisi yapılıp o şekilde teslim edilecektir ve bu fiyata dahildir. Stanchion larda (çalışan üst borular) en ufak bir aşınma belirtisi ve çizik yoktur. Alt kısım (statik kısım) boyalı yüzeyinde hafif kozmetik çizikler vardır, bazı stikırlar biraz kalkmıştır. 2004 modeldir, antrenman amacıyla diğer bisikletlerimi kullandığımdan genellikle kullanılmamıştır...

Ağırlığı: 1380 gr (çiçek çektirme ve alt koruma kapağı dahil, Remote LO hariç, bilgi: ortalama genel bir maşa 1.9-2 kg dir)
Şaft boyu: 184mm

Ek: maşanın altındaki delikten çamur toz girmemesi için kapak yapıştırılmıştır
Fiyata dahil olanlar: Maşa, gidondan kilit, çiçek çektirme (uygulanmış), sid wc ambalajı (kargo gerekirse), servis bakım bedeli, kullanım bakım kitapçığı
Tamamiyle memnun kalacağınız hafif kaliteli sorunsuz bir maşadır...

Fiyatı : 500 ytl...

(link)

(link)

Scudo

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
hayırlı satışlar hakan abi.kaç mm oldugunu yazmamısın sanırım 80 mi yoksa 100 mm mi. almayı düşünüyorum bir süspansiyon ama kafam çok karışık o yüzden biraz erteledim.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Ah evet hatırlattığın için sağol Nuricim,
Maşa nın hareket mesafesi 80 mm dir...

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
ok teşekkürler hakan abi buda benim bisiklete uymazmış
bana 100 veya 120 lik lazım.
minute almayı düşünüyorum ama trde fiyatlar biraz pahalı o yüzden almancı dönemini beklemeyi düşünüyorum.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Hayırlısı olsun Nuriciğim, Reba 100 mm de öneririm hararetle...

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@hakan_the_rider

teşekkürler hakan abi daha almadım düşünüyorum. dediğin gibi burda reba ile sid karsılaştırmışlardı bana uyanda reba. ya minute serisinden birini yada rebayı alacam bakalım artık hangisi olursa.birde sorum olcak benim simdiki amortusör 120 mm lik 100 taktıgım zaman bir sorun olurmu bisikletin geometrisi bozulurmu.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Çok büyük fark olmaz, önü 2 cm kadar aşağı iner, tırmanışın ve düzyolun iyileşir, çok dik yerlerden iniş performansı biraz düşer, kadro üretici zaten 100-120mm maşa öneriyorsa bir sorun yaşamazsın...

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Nuri abi ben ufak bir hesap yaptım olmayan geometri bilgimle, kadronun açıları 2cm'lik maşa değişikliğinde yarım derece kadar değişiyor, azıcık daha dik oluyor. Yarım derecenin çok etkileyeceğini zannetmiyorum ben. :)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Genel geçer bir bilgidir.
2 cm amortisör mesafesi değişimi 1 derecelik sapmaya yol açar. Bu bir derece gerek yol da gerek arazide çok şey değiştirir. Benim Reba'm varken 15" kadro ile (kadro boylarına göre de alın borusu açısı 1 derece kadar fark gösteriyor) pek uygun değildi. Tırmanışlarda 85 mm.de sorun yoktu ancak 115 mm. de arazi inişlerinde mükemmelken, yolda ve tırmanışlarda zorlayıcı oluyordu.
Şimdi 80 mm.lik Sid var. Oldukça memnunum.

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
bilğiler için teşekkürler halil.bende diyorum bu yokuşlar beni niye bu kadar zorluyor amortüsör agırlıgı yanında birde 120 mm oldugundan bu kadar zorlanıyormusum demekki.

onaran

Daimi Üye
Tepki
27
hakan abi ben kocaelinden murat ben maşayı almayı düşünüyom ama tek korkum biraz kilom var;86 gibi geliyom acaba sorun yaratırmı...birde bendeki duke race var onu satmam lasım...almam için...eğer ocak 20 ye kadar satılmazsa ben alabilirim...

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Selam Muratcığım, bu maşalar için 85-90 kilolar biraz limit, ancak kullananlar var, hatta 90 üzeri kullananlar olduğunu hatırlıyorum, ben 84 kilolar ile pek bir esneme sorunu vs yaşamamıştım . Eğer çok sert kullanmıyorsan, aşırı hoplayıp zıplamıyorsan neden olmasın ?

onaran

Daimi Üye
Tepki
27
anladım hakan abi ben yarışlarda,kullanmak için alcam...alabilmek için bir iki parça var elimde onları satarsam daha iyi olur;benim için...parçalar;760 xt aynakol,duke race maşa...bunların karşılığında bir takas söz konusu olurmu acaba...üstüne fark vererek...

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Selam sevgili Murat,
Bu maşa yarış için biçilmiş kaftan hararetle tavsiye ederim...
Duke race takas olabilirdi ama malesef gerek kalmadı antrenman bisikletime REBA aldığımdan dolayı...

onaran

Daimi Üye
Tepki
27
tamam hakan abi ben elimdeki parçaları hemen elden çıkarınca dönerim sana....saol...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@unique
bisikletin derbe anında amortisorn en iyi şekilde derbeyi emmesini sağlayan en uygun konum

simplonmurat

Forum Bağımlısı
Tepki
336
İsim
Murat ALTINCAN
Bisiklet
Simplon
son fiyatınız bu mu?
takas düşünürmüsünüz?