Ritchey marka boğazın boya atması hakkında

İsmail Emir

Aktif Üye
Tepki
19
Merhaba; geçen sene eylül civarı kaçkardan aldığım boğazda boyalar söküldü. Terlemeden kaynaklandığı söylendi. Fakat terleme de olmuş olsa yazık günah değil mi madem böyle bir durum var bu modelde söylenmez mi ? Terleme olunca doğal yıpranmaya girdiğinden garantide mi kapsamıyor ? Sizinde başınıza bu tarz boya sökülmesi geldimi merak ediyorum. Saygılar.
http://img248.imageshack.us/img248/6142/80195147.jpg

Scudo

Ahmet SARI

Daimi Üye
Tepki
220
O kısma herhangi bir aparat bağladıysanız o sebep olmuş olabilir???:sigaraici

İsmail Emir

Aktif Üye
Tepki
19
Hiç bir aparat bağlanmadı, o şekilde olmuş olsa siyah zemin kaplamasında aşınma ve çizikler gözlemlenirdi. Ne çizik var nede aşınma sadece yazılar silindi. Çok enteresan anlam veremiyorum :)

Ahmet SARI

Daimi Üye
Tepki
220
Belli ki beyaz kısmın üzerinde cilamsı koruyucu bir katman yok ve bu sebeptendir ki öncelik olarak beyaz kısım zarar görmüş diye düşünmüştüm.

:boese153:

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
bende gidondan o yazıyı bilerek sildim benzinli bir bezle sildiğiniz zaman sadece o yazılar siliniyor siyah boyaya hiç bişey olmuyor en azından benim gidonda öyle idi başka gidonu bilemem, sebebde olmak istemem. demem o ki o yazılar çok adi hemen siliniyor. yağlı ellede dokununcada silinebilir (wd-40 gibi ) sonuçda yağda bir çözücü madde yerine göre

İsmail Emir

Aktif Üye
Tepki
19
Aynen o şekilde cilasız sanki ürünü yarım bırakıp satışa göndermişler gibi duruyor bilseydim hiç almazdım.90 € etiket koymasını bilirler ama vede üreticiye her hangi bir şikayet yada durumu bildirecek bir satıcının olmaması da ayrıca berbat. Demek ki faklı ürünlerde de aynı durum söz konusu. Yazıyı eski haline getiremeyeceğime göre bende sizin yönteminizle tamamen silip temizleyeceğim. Yorumlarınız için teşekkürler.

sadıkumut

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Giant
aynı durum benim de başıma geldi ritchey yazısı neredeyse tamamı silindi :(

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
orijinal olmayabilir mi? nasıl anlaşılır ? Bu kadar çabuk deformasyon olması çok kötü

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
Çat pat ingilizceniz varsa adamlara yazın bence bu kadar pahalı ürünleri satan global bir marka için ayıplı bir mal. İlgilenmeseler bile eleştiri olur kimse enayi değil.

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Maalasef kullandığınız ürün:
1)orjinal değil,
2)Boya sökülmesi şundan dolayı olur:yeni boyanın altındaki eski boya sökülmemiş ve yeni boya atılmadan öncede astar yapılmamıştır.
Soruna neresinden bakarsanız bakın,elinizdeki ürün kullanılmış ve boyanmıştır.
Ürünü satın aldığınız yere bunları söyleyin,ilgilenmezseler ilgilendirirler.
Herkes nasıl emeğinin karşılığını istiyorsa,verdiği paranında ne kadar kendisini memnun ettiğine bakar.
Geçmiş olsun.

Cem Özkeser

Aktif Üye
Tepki
21
Bisiklet
Diğer
hocam bende de full wcs set var. adı ritchey diye boyası atmayacak diye bir şey yok. benimkiler de parlak siyah. cilasında sürtünmelerden kaynaklı cilada matlaşmalar var. aynı şey kadromda da var biraz. o da giant xtc yani. anormal bir durum olduğunu düşünmüyorum.