Rize

Scudo

Şahin Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
298
@kendine hakim

rizenın neresinden bizim ilçe 130km uzaklıkta ama ovit geçidinden bu uzaklıkta dolayısıyla bu mevsimde buluşmak imkansız ama yaza olabilir. bu kesin bi kara değil... .zaten gelmek kolay olurda dönüşte o kadar mesafeyi amatör biri olarak nasıl tırmanabilirim muamma.

kerembasaran

Aktif Üye
Tepki
190
merhaba. ben de istanbul'da büyümüş bir rize'liyim. bu haftasonu rize'ye geliyorum ve de. merkez'de kalacağım. gezmece konularında yardımcı olursanız sevinirim, bisiklet getirmeyecek olsam da (geçen sefer getirdim uçakla çok zahmetli oldu) kışın ortasında nerelere gideceğim bilmiyorum.

bisiklet kiralanıyorsa uyabilirim ayrıca. ama bu mevsimde pek olmayacak gibime geliyor.

Tepki
1
benim hafta sonu yoğun bi programım var işim dolayısıyle fakat işler ne olur belli olmaz. ben desem ki seni gezdireyim buraları baya bi öğrendim, fakat şu sıralar iyi bi kış var burda sabah arabanın camlarındaki buzu zor kazıdım. gezilecek yerler hep dağ kısmı, oralar da kar buz, araba çıkmıyor. sadece gezmekse amaç ertelemeni tavsiye ederim. fakat sen gelince beni yine bi ara.

kerembasaran

Aktif Üye
Tepki
190
@kendine hakim

hmmm anladım. ayder'e bile çıkılmıyor mu mesela bu mevsimde. kapalı mı her taraf?

Şahin Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
298
@kendine hakim

dört arkadaş bu yaz denedik.zirvede göl kenarında piknik yapacaktık.yaylaya vardığımızda kursun yanına yol çekilmez oldu.ama bu bahar ğüzel bi bisiklet toplayabilirsek gelmek için imkan yaratırım.hem zirveden rize'ye doğru maceralı bir iniş yapmayı kim istemez kii

• Beğen
Tepkiler: OmerCycler

ahmet a

Üye
Tepki
21
turkıye sampıyonu yıldız 1. hamza kansız.si turkıye genc erkekler 6.sı ben yazın ayder yaylasında antreman ve kamp yapıyoruz okullar kapandığında

Tepki
1
sabah kalktığımızda arabanın camından buz kazıyoruz. şehrin merkezindeki tepeler bile karlı buzlu. ayder tarafına çıkmak gerçekten zor olur. ama yazın çok güzel organizasyonlar yapılabilir. forumdaki tüm arkadaşlara duyurulur özellikle dağ bisikletçilerine burda dağlar çok güzel ve yollar bisiklete çok müsait.

kerembasaran

Aktif Üye
Tepki
190
@kendine hakim

haftasonu ayder'e çıktım çok süperdi :) çok az insan vardı. anayol'da kayak yapıyordu insanlar :) dediğin gibi kar buz hep ama hava sahilden daha yumuşak. nem yok çünkü. gece uyuyamıyordum ben sahilde soğuktan. çamlıhemşin'de kaldım son derece rahattı. çamlıhemşin ayder arası hep kar buz ama çok güzel bomboş yollar. bolca yürüdüm çok güzeldi. özellikle bir istanbullu için.

ayder'e teleski falan yapılacakmış. ben oradayken de helikopterler çalışıyodu sürekli. sonradan öğrendim ki isveçli bi firmaymış ve boardcuları dağların tepelerine atıyorlarmış helikopterlerle. çok gelişmiş oralar. fazla gelişmiş hatta sanırım. umarım daha ilerlemez.

Tepki
44
@mUtii53

buradayım mutii kardes bende yeni bisiklet almayı planlıyorum sen rizenın neresınden

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
Merhaba 12 Ağustos 2008 de (günü tam kesinleştiremedim) ovit yaylasında şenlikler yapılacak.Ben İzmirden Rizeye gelip denize en yakın noktadan (iyidere?) ovit geçidine 2640m tırmanma planlıyorum, toplam mesafe km olarak ve yol durumunu tam olarak bilmiyorum,yol bisikleti için sorunlu kesimler olabilir. ,öncelikli amacım tırmanma olsa da şenlik gününe denk getirilebilir.
Saptayabildiğim kadarıyla deniz seviyesinden tırmanılabilecek en yüksek kesim ovit geçidi.Bu girişimde bana eşlik etmek isteyen (İzmirden , Karadeniz bölgesinden ve ya başka bölgelerden) bisikletçi arkadaşlar varsa benle iletişime geçsin lütfen.
Teşekkürler..

KemalBaloglu

Forum Demirbaşı
Tepki
779
ovit yaylası biraz güneşli ve gölgesizyerdir ama aklımada gelmedi değil, bisiklette oraları gezmek çok güzel bir deneyim olur lakin hiç müsait değilim. bu arada bir hatırlatma ovit yaylasına çıkarken arabalar bile hararet yapıyor özellikle biraz eski arabaları dinlendire dinlendire çıkartıyorlar birde bisikletle çıkmayı bir düşünün size iyi yolculuklar...

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
@LorD Of DrinkS

Çok bilgi toplayamadım henüz,özellikle yol durumu nasıldır o bölge bisikletçileri bilgi verirlerse(özellikle tırmanmış olan varsa) iyi olur,diğer yandan eşlik edecek olmazsa tırmanma tek başına da olabilir.
Şenliklerin yapılacağı gün 12 Ağustos? u güvenlik açısından düşündüm ama diğer yandan trafik de engel oluşturabilir mi emin olamadım(bildiğim kadarıyla o gün 40 ülkeden katılımlarla en geniş barış halkası oluşturma için bir etkinlik olacakmış).yaklaşık 20 gün var. Verdiğiniz küçük ama önemli detaylar için teşekür ederim iyi günler.

Şahin Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
298
yolu bende biliyorum.yol güvenlik açısından oldukça güvenli.ovit dağı'nın kuzey yamacı oldukça uzun bir eğime sahip.eğer bu girişimi gerçekleştirecek olursan bende güney yamacından,İspir'den gelmeyi düşünüyorum.gelince de orada seninle yüzyüze tanışmak istiyorum

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
@buyukbulut25

Merhaba tabi olabilir ,zirvede buluşabiliriz,ancak benim bisikletimle güvenli şekilde Rizeye gelemem gerekecek,belki denk getirebilirsem sabah saatlerinde varıp hemen tırmanışa başlayabilirim ,yayla şenlikleri kesin tarihi 9-10 Ağustos ; asıl amacım şenliklerden daha çok zirveye tırmanma,bugün İkizdere belediyesini aradım ancak kaçta başlayacak bilmiyorum ,Rizeye varmadan İyiderede inip buradan başlamayı düşündüm,tam buradan ovit geçidi toplam kaç km kesinleştiremedim yaklaşık 80 km cıvarı olabilir.
Sizin çıkış noktanız İspir mi olacak? ve hangi gün zirvede olmayı planlıyorsunuz ,bunları ilerde kesinleştirebiliriz.toplam 20 gün var.
Görüşürüz iyi günler....