rehine....giden var mı?

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
arkadaşlar ben dün akşam gitme zahmetinde bulundum. gerçek bir hikaye ama, yaklaşık 1,5 saat, geçlerin klasik yaşam öyküsü gibi izledim. afişten biraz aksiyon beklemişim meğer.... sonunda evet duygusal ve önemli tema var ama, gerek hayat hikayesi film olmalı diye yağılmış gibi geldi....

bu arada tanık manık, zanlı vs afişi çok hareketli yapmışlar... olay da öyle olacak hissi veriyor sahiden...
ama olayın köküne bakıldığında çocuğu olanlar gitsim derim...

Scudo

emreden

Forum Demirbaşı
Tepki
288
Bisiklet
Corratec
ben gittim ve çok hayran kaldım filme.. bi kere oyunculuk harikaydı... justin'in batıracağını düşünmüştüm ama gayet ii bi performans sergilemiş..

senaryo gerçek olaylara dayanıyordu; america gençliğinin vaziyetini çok güzel bi dille anlatmıştı, anne babaların çocuk gelişiminde ne kadar etkili olduğunu çarpıcı bi şekilde gözler önüne seriyordu..

film aşırı derecede şiddet - küfür - argo - cinsellik:Skull-175 içeriyor; bu unsurlara dayanamayanların izlememesi gerekebilir.. bi de bu filme çoluk çocuğunuzla ya da sevgilinizle gitmeyin bence, bazı sahnelerden yukarıdaki sebeplerden dolayı rahatsız olabilirsiniz..... ;)

onun dışında, izlenip arşvilenebilecek hoş bi film..

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
Rehine'yi ben de beğendim... İlk sahnelerde berbat bir film gibi görünse de, çocuğun kaçırılmasından sonra, film akıp gitti. Filmin finalindeki o çarpıcı sahne ise, çok etkileyiciydi... Ancak bu sahneden sonra gereksiz sahneler eklenerek film uzatılmış. Bu da finaldeki çarpıcı sahnenin etkisinin azalmasına sebep olmuş... Bence bu film dört üzerinden üç yıldızı hak ediyor...

Bu filmle ilgili aşağıdaki bilgileri de verebiliriz:

She’s So Lovely, John Q gibi çalışmalarından hatırladığımız aktör, senarist, yönetmen Nick Cassavetes yeni filmi Alpha Dog / Rehine'de, küçük çaplı uyuşturucu ticareti yapan bir gencin, alacağını tahsil etmek için geri dönüşü olmayan bir yola sapması üzerine 72 saatlik yaşanmış gerçek bir öykü anlatıyor…

Emile Hirsch, Justin Timberlake, Shawn Hatosy, Ben Foster, Christopher Marquette, Olivia Wilde, Dominique Swain ve Anton Yelchin’den oluşan genç kadroda deneyimli oyuncular Bruce Willis ve Sharon Stone da yer alıyor…

Filmin konusu:
Uyuşturucu ticareti yapan Johnny Truelove, satması için uyuşturucu verdiği Jake Mazursky’dan parasını alamayınca işler karışır… Johnny ve arkadaşları, hiç planlamadıkları halde, parayı alabilmek için Jake’in 15 yaşındaki kardeşi Zack’i rehine alırlar. Ailesiyle bir türlü yıldızı barışmayan Zack, aslında bu kaçırılmadan oldukça hoşnuttur.

Kaçıranlar ise, Zack’i ne yapacaklarını bilemediklerinden, zamanla onu kendi eğlencelerine de dahil ederler… Zack, yeni yeni tanışmaya başladığı içki, uyuşturucu ve güzel kızlarla keyif sürmeye başlar… Ancak Zack’in üzüntüden çılgına dönmüş annesi, polise başvurmuş, durum daha da karmaşık hale dönüşmüştür…

Çünkü eğer yakalanırlarsa, 15 yaşındaki bir çocuğu rehin almaktan, cezaları müebbet hapistir… Bu karışık durumdan kurtulmanın kendilerine göre tek bir yolu vardır…

http://i81.photobucket.com/albums/j221/ssatir/forum/rehine/f1.jpg

http://i81.photobucket.com/albums/j221/ssatir/forum/rehine/f2.jpg

Rehine / Alpha Dog
Yönetmen-Senarist: Nick Cassavetes Oyuncular: Ben Foster (Jake Mazursky), Shawn Hatosy (Elvis Schmidt), Emile Hirsch (Johnny Truelove), Christopher Marquette (Keith Stratten), Sharon Stone (Olivia Mazursky), Justin Timberlake (Frankie Ballenbacher), Anton Yelchin (Zack Mazursky), Bruce Willis (Sonny Truelove), Olivia Wilde (Angela Holden), Heather Wahlquist (Wanda Haynes) Türü: Suç, drama Yapım: 2006 ABD yapımı Süre: 122 dk. Gösterim Tarihi: 9 Mart 2007 (Fida Film / UIP Türkiye)