reba sl

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
arkadaşlar yeni bir bisiklet topliyacağım için size biraz fazla soru soruyorum kusura bakmayın;) amartisörler hakkında zorlanıyorum biraz ,doğrusu rock shox psylo dan tamamen vazgeçtim size sormak istediğim rock shox reba sl nasıl bir maşa artıları eksileri nedir sağlammıdır uzun ömürlümüdür çok fazla bakım istermi
yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Ginger Fergus
Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Reba SL tam anlamı ile kullanıcıya göre ayarlanabilen, 32 mm.lik boruları ile sağlam, 85 mm.lik yaylanma mesafesi olan sağlam bir All mountain / XC maşasıdır.
Eksisi, nispeten ağır olması ve gidondan kilidinin olmaması. Tabi ki Psylo'ya göre hafif ;).
Çok bakım ister mi sorusuna şöyle yanıt veriyim; Her türlü arazi koşulunda yaz kış 1,5 sene kullandığım Reba Race'imin bakım için içini açtığımızda tertemiz çıkmıştı. Zaten herhangi bir sorunu da yoktu. O nedenle sağlam bir amortisör Reba benim gözümde. Kullanıcısını pişman etmez ;).

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
peki benim burada anlamadığım reba sl 100 mm travel belirtiyor ama siz burada
85 mm.lik yaylanma mesafesi olan demişsiniz onu biraz daha açarmısınız ve ayrıca benim rock shox reba sl,.,le vereceğim para bu amartisöre değermi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bedo Bilmemek ayıp değil; Öğrenmemek ayıptır. Hiç kusura bakarmıyız tam gaz sor sen biz tamamen açığız sorulara:p Reba sl Profesyonel bir maşadır.
  • 85/100/115mm leri mevcut
  • 1610 g (3.55 lbs)
  • Havalı yağlı sistem
  • Geri tepmesi var
  • Kitlemesi var
Fiyat ta 590ytl biraz pahalı ama sonuna kadar deyer bence.

• Beğen
Tepkiler: bedo

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
çok teşekkürler halil abi ve betmo kardeşim zaten siz olmasanız cahil kalacağız:D

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
:)@betmo

ben bu reba sl in 85 liğini 100 lüğnü gördümde 115 liğini hiç görmedin acaba biraz açıklarmısın şu 115 liği mesala 100 lük ile bir fiyat farkı yaparmı

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Türkiye'de sadece 85 mm.lik versiyonu var SL modelini. Race ve Team sanırım 100'lük olarak gelmişti. Ağırlığı da o kadar düşük çıkmıyor. 1700 gr civarındaydı yanılmıyorsam (1710 gr gibi).

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
@HaliliOzturk

ama daha üç saat önce bi tanıdığım reba sl 100mm travel olanını getirdi:rolleyes:

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
SID'lerin 80 mm.den 63 mm.ye içi açılıp ayarlayabilmesi gibi belki SL de 85mm.den 100mm.ye ayarlanabiliyordur. Bunu araştırmak lazım. Ben de merak ettim şimdi.

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
sonulçları bekliyorum sizden

Tepki
48
Bisiklet
Scott
Sram'in sitesinden baktıgımda reba sl ile reba race arasında bir fark göremedim, fakat bir dükkanda fiyatını sordugumda 100ytl gibi bir fark vardı. Acaba neden?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@Reba Race
Böyle bir ibare var. Bu, Motion Control özelliğinin üzerindeki Flood Gate düğmeciğinin Race modelinde elle ayarlanabildiğini, SL modelinde ise kapakçık çıkartıldıktan sonra alyan anahtar ile ayarlanabildiğini bize söylüyor.

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
Yaklaşı beş aydır Reba SL (80mm) kullanıyorum.Halil'in teknik değerlendirmeleri üzerine söylenecek bir şey yok.Çok ağır koşullada kullanmamakla birlikte performansından çok memnunum.Gramların senin için çok önemi yoksa hiç düşünme derim.Ama önemli diyorsan biraz daha fiyat/performans jimnastiği yapman gerekecek.Şimdiden hayırlı olsun.

Ginger Fergus

Aktif Üye
Tepki
65
henüz alma niyetim olmasada ileriye dönük amaortisör araştırması yapıyorum bende ve Reba SL gayet ideal bir çözüm gibi gözüküyor. Ağırlık takıntısı olmadıkça bence hem kalitesi hemde fiyatıyla ideal bir maşa gibi duruyor. ve aslında ağırlığındada ciddi bir dezavantajı sözkonusu değil ortalama bir kullnanıcı için.

Tepki
48
Bisiklet
Scott
sitede agırlıkları aynı gözüküyor arkadaslar(sl ile race modelin).
floodgate, masa kilitli iken zemini bozuk bir araziye girdigimizde kiliti otomatik olarak acıp masanın hırpalanmasını önleyen bir sistem deil mi? Bu özelliğin nesini ayarlıyoruz peki

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Halil Saolsun REBA sahibi olduk :)

Reba Race U-Turn Air poplock (85/115) kullanıyorum

Gayet de memnunum hiçbir sorunum yok :)

Mesela ben Flood gate i dikkat etmeden çok sıkmışım
dolayısı ila yağ mekanizması ile çalışan Lock out sistemi yağ kaçırmış :)
bir ara yağ ekleyeceğim ;)

Tepki
48
Bisiklet
Scott
Ercan maşayı ne zaman aldın? Sitesinde rebanın race modelinde U-Turn özelligi gözükmüyor(team modelinde var). Bide maşanda V-fren için yer varmı? Bende bu aralar Reba almak istiyorum ama v-fren takılamıyor diye daha da para biriktirmem gerekiyor.