Ramazan turu...

cambaz24

Aktif Üye
Tepki
88
Merhaba sevgili bisiklet forum sakinleri...
Uzun süredir bazı sorunlar yüzünden siteye giremiyordum. Ve kendimi affettirmek için güzel bir turumuzu sizinle paylaşarak aranıza dönüş yapıyorum. Pazar iznimi nasıl değerlendireyim diye düşünürken Sevgili kuzenim Serkan Taşdelen'in bisiklet turu günü olduğu geliyor aklıma. Ve soluğu Serkan abimin evinde alıyorum. Acaba nereye gitsek diye düşünürken aklımıza güzel ilçemiz Üzümlü'nün geleneksel 4. Üzüm festivali geliyor. Ve oraya doğru pedallamaya başlıyoruz...

(link)

Yolumuza devam ederken Erzincan Kaplıcalarında biraz dinlenelim diyoruz ve yerin metrelerce altından çıkan şifalı kaplıca suyu ile birlikte poz veriyoruz objektife...:cool: :cool:

(link)
(link)

Ve yoldan manzaralarla devam ediyoruz turumuza...

(link)
(link)

Turumuza devam ederken üzümlü girişine varıyoruz ve biraz dinlenelim diyoruz. Çünkü yolumuz Üzümlü merkezine kadar yokuş olacak. Ramazan olduğu için su içemiyoruz ama en azından serinlemek için elimizi yüzümüzü yıkıyoruz. Ardından çıkışa başlıyoruz...

(link)
(link)

Çıkışın sonunda Üzümlü merkeze varıyoruz. Kalabalıkla karşılaşmayı planlarken kimsecikler yok. Ve öğrendik ki 3 gün sürmesi gereken ramazan dolayısıyla festival sadece 30.09.06 Cumartesi akşamı yapılıyor. Biz sadece girişteki pankartları görebiliyoruz.

(link)
(link)

Ve dönüş başlıyor. Üzülüyoruz aslında ama asıl amacımızın doğa gezisi olduğunu düşününce mutlu oluyıruz. Doğanında verdiği kuvettle yolumuza devam ediyoruz...

(link)
(link)

Yolumuz üzerinde terkedilmiş harabe bir köy ile karşılaşıyoruz. Ve hemen fotoğraflıyoruz.

(link)

Ve Saztepe'deyiz. Yol Çok güzel ve bir okadarda kalabalık.

(link)

Ve yol manzaralarıyla devam ediyoruz turumuza... Serkan abim önde ben arkasında pedallıyoruz...

(link)
(link)

Son dinlenme molamızı petrol ofisinde veriyoruz. Biraz dinlenip foğraflarımıza devam ediyoruz...

(link)
(link)
(link)

Ve sonunda Erzincan tabelası karşılıyor bizi.

(link)

43 kmlik bir parkur sonunda turumuzu tamamlıyoruz. Ramazan ayında olmamız nedeniyle fazla km yapamıyoruz. Bu nedenle kısa gezilerle tamamlıyoruz günümüzü. Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle.

Scudo

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Çok Süper bir gezi olmuş tebrikler..

Bizde sizin sayenizde bu güzel bölgemızı tanıyorum,teşekkür edıyorum,uzun bır aradan sonra iyi geldin..:) hadi hayırlısı..

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: cambaz24

Cevat_Genc

Forum Demirbaşı
Tepki
241
Çok güzel ya köy yolları dag havası çok güzel bi gezi olmuş tebrik & teşekkür ediyorum.. bende seneye inşallah yaz tatilinde Rizeye gitmeyi düşünüyorum köyüme oralarda süper parkurlar var kısmet olursa size oraları göstermek isterim.. saygılar..

• Beğen

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
gelişin güzel oldu serkan arkadaşımızla güzel ve kısa bir gezi yapmışsınız resimler yeşillki çok hoş tşkürler size :)

• Beğen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Burak ve Serkan merhaba

Burak, nihayet aramıza dönebildin. Uzun zamandır gözükmüyordun. Özlemişiz seni. Ve dönüşüne de en çok Serkan sevinmiştir. Bak hemen 2 kişilik bir ekip olmuşsunuz.

Gezdiğiniz yerler güzel , resimler güzel. festival ramazan dolayısıyla açılmamış ama olsun. gezip dolaşmışsınız. Ne mutlu.
İkinize de neşeli, mutlu, bol pedallı günler dilerim.
Hoşçakalın.

cambaz24

Aktif Üye
Tepki
88
@Önder

Önder abi bu gezimizi beğenmeniz benide çok sevindirdi. Evet uzun süredir siteye giremiyordum işlerim sebebiyle. Ama artık mümkün olduğunca ve elimden geldiğince burada, siz bisikletçi dostlarımla birlikteyim. Tekrar teşekkürler...

@Cevat_Genc

Sevgili Cevat kardeşim. Senin turlarınıda sabırsızlıkla bekliycem. İnşallah dilediğin gibi olur herşey.

@isoking

beğenmeniz gerçekten beni çok sevindirdi. Fırsat buldukça pedallamaya devam.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Çok güzel bir gezi olmuş. İyiki Erzincanda sizler gibi pedalşörler var. Tebrikler..

• Beğen

cambaz24

Aktif Üye
Tepki
88
@Ender Alıcıoğlu

Ender abi inanınkı bende su ortamı ve siz değerli dostlarımı çok özledim. Ama artık burdayım. Güzel bir gezi ile dönüş yaptım. İnşallah bi sorunumuz çıkmassa artık burdayım.

cambaz24

Aktif Üye
Tepki
88
@Mesut Girgiç

Bu güzel sözlerin için çok teşekkür ederim Mesut abi. Pedalşörlüğümüz devam edecektir...

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Merhaba Arkadaşlar. Öncelikle Burak sana teşekkür ederim. Çok güzel yazıp yayınlamışsın..

Sevgili Önder, İsmail, Ender Abi, Mesut Abi ve Cevat hepinize ayrı ayrı teşekkürler.. Evet Burak'ın gelmesi beni mutlu etti ama tam istediğimiz gibi gezi yapamadık. Malum Ramazan Ayı olunca.

Ve Erzincan'da kurallar biraz daha sert. Ramazan ayında açık restaurant bulmanız çok zor. Tabi bu bizim gibi oruç tutanlar için çok iyi oluyor. Çarşıda gezerken etraftan türlü türlü yemek kokuları gelmiyo.:D Açık olan restaurantların ise camlarında Gazete kağıtları bantlı. İçeri gözükmüyor anlayacağınız. Benim hoşuma giden bu uygulamayı, sizlerle paylaşmak istedim.

Vee sözlerime nokta koyarken "Ramazan ayından sonra müthiş turlarda buluşamak üzere" sözünü veriyorum.

Sevgiler...

• Beğen