redbull bisiklet için ne kadar uygun

ihsangencer

Forum Demirbaşı
Tepki
729
Bisiklet
Carraro
4 mayıs 2014 pazar günü redbull sponsorluğunda "Wings for life" organizasyonunda koşanlarla birlikte, hazır da yolun boş olduğunu görünce hele ki yeme içmenin araya katılanlar için sınırsız olduğunu farkedince, geriden gelip hızlı bir tur atayım dedim. 1. murat kaya 55 km. civarında araçtan kaçabildi ben 25 km den sonra zamanım yetmediği için geri dönmek zorunda kaldım. dönüşte her 5 km de bir yiyecek içecek istasyonlarında mola verdim sağolsun arkadaşlar da eksik etmediler redbull, muz, portakal su vs iyice dayadım. gidiş dönüş hiç bi istasyonu atlamadım. toplamda 5 litreye yakın redbull içmişimdir. hızlı bi şekilde geri döndüm. yalnız pazartesi, salı hatta çarşambaya kadar bacaklarımda güç kaybolmuştu. perşembe'den sonra kendime geldim tekrar eski tempoyu tutturabildim. gerçi iyice abarttım ben, yine de redbull verdiğinden fazlasını aldı

(link)
Gelİrİn tamamI omurİlİk araştIrmalarI İçİn kullanIlIr

Scudo

Furkan B.

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Geotech
Ya ben de geçen tur dönüşü burn aldım soyle bi icindekilere bakayım dedim.ise yarar sekerden başka bişey yok.nasıl enerji içeceği anlamadım ayran içsem daha iyi. Redbulla bakmadim gerçi onu inceleyim

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: ihsangencer

fatihtemizer

Daimi Üye
Tepki
156
Bisiklet
Specialized
Kesinlikte tadlarınıda begenmiyorum içindekilerde yararlı seyler değil.Dogal ne varsa ona yönelmek lazım.

• Beğen

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
ben şahsen karşıyım, forumda buna benzer birde powerade başlığı mevcut, ordada yazdım. İşlenmiş ve tanlandırıcı içeren içeceklere karşıyım.

ihsangencer

Forum Demirbaşı
Tepki
729
Bisiklet
Carraro
@Murat B.

murat bey 1 saat içinde hüplettim, tabi merakla bi enerji patlaması bekledim. ama ne gelen var ne de giden var biraz uyku düzenim bozuldu.

öğrendim azı da aynı çoğu da aynı

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

Yılmaz Uyar

Forum Bağımlısı
Tepki
758
Forumu spora yeni başlayan ve genç yaşdaki arkadaşlarda okuyor. Bazı mesajlar espri amaçlı olsa da, ciddiye alıp uygulayan olabilir.

Ayrıca adı geçen RedBull, Burn ve benzeri ürünlerin tamamı sporcuya zararlıdır. Bunlar gereksiz yere nabzı yükselten maddeler ihtiva eder.

Spor yaparken başarıyı destekleyen durum nedir? Uzun süreli yüksek tempo yapmak, fakat düşük nabızda kalmayı başarmak.

Yüzde 10 eğimi 160 nabızla rahatca çıkarken, Redbull,burn vs alırsan nabız 190 atmaya başlar, enerjini yedek stokdan harcamaya başlarsın. Ertesi gün (hatta bir kaç gün süren) oluşan bitkinlik ve yorgunluğun sebeplerinden biridir.

Rıdvan SIĞAN

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Kron
Bu tarz ürünler (Redbull, Burn vs..) enerji vermez adının neden enerji içeceği olduğunu da anlamıyorum. İçinde yüksek oranda kafein var ve sadece geçici bir süre dikkat toplamaya yarar. Ben bu tarz ürünleri sadece yılda bir kaç kez uzun yolda araç kullanırken yorulduğumu ve dikkat toplayamadığımı düşündüğüm anda yola daha iyi odaklanabilmek için içiyorum. O da en fazla 2 tane. Kesinlikle bisiklet içeceği değil.

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
Üstelik ustundede yaziyor . Yanlış hatırlamıyorsam Sporcu içeceği değildir diye.

• Beğen

Koray Uzun

Daimi Üye
Tepki
253
Bisiklet
Sedona
Uykusuz bisiklet sürmek durumunda kaldığım zamanlarda 1-2 kez içmişliğim vardır. Bir kutu içildiğinde dikkati yola vermenizi kolaylaştırıyor. Ancak kesinlikle performanslı sürerken içmenizi önermem. Kalbinize zararı olacaktır.

Bu tür içeceklerin kesinlikle enerji vermek gibi bir fonksiyonu yoktur. Sadece dikkatinizi toplamanıza faydası olur. Mesela uzun bir turdan otobüsle döndünüz. Eve bisikletle gitmeniz gerekiyor. Turun yorgunluğundan ve otobüste uyuyamamış olmanızdan dolayı çok uykunuz var. Bir kutu redbull içip 5 dk bekleyip yola çıkın. Ağır ağır gidin evinize. Yolda dikkatsiz davranıp bir kazaya karışmaktan ya da mazgala yakalanıp yaralanmaktan iyidir.

Bu tarz içecekleri amacına uygun kullanmak lazım.

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
Hoca ne dikkati ya :D Yatmayım diyorum , redbull , nescafe , türk kahvesi , filtre kahve , dünya kahveleri , santos , kenya en sertlerini içiyorum gene kitap okurken uyuyorum :D Bana göre psikolejik bir durum.Ağrı kesici içer gibi bir şey.