Renk kombini yardımı..

Ali Nihat GÖRAL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
Bisiklet
Specialized
Merhabalar,

Elimde, (link) linkinde bulunan dağ bisikleti kadrosu var.Ve yavaş yavaş toplamaya çalışacağım.Sizce bu renk kadroya hangi parçayı hangi renk takarsam daha hoş olur? Yardım edebilir misiniz?

Göz zevkiniz için şimdiden teşekkürler...

Scudo

Bilal Demir

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Bisiklet
Scott
Sütlü kahve çok tatlı durur.
Tabi ki beyaz, tüm renklerle olduğu gibi burada da uyumlu durur, hatta beyaz ve sütlü kahveyi birlikte de kullanabilirsiniz.

Ama daha dikkat çekici ve daha spor ve agresif tarz olsun isterseniz turkuaz da yakışır.

Ali Nihat GÖRAL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
Bisiklet
Specialized
@Bilal Demir

Öncelikle teşekkür ederim.Turkuaz aklıma çok yattı.Gerçekten de çok güzel olur.Sizce maşa mı turkuaz olmalı?(tabi turkuaz maşayı da nasıl bulucaz bu da bi sorun)Ya da hangi parçalar turkuaz olursa daha güzel durur?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bol bol bugün ne giysem izle :D neyse şaka bir yana koyu bir renk olduğu için ışığı çekicektir. bu yüzden açık renkler koyu renklerin yanında hem dikkat çekici hemde genel rengin solukluğunu alırlar. Beyaz , turkuaz renkler olabilir. bunun yanında çok açık olmayan yeşil , hafif hardal sarısı da uyumlu olur. aynı zamanda beyazın tonları gri yada kül rengi olabilir. tabi bisiklet piyasasında bu renkleri bulmak da lazım. ha boyatırım derseniz ayrı :) Aynı zamanda kahvenin kendi tonları olan süt kahve , bej , şampanya rengi de olabilir. Birde iyi bir mobilyacı mimar yada boyacının size bu konuda daha iyi yardımcı olacağını düşünüyorum. Tanıdık bir boya ustasının engin bilgilerinden faydalanmaktan hiç çekinmeyin derim. Kolay gelsin :)

• Beğen
Tepkiler: Ali Nihat GÖRAL

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer

Ali Bey selam,
Benim fikrim öncelikle kullanmayı düşündüğünüz bütün komponentleri enine boyuna belirleyip listeleyerek mevcut renkleri ve bunların zıt/kontrast renkleri üzerinden renk arayışına gidin derim.
Şimdiden kolay gelsin.

• Beğen

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Burada o renge nerdeyse yakın bir bisiklet var. İsterseniz bakın ve siyah uyumu nasıl görmüş olursunuz. (Tabi görmediyseniz bunu)

• Beğen

Ali Nihat GÖRAL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
Bisiklet
Specialized
@Alper Gencan

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için...Hepsini değerlendirmeye alıcam kesinlikle...

Ali Nihat GÖRAL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
Bisiklet
Specialized
@Hasan Kılınç

Hayır daha önce görmedim bu bisikleti...Ama kahve - siyah değil de diğer kombinlere yoğunlaşıyorum.Çünkü bence bu bisiklet daha önce yazan arkadaşlarımın dediği renklerle çok daha hoş olabilir.Mesela turkuaz...mesela beyaz vb.Ama çok teşekkür ederim yorum için....

Ali Nihat GÖRAL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
Bisiklet
Specialized
@Dogukanaksu

Aslında olayın bu boyutunu hiç düşünmemiştim ama çok haklısınız.Özellikle komponentlerin renkleri bu konuda çok belirleyici olacak ama yavaş yavaş kafamda belirmeye başladı.Mesela maşa kesinlikle beyaz olacak...Ama grupset ne renk olacak onu kestiremiyorum.Belki kırmızı da gayet güzel olur gibi.O zaman da grupset sram xo olabilir belki..Bakalım kısmet olursa zaman ne gösterecek? Yorum için çok teşekkürler