Rockrider 8.1 VS Ghost SE 3000 Sizce hangisi ?

RockRider 8.1 Yada Ghost SE3000 ?

• Toplam katılım
    6
  • Anket kapanışı .
Tepki
0
GHOST : (link)
ROCK RIDER : (link) ( Fren sistemi sanırım tektro yerine Avid Elixir 3 bütün modellerde Hep bunu gördm çünkü )
Yorumları esirgemeyin teşekkürler

Scudo

tahsink44

Üye
Tepki
2
Ghostun görünüşünü beğendim ama rockrider'a göre biraz daha ağir.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
RR 8.1 1900 liraydı. sonra düşürdüler fiyatı, tabi bu arada freni de tektroya düşürmüşler :)

Yasin Yücel

Aktif Üye
Tepki
63
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bence RR 8.1 fiyat performans açısından en iyi bisikletlerden birisi. Ghost'un fiyatını bilmediğim için bir şey diyemiyorum. İki bisikleti fiyatsız kıyaslarsak eğer. Benim gördüğüm kadarıyla RR 8.1'in üstün yanları maşa(Rock shocx recon xcm'den çok üstündür), aynakol (1 model üstü), ön attırıcı (3 model üstü diyebiliriz), vites kolları (2 model üstü). Ghost'un üstün yanları arka attırıcı (forumda sram x7'nin slx ve xt arası olduğunu okumuştum, yani çok bir fark yok)
Kıyaslıyamadığım parçalar hidrolik fren seti hangi modelin daha üstün olduğunu bilmiyorum. jant seti konusunda da çok bilgim yok. RR 8.1 kendi markası olan jant çemberini kullanmış, göbekler JT D041/D142 rulmanlı göbek. Ghost ise ryde taurus çember ile sram 306 göbek kullanmış. Ağırlıkları ve akıcılığı hakkında bilgim olmadığı için jant setleri arasında kıyaslama yapamayacağım.
.
Bu şekilde fiyat kıyaslaması yapmadan sadece özellik açısından RR 8.1'i tercih ederdim.

Tepki
0
şuan üzerlerinde fren seti olarak Tektro mu var yoksa Avid elixir 3 mü iyi bilen birileri söylerse çok sevinirim

Yasin Yücel

Aktif Üye
Tepki
63
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Suan tektro var sonradan değişti fren takımı. 2 ay öncesinde kadar avid vardı ve fiyatı 1900 tl idi. Şimdi tektro ve 1700 tl

LG-P880 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi