Satılık RockShox Pike RC Solo Air 27.5" 150mm Maşa

Konu, 'İkinci El MTB Bisikleti - Yedek Parça' kısmında ratm tarafından paylaşıldı.

 1. ratm

  ratm Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  16 Nisan 2009
  Mesajlar:
  768
  Beğeniler:
  1.360
  Şehir:
  izmir
  Adı:
  Hakan Engin
  Seviye:
  Bu maşa, bir sene önce aldığım bisikletin üzerinde geldi. Bir sene sonra maşanın şaft borusu ile taç kısmının bağlantı yerinden ses yapmaya başladı, kullanım ve fonksiyonellik olarak hiç bir sorunu yoktu ama dik çıkış ve inişlerde ses beni rahatsız ettiği için garantiden servisine verdim.
  Maşanın üst kısmı , yani üst bacakların, taç kısmının ve şaft borusunun bağlı olduğu yekpare parça sıfırı ile değiştirildi, zaten resimlerden o kısmın yenilendiğini çok net anlayabilirsiniz.

  Alt kısım ve içindeki mekanizmalar tabii ki ilk aldığım maşaya ait, onlar kaldı.
  Tabii bu üst parça takılırken aynı zamanda zorunlu olarak maşanın bakımı da yapılmış oldu, o da bir avantaj. Bu değişimler SRAM in Türkiye temsilcisi firma tarafından yapıldı.

  Maşayı satma sebebim; değişimi yapılacak parçanın yurtdışından gelme süresinin uzaması üzerine, yine Rockshox Pike ın daha farklı bir modelini alıp taktım bisiklete. Aslında zaten bu değişimi yapmayı planlıyordum fakat bu arıza olayı vesile oldu buna.
  Sonuç olarak tamirden dönen maşa yedek olarak kaldı elimde ve onu satmak istiyorum.

  Resimlerden de göreceğiniz gibi şaft borusu kesilmemiş vaziyette ve bisikletinize uygun olarak siz kendiniz ölçü alıp keseceksiniz.

  Maşanın alt kısımlarında doğal olarak arazide kullanımdan dolayı izler mevcuttur. Hatta bazıları bisikleti bir yere dayamadan dolayı oluşmuş izler. Kesinlikle maşa darbe almamıştır.
  En çok oluşan iz, maşanın kemer kısmının lastiğe bakan yüzünde oluşmuş, fotoğrafını da koydum. Arazide, lastik ile o bölüm arasından geçen irili ufaklı taşlar illa ki çiziyor orayı. Farkına varıp sonradan oralara şeffaf koruyucu bant yapıştırmışım ama biraz geç olmuş :)

  Belirtmek istiyorum ki bu maşa XC (cross-country) maşası değildir, bu tip bir bisiklete takılması uygun olmayacaktır.
  Bu maşa "Trail" veya "All-Mountain" tip maşa olarak geçer. Genellik çift süspansiyonlu sistemlerde kullanılır. O yüzden bisikletinize gerçekten uygun olduğunu düşünüyorsanız alın.

  Teknik Özellikleri :
  Model : 2015
  Uygun Tekerlek Ebatı : 27,5"
  Çalışma Mesafesi : 150mm
  Ağırlık : 1861g
  Süspansiyon Tipi : Havalı (solo air)
  Ayarlar : Sağ bacak alttan geri tepme (rebound) ayarı, sağ bacak üstten süspansiyon sertlik ayarı (damping)
  Şaft Borusu : Konik tip (tapered) 1 1/8" - 1,5"
  Üst Bacak : 35mm , Alüminyum, Siyah
  Alt Bacak : Magnezyum
  Taç Kısmı : Dövme 7050 Alüminyum
  Uygun Fren Tipi : Disk fren - Post bağlantı
  Mil Sistemi : 15mm sokma mil (thru-axle) QR15
  Göbek Aralığı : 100mm
  Maksimum Rotor Boyutu : 200mm

  Fiyat : 1050 TL . İzmir 'den elden teslim edebilirim, o zaman fiyatta indirim söz konusu olabilir. Onun haricinde başka illerden almak isteyen arkadaşların sahibinden üzerinden almalarını tercih ediyorum, ilan numaram : 319508218.

  Maşanın fotoları :

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-11-16_14-21-0.png
Bu sabah @emrah9700, kullanmaya başladığı güç ölçerle ilgili bir iki soru iletmişti whatsapp'tan. Astigmat başlangıcı nedeniyle telefondan okuyup yanıt yazmam zor. Sorularını buradan yanıtlamaya...
upload_2017-2-1_9-6-43.png
Şöyle bir hizmet olsa, iyi olmaz mıydı? - Katılacağımız yarış parkurunun tüm detaylarını biliyoruz. Diyelim ki, organizasyon bu parkuru internet sitesinden paylaştı veya geçen yıl bu parkurda...
upload_2016-8-5_14-30-10.png
Tahmin ediyorum bisiklet süren birçok kişinin aklına bu soru gelmiştir. Bacaklarımdaki kuvvetin bisiklette güç üretmeye katkısı (kısaca hız yapmaya) ne kadardır? Bisikletimizde bir power metre...