Renkli tel basi montaji

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Fulcrum Red Metal 5 jantlarima renkli tel basi takmak istiyorum,burada iscilik cok pahalli oldugu icin kendim yapmayi planliyorum. Bu montaj icin bir akkort anahtari disinda ne gerekir? Birde jant telleri yuvarlak degil koseli, bu problem olurmu? Birde acikcasi ben pek bu isleri beceremem, gercekten zormudur bunlari takip ayar yapmak?

Simdiden tesekkurler.

Scudo

bisikletletçi52

Forum Demirbaşı
Tepki
157
montaj sırasında akort anahtarı dışında birşeye gerek yok ayrıca jant telinin köşeli olmasının bir problemi olmaz bunları beceremeyecek bir şey yok bence jantın bütün tel kafaları sökmek yerine bir tane söküp yerine renkli olanları takmaktır.önceki kafaların ne kadar sıkılı olduğuna bakıp ona göre sıkarsan daha iyi olur.ufak tefek akort bozukluğu olacaktır onuda artık bisikletçiye götürüp yaptıracaksın akort ayarı ücretinin fazla olduğu sanmıyorum

Berke ÖZTÜRKMEN

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Bisiklet
Diğer
Janta akort önemli bir konudur. Bütün sürüş zevkini etkileyen veya değiştiren demek daha doğru olacaktır.

En doğru akort lastiğin sökülerek çemberin çıplak halde akort tezgahına bağlanması ile yapılır. Bunun dışında lastik takılı iken döndürerek göz hesabı ile yapılan akort tamamen geçici bir ayardır. İç lastikteki yamalar ve dış lastikteki oturmamaktan kaynaklanan balanslar yanlış akort yapılmasına neden olur.

Akordu ustasına yaptırılan bir jant seti ile sürüşün keyfi bambaşkadır. Bisikletin yağ gibi aktığını ve titreşimin azaldığını farkedersiniz.

Aluminyum tel başlarının üzerindeki eloksal kaplama boya akort anahtarı ile yapılan ayar sırasında çok çabuk çıkar. Tel başlarını ustaya taktırınız ve ayarı akort tezgahında arka kısımlarından yaptırtınız.

Madem jant setinize yeni bir görüntü ve parça ekliyorsunuz o halde ayarı da bir miktar masrafı göze alarak ustasına yaptırınız.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@Berke ÖZTÜRKMEN

Ayrıca bunlara ek olarak jant telleriniz yuvarlak değil ise akort sırasında burkulabilirler bunun içinde sabitleyici bir aparay kullanmanız gerekir...

Ayrıca ne sıkı olduğuna bakarak akort yapamassınız çünkü tel başı değiştiği zaman bir çok şey değişir tezgahsız akort olmaz... Sağa sola kaymayı alabilirsiniz ama atlamasını alamassınız...

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Hepinize yardimlariniz icin tesekkurler, uclari kendim takicam ve ayar icin bisikletciye goturecegim (uclari takmak icin $ 120 istiyorlar-ben zaten jantlara $ 250 vermistim ?!)

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@Ozzgurr

e yuh yanı bu ne
jantları akord için Tr.ye yollasanız daha ucuza mal olur herhalde

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
@tuninger_haa

Burada iscilik cok cok pahalli, o yuzden bisiklet toplamak cok pahalliya geliyor. Ama ben becerikliyim yaparim, takimlarim var diyorsan o ayri.

• Beğen
Tepkiler: bmxserdar