Resmi dallamaya mahsustur

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
:boese157: Başlık itibari ile ne demek istediğimi sizler ile paylaşmak istedim.hani bazı sürücüler vardırya,araç kullanan bilinçli,eğitimli,kurallara uyan,saygılı ama benim anlattığım bu adam gibi adamlar ile ilgisi olmayan cinsten,iyiki ben orada değilmişim dedim olanları duyunca,Ankarada trafik yoğunluğunu göz önünde bulundurarak sabahın erken saatlerinde antrenmana çıkan genç sporcularımızın başına bir olay gelmiş olay derken şükür kaza bela değil,aracın birisi Ayna sıyırması diye tabir ettiğimiz bir mesafeden bunların yanından geçiyor.Bunlarda gayri ihtiyari olarak ne yapıyorsun der cinsinden elleri ile bir işarte yapıyorlar.Bizim dallama sürücü duruyor,yanındaki saplamada araçtan iniyor.oda yürüyerek geri geri geliyorlar.bizimkiler bizi ezecektiniz diye bir söz söylüyorlar.ama karşıdakilerin dallama ve saplama olduklarını ve bilmedikleri için kaçmayada bir gereksinim duymuyorlar.ama ne yazıktırki bu duran araç 06 FM 326 plakalı ve İller bankası genel müdürlüğüne ait olan reno 19 europe.açıklamada bir sakınca görmüyorum.olura yolda denk gelirseniz.haberiniz olsun.yolda bisikletemi binilir diye ucuz bir kelime söylüyor.nerde binecez diye soran sporcularada kaldırımda bineceksiniz demezmi,hay senin şöforluğunada seni o resmi aracın sürücü koltuğuna oturtan zihniyetin 7 ceddine çoluğuna çocuğuna tiyatro bileti kesmek geliyor içimden,anlayan anladı,şimdi ölenemi öldürenemi acıyacaksın işte ben bu sürücünün adını ve kullandığı devletin hizmetine sadece resmi dallamaya mahsustur koydum.gerisini siz getirin artık..

Scudo

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
takma kafana 36 numara kasktan başka...

bundan 15 sene evvel güneş gözlüğü takarken "kör müsün birader" diye dalga geçenler, şimdi Çin malı, işportadan aldıkları sahte RAYBAN güneş gözlükleriyle hava atmaya çalışıyorlar...

O yüzden takma bu dallamalara, olacak bunlar...

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
geçen beyinsizin tekide bana şunu söyle:mala bak yaa birde korunuyor kafada tencereyide oturtmuş.demezmi bende sinirlendim gittim yanına,geçen gün tofaştan bozma araçla kızlara hava atarken iyidi dedim sustu kaldı:D

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
@nuhcan

Çocukların yaşları küçük olmasa hadi eyvallah diyecemde,karşısındakiler sonuçta çocuk, yani çocuk dediysemde nizami ve muntazaman bisiklete binen sporcu çocuklar,kendi kafama takmayacağım bu kaskı ama onun kafasına takacağım kesindir.:D anlaşılan o ki bu resmi araçta bu köyden yarin gelen arkadaşa canını emanet eden makam sahibinide düşünüyorum,hangi akla hizmete mahsus çalışıyor.onu takma bunu takma,herkese eyvallah,ondan sonra vay efenim nedir bu magandalardan çektiğimiz diye feryadı basıyor herkes,orda binme burda binme,araç kullanan herkes başımıza bir yasa çıkarıyor.kendine göre onlar sadece burada binilmez diyor,ama yerde göstermiyorlarki gidin şurada binin diye.HEP DERİM BEN BIRAKIN EĞİTİMİ-BU MİLLET BU KAFAYLA ADAM OLMAZZZ.EĞİTİM İÇİN HARCADIĞINIZ ZAMANA DEĞMEZ

• Beğen
Tepkiler: nuhcan

sgtalper

Forum Demirbaşı
Tepki
467
Bisiklet
Scott
hocam ankara daysanız iller bankası genel müdürlüğüne bir mektup yazın bence. Takmaya takmaya bu hale geldik zaten onu takma bunu takma ben takarım arkadaş 2 haftada bir ankaraya geliyorum eğer 15 metre küplük minibüsümle yolda karşılaşırsak yukarda belirttiğin selam ve sevgilerini o6fm326 plakalı araca unutamayacağı şekilde ileteceğim saygılar

• Beğen
Tepkiler: heisenberg3910

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
Kesinlikle bencede şikayet ediniz.Ses çıkarmaya çıkarmaya azıtıyorlar.Sporun basit,önemsenmeyecek bir şeyden ibaret olmadığını öğrenmeliler.

