Ritchey ile Amoeba Arasındaki Fiyat Farkı

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Ritchey'in çok kaliteli olduğunu biliyorum ama (link) burada Vitra set 100 lira ve 325 gr. ağırlığında. Ritchey set ise (link) 299 gr. ağırlığında ama 327 lira. Arada 227 lira fark var 26 gr. için asla değmez acaba konfor farkı falan mı var yoksa uzun ömürlülükle mi alakalı ? Ya da sırf marka olduğu için mi bu kadar pahalı ?

Scudo

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
3 kat fiyat farkı olacak kadar bir fark olduğunu düşünmüyorum amoeba da bu konuda çok iyi bir marka

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
Kullanılan malzemenın ;mukavemetı, üzerinde uygulanın kımyasal işlemler, kullanım ömrü,esnekliği vs.
birde söyle düşün renualt megane var full + full 60 bin lira birde bmw 1.16 var 2 sindede aynı donanım var aynı beygir gücü aynı motor hacmı olsun ama bmw 75 bın lıra
arada 15 bin lirayı kım neden verıyor ? Biraz saçma bir örnek oldu ama sonuç bu :) ki ritchey in marka kalitesi tartışılmaz

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
emre kardeş ritchey tartışılmaz oke peki amoeba tartışılır bir malzememi amoeba yı tanıyormusun..

kardeşim ritchey 1-0 öndedir amenna ama markayada para ödüyorsun
yani 26 gram için 50 tl fazla ödediğini düşünelim 50 de marka farkına ödesen 200 olsa (oda bnce fazla) amenna ama
327 lira biraz uçuk

biri 3310 diğeri iphone 5 değil bunların neticesinde..

Ertuğrul Mengi

Daimi Üye
Tepki
238
Bisiklet
Merida
Sadece marka ve strateji.
Cebinde parasi olan adamin onune iki ayni urunu farkli marka ve 2-3 kati farkli fiyatla koy, gidip pahali olani alir. Alici fazla para verdigi icin en iyi urunu kullandigini dusunup yatagina mutlu bir sekilde yatar, saticida 3 tane mal satacagina hem 1 tane satar hemde daha fazla kazanir.
Bu benim kendi sahsi gorusumdur.

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
Yanlış bilmıyorsam ritchey amerikan malı, amoeba taiwan malı burdanda fark var.

Bende ameoba kullanıyorum bisikletımde yanlış anlaşılma olmasın :)