Rich Piana ölmüş

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
Haberi az önce gördüm. Yaşı da 46 imiş. Daha önce yaşına hiç bakmamıştım ama daha yaşlı sanıyordum. Bilen bilir bu adamı, garip bi vücudu ve antrenmanı vardı.

(link)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Demekki neymiş 150cm goğüs ,55-60 cm kol bilmem kaç cm baldır, omuzla olmuyor bu işler değdimi o kadar gereksiz steroidlere gencecik yaşda gittin işte.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Genellikle vücut geliştirmeye yeni başlayan arkadaşlarda %5-%6 gibi yağ oranları olan böyle insanların oynadıkları protein reklamlarına bakıp spor salonuna gidiyorlar.
Protein takviyesi almayla veya 2 kilo fazla dambıl kaldırmayla böyle olunmaz arkadaşlar, böylelerine inanmayı bırakın. Bakın adam gencecik yaşta gitti, ilaçlara başvurmadan normal sporunuzu yapın :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu kadar çirkin bir vücuda sahip olabilmek için, sağlığından daha da önemlisi hayatından olmak.

erhanagir

Üye
Tepki
41
İsim
Erhan Ağır
Bisiklet
Bianchi
Sadece stereoid değil elbet... İşin içinde uyuşturucu da var. Vücuduna enjekte ettiği PMMA var. (Kasların daha şiş görünmesi için)... Kalbi bunlara dayanamadı. En azından uyuşturucuyu bıraksaydı belki biraz daha yaşayabilirdi. Ama tüm bunlardan öte, "stereoid kullanmamaya çalışın. Olabildiğinizce doğal kalın, sizin için en iyi yol doğal kalmanızdır" diyen ve yıllardır stereoid kullandığını açıkça dile getiren dürüst bir adamdı Rich Piana.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yapaylığı, vücut çalışıp yazın plajlarda kendini kasan mercimek beyinlilere ibret olması umuduyla.
Toprağı bol olsun demek gerekir mi?

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle Allah rahmet eylesin, bende spor yapıyorum ama tüm herkes bilir bunlar normal insan değil :) bunların ki modellik, body building dergilerinde poz vermek, supplement reklamı vs.

Normal yiyecekler ile insan vücudu bu formlara ulaşamaz. Vücudun her konuda dengesi olduğu aşikar, sen sabah akşam proteinli beslen, her saat başı tavuk gögsü ye, yine böyle olamazsın.
Tamam kas oranın artar ama bu kadar olamaz.

Belli yiyecekler testosteron seviyesini arttırabilirsin ama bir noktadan sonra bu duracak. Yani sürekli besleneyim testosteron seviyem sürekli üzerine koya koya artar... he çok beklersin :)

Vücutta her şey dengelidir, bir makine gibi sistemli çalışmaktadır. Vücut testosteron seviyesini durdurduğu için yapacak tek şey var, dışarıdan testosteron takviyesi. Ayrıca dışarıdan alınan testosteron vs. takviyelerin doping olduğunu herkes bilir.

Anabolik Steroidler:
Kolestrolden elde edilen kimyasal maddeler steroid olarak isimlendirilir. Vücudun ürettiği belli başlı steroid hormonları erkeklerde kortizol ve testosteron, kadınlarda ise estrojen ve progestrondur.

Siz yiyerek vücutta ürettirmediğiniz steroid hormonları dışarıdan alacaksınız ve böyle vücudunuz olacak :) Olay bu kadar basit...
Vücutta her şey denge demiştik... ve siz dengeyi bozdunuz, diğer organlara aşırı yük bindi... sistem düzgün çalışmıyor ve sonuç: kalp krizleri, organ iflasları, erken yaşta ölümler vs.vs.vs.

oys14

Üye
Tepki
52
Bisiklet
Carraro
@BisikletKolikK Bu adam piyasadaki en dürüst adam. Bir videosunda kendi protein tozu fabrikası olduğunu söylüyordu ve devamında ekliyordu bana gençler soruyor ne kullanayım senin tozu alayım mı diye onlara diyorum ki o paraya git yemek al önemli olan yemek diyordu. Ayrıca steroid kullandığını da saklamıyordu. Ben en gelişmiş vücuda sahip olmak istiyorum bedeli neyse vermeye hazırım diyordu.

sirrunu

Daimi Üye
Tepki
570
İsim
Runner
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Peugeot
yüksek dozda kokain aldıktan sonra, yürürken dengesini kaybedip yere düşmüş, kafasını yere çarpmış. 2 haftadır komadaymış, ama dürüst bir adammış. Allah rahmet eylesin

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hazır konu açılmışken; bizim de bir "Dünya Vücut Geliştirme " şampiyonumuz var.Hemde 8 kere...
Gençler birde bu sporcumuzu tanıyın: Ahmet ENÜNLÜ...

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@oys14 Hocam bu maddeyi kullandığını herkes biliyormuş işte, böyle işlerin dürüstlüğü şakası olmaz. Kesinlikle bunlara özenipte steroid gibi maddeleri kullanan kişi sayısı az değildir hocam. Birilerine kötü örnek oluyordu ölümüde çok kötü örnek oldu.

erhanagir

Üye
Tepki
41
İsim
Erhan Ağır
Bisiklet
Bianchi
Rich Piana: Sizlere steroid almanızı söylemiyorum. Bunu size önermiyorum ve hatta steroid almanın hiç de iyi bir fikir olmadığını söylüyorum. Kalabildiğiniz kadar doğal kalabilirseniz, doğru yol budur. Hayatınız boyunca doğal kalın. Gidilecek yol budur. Elinizden geldiğince doğallığınız koruyun.

oys14

Üye
Tepki
52
Bisiklet
Carraro
Öncelikle bu adam doğal olarak başlıyor fakat yarışmalarda hep steroidli heriflerin kazandığını görüp bu yola girdiğini anlatıyor. adam şampiyon olmak için her şeyi yaparım diyor. Nitekim bizim koşucular ve hatta meşhur bir bisikletçi vardı herkes bilir doping yapıyorlar. Yarışmaya hazırlanmak bambaşka bir şey herkes yapıyorsa sende yaparsın. Bu adam yapmasa da tonlarca yapan var ve o adamlar biz doğalız diye milletten para tırtıklıyorlar. Milleti sömürüp sizi de benim gi i yapacağım diyorlar bu adamın öyle bir yanı yok. Ikincisi kokain kullanması da olabilir onu da kullanırsa kendi tercihidir. Nitekim Sigmund Freud kokainin tıbbi kullanımını bulan ve kendisi de kokain kullanan biriydi ama çok ünlü bir psikiyatrist kimse inkâr edemez bu adamda öyle. Şu Savaş Cebeci tipini ise hiç sevmiyorum. Bu adam ondan kat kat iyidir. Kendini bilmiş bilmiş konuşmalar yanlışlarını kabul etmemeler. Türk örnek vermiş bir arkadaş benim de vereceğim kişi Erdal Ekşi'dir. Kendisi 10 numara bir insandır. Protein tozuyla ilgili bir röportajı var. Sırf bu doping ve toz olayları yüzünden yarışmaları bırakmış. Sonuçta bu büyük bir endüstri eğer katılmazsanız sizi dışarı itiverirler. Milyonlarca dolar dönüyor bu vg işinde

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@miyamoto musashi
Calum von moger den daha irisi fazla bence...:eek: