Rock ve metal müzik dinleyen bisikletçiler

İbrahim Ozan

Daimi Üye
Tepki
321
Yazdıklarınızı Pek tanımam Bilmem ama amy lee Namı değer Evanescence 1 numara bence harika bir ses tonu var her parçasında... Şarkılarının arasında Favori parçalarım - tourniquet,Seether feat amy lee broken,lithium ve son olarakta bring me to life

• Beğen
Tepkiler: Onur Kahraman
Scudo

çağrı kolçak

Daimi Üye
Tepki
135
avatarımdan anlaşılır heralde pink floyd:) kudret abinin açıklamalrının üstüne ne denir ki. evet gece karanlığında echoes'u dinlerken o çanlar yanınızda çalınıyo gibi oluyor. bunu bugünlerde kimse yapamaz. 70ler çok ayrı bi dönem. ayrıca yine tekrarlıyım the wall movie kesinlikle izlenmeli.

• Beğen
Tepkiler: cruphasulie

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
rock n roll bizim için yaşam biçimi günde bir doz iron maiden dinlemeden yapamam

daha çok paylaşım için last fm sayfalarımızı verelim diyorum ben

lastfm.com.tr/user/svarte_dauen

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
size çok baba birşey yapıcam arkadaşlar.Madem bu kadar dinliyen var benim kuzenin rock barı var önümüzdeki cumartesi orda toplanalım burda bir playlist oluşturun ben orda çaldırim sizlere özel.Bira 3 lira bu arada :) hoş ben içmiyen biriyim ya neyse hehe.

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
obaaa:D:D:D
süper ama 17 yaşındayım ya:D:D
şu ana kadar "BAR" a 2 kere gidebildim birinde polisin 1-2 ayda bir geldiği bir mekana geleceği tuttu apar topar arka kapıdan vınn:D:D

burda da böyle olmasın???

nerede acaba sorabilirmiyim??:D:D

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
17 yaşındakileri polisden evel ben kovalıyorum :) senin dogum gününü kutlarız söz benden sana. :)

Burak Oguz

Forum Bağımlısı
Tepki
90
nerede abi bu yer¿¿¿
gerçi bene içki içmem ama takılırız ya

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
:D:D:D tühh ya::D

deep purple la kopup
Whitesnake le hadbang
bonjovi always le sevdiğim kıza bir daha aşık olmak:D
always le dibe vuran duygusal fırtına yavuz ÇETİN sadece senin olmak la kasırgaya dönmek:D:D

heyy gidi heyy:D:D:D
geç kalmışım:D:D

yaa bende gelmek istiyorum:D:D lüüttfennn:D:D

tamam gelemesemde mekanın nerede olduğunu öğreneyim bari:D:D en azından +18 olunca bir adresim olur gidebileceğim daha tam bilmiyorum nerde ne var:D:D:D (yerse)

siz yeri söyleyin birne ne zaman toplanılcak bana yeter:D:D
sakalım çıkıyor bir haftaya tam anlamıyla uzar daha yeni traş oldum:D
birazdaha uzarsa tamm işte millet bana hangi ÜNİ ye gidiyorsun diye bile soruyorlar:D:D
hadi hadi bende geliyim:D

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
KÖPRÜALTI ROCK BAR ADRES:
BEKAR SOKAK 14 / 2 BEYOĞLU
ADİDAS MAĞAZASININ KARŞI SOKAĞI

AÇILIŞ : 10:00
KAPANIŞ: 04:00
Ben bile ayda yılda bir gidiyorum artık rock muziği kafam çok kaldırmıyor hoş rock değilde havy metal falan ve doom moom birşeyler çıkarmışlar bögürtülü çok sevmiyorum :) biz 80lerin adamıyız

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@derşan sezer

70 li yılların adamı olarak böğürtülü benzetmeniz hoşuma gitti:D:D

• Beğen
Tepkiler: derşan sezer

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
@derşan sezer

haha benzetme çok gzel:D:D

ama zaten benim rock müzik anlayışımda o değil zaten
mp3 ümün playlist in de
-aerosmith
-deep purple
-bon jovi
-whitesnake
-pink floyd
-dave weckl
-kiss
-posion
-led zeppelin
-queen

bunlar var:D ve 93 doğumlu 17 yaşındayım:D:D:D
iyi bir gün ittiğimde istiklal'e bir uğrarım:D:D

çok teşekkür ederim bilgi için:)
hemen aşşağıda tünele yakın o zaman???:D
ok teşekkür ederim:D bir bira içer gelirim:D zaten alkollü bisiklet kullanmaya karşıyım:D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@çağrı kolçak