Faik BİLGİN

Forum Demirbaşı
Tepki
170
öyle kişiler insan dışı varlıklardır ne dediklerini bilmezsler o bisikletin üzerindeki önemli bir devlet büyüğü olsa ayaklarına kapanır her türlü yalakalığı yapardı diye düşünüyorum dallama işte ne beklenirki

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Takmamaktan maksat tabii ki sessiz kalmak değil...

Sakin bir şekilde gerekli yerlere başvurup şikayetinizi yaparsınız. Ancak sinirlenerek bu insanlara galip gelemezsiniz. Siniriniz sonucu daha kötü sonuçlar doğabilir. Ya karşınızdakine zarar verirsiniz, ya da karşınızdaki size...

Peki bu iller bankasında şoförlük yapan, "yalaka" veya "dallama" diye tabir ettiklerinizden Caddebostan sahilinde de var desem... Hem de o kadar çok bisikletlinin içinde, bisiklet yolunun olduğu bir yerde var böyleleri...

Hemen örnekleyeyim: Tarih:03/08/2008 pazar, akşam 20:15... Sahil kalabalık ve bizim hızımız da 10 km/saat. Adam(lar) karşımda (bisiklet yolu üzerinde) 4 kişilik bir set halinde üzerime yürüyor ve ben hızımı biraz daha düşürüyorum, neredeyse dengem bozulacak... O kadar ki, burun buruna geldik, gözümün içine bakıyor ve hala üstüme geliyor(lar). "Pardon" demek zorunda kalıyorum yol istemek için (DİKKAT! Ben bisiklet yolundayım ve yol istiyorum.) Lütfedip yakışıklı poposunu bir kenara hafifçe çekiyor ve ben de kaldırıma teğet geçerek yanından sıyrılıyorum. (Bitti mi? Hayır) Arkamdan da birkaç laf saymış, ben duymadım, kardeşim söylüyor. Hatta kardeşim "Ağabey dal dersen dalarız" bile dedi. O kadar ağır konuşmuş...

Şimdi; Kime şikayet edersiniz bu zatı?
Hakaretini kale alıp o ortamda dalar mısınız bu yakışıklı!! zata...
Ya da benim gibi duymamazlıktan gelip (ki gerçekten duymadım, kardeşim duydu) yolunuza devam mı edersiniz?

Yukarıdaki 3 seçenek de kişiye göre makul gelebilir. Ben ise 3.seçeneği tercih ettim. Yani dallamalara dalmayıp, kafaya takmamayı ve bisiklet sürmenin keyfini çıkarmayı...

• Beğen
Tepkiler: gizer

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
@nuhcan

Şayet kalabalık gurup siz olsaydınız.ne sizin pardon deyip yol isteme gibi bir alternatifiniz olurdu,nede o dallamaların Arkanızdan fısır fısır konuşma gibi bir cesaretleri olurdu.Buradaki detay,yayaların dolaştığı bir yer değil.tüm araçlara açık olan bildiğimiz bir yol,bu yolda bisiklete binenler ne turist nede..sıradan bir vatandaşta değil..üzerlerinde milli takım forması bulunan milli sporcular..kimseye bir rahatsızlk verdikleri yok,kimsenin üzerine sürdükleri yok.sabahın 06:30 unda yani trafiğin en rahat ve sakin olduğu bir saatte,rutin antrenman dönüşü esnasında olan kendini bilmez fakat resmi bir araç ile sporcuları sıkıştıran bir şerefsiz meselesi daha ne diyeyim..2 gün o güzergahta beklememe rağmen ne hikmetse denk gelmedik..çocuklar aracın plakasını alırken,gidin kime şikayet ederseniz edin deyip dayılanması..yapmış olduğu hatalardan birisi olduğunu Anlamsına yardımcı olacağızz o kadar.. biz devletimizin yine bir devlet işi için hizmete verdiği bu aracı ve bağlı bulunduğu kuruluşu biliyoruz..her ne kadar sizin bir şikayet merciiniz bulunmasada,bizler Ankaralı bisikletciler bazı şeylerin peşini kolay kolay bırakmıyoruz.tespit edebildiğimiz bu dallamaların peşinide kolay kolay bırakacak türden değiliz(şikayet etmek bab'ında)..yoksa bize hiç bisiklete binme şansı verilmiyor..ama siz yinede sakin sakin binin,bize bakmayın..bizim çevre geniştir biz icabına bakarız..RESMİ YOLLARDAN..:D
Bakalım elmi yaman bey'mi yaman görecez..Bugün bu yazıyı yazmadan önce İller bankasına gittim..Aracın İller bankası 7.bölge müdürlüğüne ait hizmet aracı olduğunu ve gerçekten o saatte o güzergahtamı olduğunu bastıra bastıra söylediler..nedenine gelince Genel müdürler dışında hizmet eden resmi araçların sürücüler tarafından eve götürülmesi yasakmış,önce mümkün değil dediler.ama daha sonra ikna oldular.yukardaki sevgili arkadaşımında dediği gibi şimdi resmi bir şikayet dilekçesi ile yine bizzat başvuracağımı belirttim..her ne kadar hocam uzatmayın boşverin,ekmeği ile oynamayın dediler.ben şimdi merakla bu dallama ile karşılaşacağım günü bekliyorum..fazlada uzun sürmeyecektir...

