Rampa tırmanmak!

Scudo

metalikfb

Aktif Üye
Tepki
131
İsim
furkan A.
Bisiklet
Claud Butler
Otururken nispeten one oturulması gerek buna değinilseydi keşke

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
Rampanın sonuna hiç bir zaman bakmam. Güzel video olmuş yalnız çok çok daha dik rampalarda ayakda çıkarken durduğumuzda yeniden hızlanıp pedal çeviremeyecek kadar dik rampalarda var.

mesela şurası 1.7 km (link) hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor ayakda sürekli çıkmak çok zor çok uzun bir rampa olduğundan

en düşük vitesde yuksek kadansla çıkmak gerekıyor. bu rampaya gelene kadar diğer rampalarda az değil yani kondüsyon olmadan rampa çok zorluyor. 17 18 km ile çıkanlar var şu rampaları ben 10 11 ortalama ile çıksam seviniyorum.

(link)

bu arada çanta vs üstündeki ağırlık da çok etki ediyor rampada özellikle. bisikletin karbon olması da rampada kendini gösteriyor vites sistemi vs...

anilimaca

Aktif Üye
Tepki
126
İsim
H. Anıl İMACA
Bisiklet
Specialized
Rampa çıkmak için en önemli kriter kondüsyonumuzdur kanımca. Çünkü kondüsyonu olan insanda psikolojik sıkıntı pek olmaz, kendine yeteri kadar güveni vardır. Taktikler ve bisikletin teknik özellikleri de çok önemli hususlardır tabiki de. Ama öncelik sıralaması olarak kondüsyon sonrasında gelir bence.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Video güzel olmuş emeğinize sağlık yutuptan abone olayım sayfanıza. Yokuş için kondisyon mutlaka birinci sırada ancak mental hazırlık da bir o kadar önemli.

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
"3. neydi lan?" Çok iyidi... :) Kesmemeniz videonun samimiyetini arttırmış. :harika:

Yokuş sonunu hedefleyerek (bakarak) çıkmak beni daha bir motive ediyor. Uludağ veya Kartepe gibi uzuuun rampalarda ise yolu gitmeden, kağıt üzerinde 3e 4e bölmek ve o bölüm sonlarını hedeflemek de motive edici oluyor...

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Yokuş çıkma işi bence %70 psikolojik bir olay. O gün sabah evden nasıl çıktıysan,günün iyi geçtiyse birde azda kondisyonun varsa gerçekten çıkılmayacak yokuş yok.

İki Teker Bir Adam

Daimi Üye
Tepki
1.483
İsim
Yusuf Akkuş
Bisiklet
Lapierre
@Ertan M.
Katılıyorum. Videoda da söyledim rampanın mesafesine ve kondisyona göre belirlenmelidir tercih diye.

• Beğen
Tepkiler: Burak_Cakir