Rock Shox Revelation maşamın bacakları yamuldu!!!

-erkan-

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Selamlar,

Maşam 2007 model Rock Shox Revelation 426 U-turn. Arkadaşım, benim bisikletime binerken maşanın ve tekerin üstüne düştü. Disk yamuldu, göbek mandalı eğildi ve maşamın bacakları eğildi. Maşanın sol bacağı, sağ bacağından önde duruyor. Bunu düzeltmenin sanırım yolu yok ama acaba garanti kapsamında değiştirilebilir mi? Maşayı yurt dışından sipariş etmiştim ama Türkiye'deki distribütör firma bana yardımcı olabilir mi ve firmanın adı nedir?

Scudo

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Merhaba Erkan, geçmiş olsun, maşan iflah olmaz malesef, Türkiye Distrübitörü Marintek, çok büyük bir firmadır, eğer yapılacak bir şey varsa yardım edeceklerdir sanıyorum. Eğer kaza halinde olduysa garanti dışıdır ve bir şey yapılmaz... Bu gibi durumlarda bisikletin komple fotoğrafı istenir galantör veya ana firma tarafından...

• Beğen
Tepkiler: -erkan-

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
uygun bir fiyat karsiligi tamir ediyorlar benim bildigim...biraz pahali ama

• Beğen

-erkan-

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Teşekkür ederim. Ben birde Marintek ile iletişime geçeyim.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Garanti kapsamina girmesi imkansiz, sonucta ortada bir kaza var...

Ancak ozellikle merak ettim, arkadasinin nasil dustugunu Erkan, otomobil falan carpti da oyle mi dustu yoksa? :)

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
bildiğim kadarıyla hareket esnasında olmuş.. yere ters bi şekilde düşmüş.. ayrıntılar erkan'da..

• Beğen

ugurcani

Daimi Üye
Tepki
74
geçimş olsun bilemiyorum gecen bende kaldırıma çarptım jant ikiye bölündü o şekilde bisikleti sürdüm :)

• Beğen

-erkan-

Forum Bağımlısı
Tepki
437
@HaliliOzturk

Arkadaş tavşan zıplamasını yeni öğreniyordu. Yere, bir kaykayı yan yatırıp koydu ve benim bisikletlime atlamaya çalıştı ama önce ön teker sonra da arka teker kaykaya çarpınca ilginç bir kaza oldu ve direk maşanın üstüne düştü.

evren1001

Üye
Tepki
17
çok geçmiş olsun kaza insanın yüreğinde ayrı bir yara yaratıyor. garantiye gelince bence olmaz çünkü biisikletimi yeni aldığım gün 23 nisandı ve ben biraz yolda hızlıydım ,yerde Türk bayrağımızı görünce ezmemek için frenlere asılsım tabi bisiklet beni öne fırlattı ve takla attım , bisiklette havada bir tur attıktan sonta pedal üzerine inişe geçti ve tüm ağırlık pedala rast geldi aynakolumun tüm dişlileri dökülmüştü bende bunu bisikletçiye bildirdim kaza aolduğu için garantiye girmeyeceğini söyledi. 15 ytl ile kurtuldum ama senin biraz pahalıya benziyor , artık 2. el bi parça veya yeni bir parça almaya bak ,umutsuzluğa kapılmanı istemem ama gerçekler bu , çok geçmiş olsun.

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Valla o kazaya RockShit değil ne olsa dayanmaz. İnşallah arkadaşta hasar yoktur.

eBay'de araştırma yapıp bakın birşeyler.

• Beğen

-erkan-

Forum Bağımlısı
Tepki
437
@evren1001

Teşekkür ederim, yenisini alacağım yakında. İyi sürüşler dilerim.

-erkan-

Forum Bağımlısı
Tepki
437
@aybarssurucu

Teşekkür ederim. Arkadaşta hasar yok. Maşa için araştırma yaptım. Yakında geliyor bir tane daha.

Cidden o kazaya monster T taksam yine dayanmazdı. Tam maşanın üstüne oturdu arkadaş. Neyse cana geleceğine mala gelsin.

abbaskara

Aktif Üye
Tepki
153
Benim olayda anlam veremediğim birkaç şey var.
İlki maşanı bacağı nasıl yamulur? Genellikle Magnezyumdan imal edilirler ve esneme dayanımını geçtiğinde magnezyum dikine yarılır (Kamış gibi). Eğer bacaklar magnezyum değilse düzeltilebilir. sanayide bu işin erbapları oto doğrultmacılar. bi göster derim.

İkincisi eğer magnezyum bacaklar varsa muhtemelen yamulma köprüden olabilir. Eğer köprüde yamulma varsa işin daha kolay. Biraz ısıtarak ve çektirerek düzeltilebilir sanırım. Adres yine oto doğrultmacılar.

Üçüncüsü Bunny Hoop neden kaykayın üzerinden atlanarak öğrenilmeye çalışılır ki ? Çizgi çizin yere onda deneyin önce
sonra kaldırımlar, en son banklar bu işi görür.

• Beğen

-erkan-

Forum Bağımlısı
Tepki
437
@abbaskara

Maşanın sağ bacağı öne doğru uzanmış durumda şu an. Arkadaş çizgiden falan atlıyordu bir de bir tane kaykaydan denemek istedi. Sonrasını zaten biliyorsunuz. Maşayı düzeltsek bile sanırım aynı şekilde yamulma riski çok.

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
@Hakan Yazman

bana gore uygdun du,size gore pahali olabilir :)

• Beğen

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
@ugurcani

jant ikiye bolununce bisiklet nasil suruluyor? anlayamadim kusura bakmayin...

• Beğen

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Erkan ne zaman oldu kardeşim yaaa :(
hiç haberim yoktu valla çok geçmiş olsun...

Bende norcoyu topluyorum çok az eksik kaldı inş. senin maşa gelince beraber takılırız:)

• Beğen

-erkan-

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Resim koyarım tabi ama ne kadar belli olur resimden onu bilemem.

Berkay sağol kardeş. Valla daha yeni oldu. Şimdilik yedekte duran Psylo SL'i taktım ama yakında bir Argyle gelebilir. Senin bisiklet ne durumda? Ne eksiği kaldı? Umarım yakın zamanda biter senin Norco.