Rebount Kapağını Kırdım

meskin

Üye
Tepki
9
İsim
Mustafa Eskin
Bisiklet
Bisan
Hepinize iyi akşamlar arkadaşlar. Bende manitou marvel pro havalı maşa var. Maşa çalışma olarak da kozmetik olarak da kusursuzdu. Taki Bir gün önceye kadar. Dün maşanın rebound ayarını değiştirmek istedim ancak vida dönmedi. Biraz elimle zorlasam da fayda etmedi. O an neyse dedim eve geldim. Evde bisikleti ters çevirdim. Vidayı elimle tekrar zorladım ancak yine dönmedi. Bir bez ve pense aldım. Rebound kapağını bezle sardıktan sonra pense ile çok hafif döndürmeye çalıştım. Hiç zorlamaya kalmadan döndü. Sevinerek bezi kaldırınca ne göreyim , benim rebound kapağının maşanın içinde tuttunduğu parça rebound kapagiyla beraber yerinden koparak çıkmış :) rebound kapağı açıkçası çok önemli değil başka bir maşadan uydurulabilecek bir parça ancak kapağın içeride sıkıp gevsettigi asıl parçanın alyana benzeyen kısmı kırıldığı için canım sıkkın. Bunun yedek parçasını nereden kaça bulabilirim? Değişirse reboundu ayarlayan mekanizma komple mi değişir. Yardımcı olursanız sevinirim. Fotoğraftaki küçük mavi kısım maşanın içinde kırılan parça.

IMAG0934.jpg

IMAG0935.jpg

Scudo