bu öyle bir kuşakki 1942 ve 49 arası doğanlar 2. dünya savaşında sırasında avrupada özellikle ingiltere de doğan o çocuklar savaşın ne demek olduğunu
büyüyerek gördüler 6 Eylül 1943 Great Bookham doğumlu efsanevi Pink Floydun bascısı roger waters idi- ingiltere harpteydi roger 3 yaşına geldiğinde yıkılmış bir ingiltere vardı 1946 da ingiltere savaşı kazandığı halde ingiltere yenikti
çörçil seçimi kaybetti savaşı ingiltereye kazandıran muzaffer komutan kaybetti ingiliz halkı seçimini işçi partisinden yana yaptı savaş sonrası insanlar anneler babalar oğullarını kaybettiler ve fakirleştiler
ve bu koşullarda büyüyen bir roger waters savaşın anlamsızlığını bu savaşlardan hep birilerin karlı çıktığını geniş dünya insanlarının ise kaybettiğini gördü
john lennon ne demişti farzetki uğruna savaşılacak bir şey yok bu dünyada
ama insanlık uğruna savaşılacak bir dünya yaratmak istiyor
tüketime dayanan bir sistem insancıl olamaz almadan vermem diyen bir sistem asla insancıl olamaz herşeyi paraya bağlamış bir insanlıktan ne çıkar huzursuzluk çıkar bu para virüs gibi kanımıza işlemiş
ne dedi roger waters para defol git iyi bir iş tut kendine para suçtur
evet pinkin money parçasını hatırlayalım vede şarkı sözlerini
para bana görede suçtur gel gelelim bu paraya dayalı bir sisteme karşı başka alternatif bir sistem şu an yok
sosyalizm ve kapitalizm ikiside paraya hayır demez
evet ben hayalciyim ama severim hayalciliği ne güzel yaşamıs siyular ve de diğer 500 kabile ne para ne pul ne de aralarında sınır varmış kabileler birbirlerinin avlanma sınırlarına bile saygı gösterirlermiş
takas usulü yaşamlarının özü olmuş
insanlık zor bulur bu yolu

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
zaten rock müziğin amacı gelişen olumsuz kapitalist sisteme sitemden çıkan
ve bu tarz toplumsal sorunlara karşı sitemi bildirme için yapılan bir müzik asıl kökü....

yada benim gördüğüm oyle...
bu toplumsal sorunları müziğinde ele alan en son kudret abi söylediğim gibi sanada yavuz çetin ve mor ve ötesi...

ancak tabiki tutulmuyor ülkemizde çünkü halkın işine geliyor bu sistem, paranın konuştuğu bu sistem elde, ediyorlar çünkü parayla sözde özgürlüğü sözde saygınlığı...
ama emekleriyle değil yolsuzlukla düzenbazlıkla ezilmişi daha da ezerek fakiri dahada fakirleştirerek....
ve eğitim görenler yani ben yani biz bu ezilen soyulan oyuna getirenlerden olucaz...
dikkat edin yeni mezunlar! fark edin bakın eğitim sistemine...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@gvenc

bir an yaşar kurtun şarkısı aklıma geldi oyuna gelme anne oyunu verme anne
ben sadece bir kere ecevite oy verdim onun makam arabası siyah bir reno idi
zati şairdi ecevit keşke siyasete girmese idi ama yaşamın cilvesi galba onun siyasete girişi

yunanistanda meydana gelen olaylara bakarak düşündüm avrupa birliğine alındı yunanistan ama birileri gelen yuroları ne yaptı yedimi çarçurmu etti ve sorunlar çıktı gelen krediler tabana yayılmadımı

parayı tam olarak ortadan kaldıramıyacaksak diyorum ki o vakit tek bir dünya parası olsun ama bütün dünyanın insanlığının yararına kullanılsın bu da başka bir ütopyam benim yani global dürüst sermaye tüm dünya insanlarının sağlık iş barınma sorunlarına harcansın burda iyi niyet önemli ama öyle olmuyor tabi

şimdi yuro ile dolar dünya parası olarak ağırlıklarını koruyor
yarın öbürsügün abd ile avrupa birliğinin kapışması olamazmı
1. ve 2. dünya savaşları avrupalılar arasında oldu dünyanın enerji alanlarının paylaşım kavgası
artı şimdi gözler orta asyanın ve ortadoğunun zengin petrol - gaz ve su yataklarında paylaşım yok rekabet var ve bu rekabet bir gün sıcak savaşı getirebilir

sonuçta insanlık hep aynı çukura düşmeyi seviyor herhalde

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
peki ya düşecekte ne olacak...???

eskisi gibi değil artık savaş. Anlık "tak fişi bitir işi" hesabı
at nükleer bombayı tak güneş gözlüğünü izle olayına dönüşücek...

nese :D
sonuç olarak değişen birşey olmayacak...
bu sistem devam edicek bunlarlada rock devam edicek..
ben 25-30 uma geldiğimde şimdikiler nasıl ise bende öyle sadece kendimi sadece ailemi sadece geçinmeyi sadece eve iki ekmek götürüp iki pedal çevirmeyi düşünücem....
ve dünya yaşanmaz bir hal alana kadar da bu devam edicek...:)
saygılar selamlar....

çağrı kolçak

Daimi Üye
Tepki
135
@Kudret Kurtcebe

ve zaten roger waters da şarkılarının satır aralarında hep bunlara karşıdır. ya da sinema filmi The Wall movie'de. en sevdiğim de mother şarkısında annesine sorduğu sorularla bütün sisteme inceden lafı geçirmesidir.

• Beğen
Tepkiler: Güvenç Terzierol

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
14 mayısta kadıköy shaft ta serdar öztop konserine gidecek olan var mı?

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
ondan haberim var ancak
e Daha 17 17 17 17miiişşş diye teomanı anıyorum:D

belki fırsat bulursam gitmeyi düşünüyorum..:):) :p:p