sgtalper

Forum Demirbaşı
Tepki
467
Bisiklet
Scott
hocam eline sağlık sonucu bekliyorum acaba sporcu arkadaşlara vursaydı bu dallama ozaman ne olacaktı ailelerine ne cevap verecektiniz o yüzden ekmek davasına falan kulak asmayın bence

gizer

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Özgür KUŞCUOĞLU
Bisiklet
Kron
@nuhcan

Eski bir şoför şöyle söyler;
"Boş vereceksin, yol vereceksin".

• Beğen

gizer

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Özgür KUŞCUOĞLU
Bisiklet
Kron
Olay ne zaman, nerede oldu? Öğrenebilir miyim?

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
@gizer

Senelerin usta şöförü bir ağabeyimin yanında bir gün yolculuk yaptım. Birçok defa haklı olarak hata yapanlara sinirlendim ama o çok sakindi her defasında... En sonunda dayanamadım "Nasıl bu kadar sakin olabiliyorsun" diye sordum ve uygun cevabı da aldım :

"TRAFİKTE DAİMA KENDİMİ ACEMİ, DİĞERLERİNİ DE USTA ŞOFÖR KABUL EDİYORUM. O ZAMAN SİNİRLENMİYORUM"

hasan mehmet yalı

Aktif Üye
Tepki
382
Bisiklet
Corratec
sevgili arkadaşlar,bu tür insanlar maalesef sürekli karşımıza çıkacak,bir keresinde sabah antrenmanı yapıyoruz,adam slalom yaparak kuralları ihlal ederek yanımızdan öyle bir geçti ki korna çalarak,çarptı çarpacak.ikili yan yana gidiyorduk,neredeyse ya ezilecez ya da birbirimize çarpıp düşerek arkadan gelen arabaların altında kalacaz.bu trafik canavarı bizi geçtikten sonra bir de ileride polise şikayet etmiş bizi.trafik polisi durdurdu,kaldırıma çıkın dedi.meğerse biz trafiği tehlikeye sokuyormuşuz.gel de bu zihniyetlere karşı mücadele ver.hayır beterin beteri var,adamlar sopa ile inerler, kavga etmeye adam dövmeye hatta öldürmeye o kadar meyilli insanlar var ki.başınızı derde sokmayın aman sakin olun arkadaşlar.geçenlerde taksici yi takip edip trafikte yaşanan bir olaydan dolayı bıçaklayarak öldürdüler.bizler sadece spor yapıyoruz.kavga döğüş bilmeyiz.ama tehlikeli insanlara karşı dikkatli olun,sakin olun.kazasız,belasız,magandalardan uzak temiz bir spor yaşamı diliyorum.ha bir de istanbul sahil yolunda ayrılmış bisiklet yolu vardı,sistemi değiştirildi ama bisiklet yolundan başka her şeye benziyor.önceki hali ile sahile piknik yapmaya gelenlerin park yeri konumundaydı.trafik polisine bildirdiğimiz halde onlar bile birşey yapmıyorlardı,siz de kenarından geçin diyorlardı.aman siz siz olun kendinize dikkat edin,

• Beğen

ProBisiklet

Daimi Üye
Tepki
112
Bisikleti bu şekilde küçümseyenler çok ne yazıkki, bkz: "Kaldırmda sür!!!!"

Tolga..

Üye
Tepki
22
Trafik poliside bunu diyorsa artık ne diyeceğimi bilemiyorum yani.Kaldırımla yayalar içindir polis okulunda öğretmediler sanırım

SNkaraoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
233
Konuyu okurken bile sinirleniyorum,
Neden bu kadar cok ODUN var bu dünyada?
Bu kadar GERİZEKALI, Bu kadar DALLAMA?
Acaba bu çeşit insanlar, bize rastlayanlar arasında mı çok?? ki değilse vay halimize...

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
Boyle ınsanlara verılecek en guzel cevap ¨Sanane lan(bu argo için özür diliyorum ) Trafik polisi karışmıyorda sen ne maydanoz oluyosun ¨ :)