rock shox judy j3

roadeater

Üye
Tepki
11
rock shox judy j3 kac kg?

Bir arkadasa alacak Turkiyede amortisor. Eger biliyor siz lutfen 1600 gr en fazla lockout amortisor tavsiye bana. Para veriyor en fazla 150 dolar

Teşekkür ederim.

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
(link) adresinde detaylarını bulabilirsiniz. Ağırlığı da dahil, ne de olsa sitenin İngilizce olması sizin için bir avantaj ;).

roadeater

Üye
Tepki
11

J series bulamamiştim bir onceki bakmada. Simdi buldum. App 2.1. Tesekkur. 150 $ turkiye 1,6 - 1,7 bulmak zor? with Lockout, Halilio

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
You should look at the SR Suntour's and RST's. You may find a suspension fork with lock out for 150 $, but i think it never can be as good as a Rock Shox ;).

Off Topic: Mr. Roadeater after now, if i can, i'll answer your questions in English and Turkish in same message. So i may help you to make your Turkish better. If you don't want me to act like this, please send me a PM (personal message) about it.

SR Suntour ve RST'ye de bakmalısınız. Belki 150 $'a kilitli bir amortisör bulabilirsiniz ancak bence bu hiç bir zaman Rock Shox kadar kaliteli olmayacaktır ;).

Konu dışı: Sn. Roadeater size cevap verirken elimden geldiğince İngilizce ve Türkçe cevapları birlikte yazma kararı aldım :). Belki Türkçe'nizi geliştirmenizde faydam olur diyerek. Eğer istemezseniz bana özel mesaj ile bu durumu bildirebilirsiniz.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
No i did not forget the other spec. that you want. But it's only the fork under 150 $ with lockout. And SR Suntour must be over 2 kilos and under 2,5 kilos.

Hayır istediğiniz diğer özellikleri unutmadım ancak SR Suntour 150 doların altındaki tek kilitlenebilir amortisörlü maşa. 2 kilonun üzerinde, 2,5 kilonun altında bir ağırlığı olması gerekiyor.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
omega air var ama ağırlığı konusunda çok kesin konuşamıyacam 1800 civarı olarak biliyorum fiyat olarakta 180 -190 usd idi...yanlışsam düzeltin

goLdenskuLL

Aktif Üye
Tepki
52

katılıyorum. bu fiyat aralığında alınabilecek kaliteli amortisörlerden biri.

edit: ağırlığı da yesilbisiklette 1600 gr. olarak yazılmış.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona

eğer öyle ise duke yerine omega air alalım 200 gr daha hafif ama sağlamlık konusunda omega air ne derece güvenilir o da tartışılır doğrusu

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
RST ve SR Suntoru ekonomik maşalar üreten firmalar arkadaşlar. Bu maşaları Rock Shox, Manitou, Fox, Marzzochi gibi markalarla karşılaştırmak hata olur ;).

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
manitou nun asgard modeli ile rock shox'in duke race modelini karşılaştırırsak hangisi daha ii dir??

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Asgard modeli Manitou'nun değil sercan, Magura'nın ;).
Şimdi sitesinden baktım da özellikleri çok yakın birbirine, havayla çalışma, rebound ayarı vs. Ancak lock out göremedim Asgard'da ve 1900+ gr olan ağırlığı da Duke'e göre yaklaşık 100 gr fazla. Şimdilik ilk göze çarpanlar bunlar... Merak ettiğin özel birşey var mı?

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
markayı yanlış verdiğim için kusura bakma travell ayarları bire bir sonra mtbtr'da ağırlığı 1905 olarak belirtiliyor. ve orada kilitlemesiz modelinin şaft borusunu kestikten sonra 1665 gr olarak belirtiyorlar.şaft borusunun kesilmesi ne gibi - yönler yapar. + yönü sadece hafifliyor..

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Çağatay, şaft borusunun fazla kalan kısmını montajın ardından keseceksin. Bu normal bir şey. Şaft borusu dediği, kadronun içine giren, üst kısmına gidon boğazını monte ettiğimiz parça :).
Bak maşa (link)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona

yardımlarından dolayı tşkler asgard'da şaft borusu kesilince 1650 civarında bir maşa sahip olunuyor..sence bu nasıl bir rakam... birde duke teki şaft'i kesince duke ne kadar oluyo.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Duke çok inmiyor, 50 gr anca fark eder tahminimce. 1650 gr oldukça iyi bir rakam, benim Reba'm da o kadar geliyor ;).

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
asgard mı duke mu denildğinde o zaman bildiğimizden şaşmıyoruz duke race diyormuşuz