Raleigh Upgrade

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
evet ben yurt dışından chainreactioncycle dan aldım kadroyu. O resimde görünen maşa yı da yine aynen yurt dışından aldım.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek
Scudo

Engin YAĞIZ

Daimi Üye
Tepki
189
İsim
Engin YAĞIZ
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hm anladım peki büyük paketlerin gelmesinde sorun olmuyo mu bide tabi vergi muhabbeti var prosedür nasıl uğraşırıyor mu ?

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
paketin gelmesinde pek bi sorun olmadı yaklaşık 4 5 günde türkiye ye geldi. Ancak gümrük sınırı olan 75 Euro nun üzerinde olduğu için maalesef gümrük vergisine takıldı. Vergiye takıldığı için ürünü incelemeye alıyorlar. o arada da uzunca bir süre bekletiyorlar. Daha sonra gümrük vergisi ve depozit ücreti dahil toplam ödemesi çıkıyor. Gidip gümrük memurluğunda ödemeyi yapıp malzemeyi alıyorsunuz. Ben bu şekilde almıştım.

• Beğen

Engin YAĞIZ

Daimi Üye
Tepki
189
İsim
Engin YAĞIZ
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Verdigin bilgiler için sagol. Ben Gidon bandı ve dış lastik siparişi vericem 75 Euro sınırını geçmez sanırım o zaman sorun çıkmaz heralde

Engin YAĞIZ

Daimi Üye
Tepki
189
İsim
Engin YAĞIZ
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar jant seti dün geldi Shimano RS30 White açıkçası daha üst seviye bi jant seti düşünüyodum ama istedigim türde ikinci el bulamadım sıfırlarınında fiyatlarına bütçem yetmedigi için bi arkadaşın tavsiyesi üzerine bu jant setinde karar kıldım ve sıfır aldım ( fiyatı 425 tl ).Bisiklet üzerindede fena durmadı şimdi dış lastik ve gidon bandı alıcam ve degişim olayını kapatıcam gidon bandı için fizik çift renkli gidon bantları var siyah kırmızı (fiyatı 51 tl) hoşuma gitti ondan sipariş vericem, dış lastik içinde yurt dışı sitelerde fiyatlar uygun ordan alıcam örnegin continental grand prix 25 euro civarında fiyatlar buraya göre çok düşük...

(link)
(link)

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
rs30 u ben de kullanıyorum. gayet sağlam ve akıcı bir jant seti. tırmanış için biraz ağır. yüksek hızlı inişlerde de rüzgardan az etkileniyor. yanal rüzgardan baya etkileniyor ama. lastik olarak da michelin pro 4 ün kırmızı şeritlisini öneririm. kadroya da yakışacaktır. decathlon da var. çifti 160 tl civarı idi en son.

• Beğen
Tepkiler: Engin YAĞIZ

Engin YAĞIZ

Daimi Üye
Tepki
189
İsim
Engin YAĞIZ
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@tuna karahan

Evet baktım şimdi fiyatta fena degil uygunmuş :)

Engin YAĞIZ

Daimi Üye
Tepki
189
İsim
Engin YAĞIZ
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar; bisikletin eksik olan son parçalarınında siparişini verdim onlarında gelmesiyle ince ayarlara geçicem
Herşey bitince malzeme listesi aşağıdaki gibi olucak, değişmeyenler ( kadro - maşa - sele - gidon )

Kadro : Raleigh Super Race Scandium
Maşa : Scoot Karbon
Sele : Sanmarco Ponza
Jantlar : Shimano RS30 Aero
Fren Vites Kolları : Shimano Ultegra 6600
Ayna Kol : Shimano Ultegra 6600
Fren Barentleri : Shimano Ultegra 6600
Ön Attırıcı : Shimano Ultegra 6700
Ruble : Shimano Ultegra 6700 11-23
Arka Attırıcı : Shimano Dura-Ace 7800
Lastikler : Schwalbe Ultremo ZX All Red ( Siparişte )
Gidon Bandı : Sram SuperCork Bar Tape ( Siparişte )

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
@Engin YAĞIZ

Söylediğim gibi rs 30 lar yakışmış :) Bilgisayar başında içim gitti şuan çok iyi duruyo :) lastikleri takıp kırmızı gidon bandını sardınmı o zaman karşısına geç izle işte :) Kocaeli ye gelirsem bir tur binmeden gitmem haberin olsun :)

• Beğen

Engin YAĞIZ

Daimi Üye
Tepki
189
İsim
Engin YAĞIZ
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Harzaman beklerim kardeşim yeterki gel :)

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Eyvallah sağolasın. inşallah yolum düşerse yanına uğramadan dönmem artık. Ama gerçekten çok güzel durmuş jant seti. Benim arkadaş kullanıyordu rs 30 beyaz. İlk aldığı zaman benim beyaz kadroya uyacakmı nasıl duracak diye takmıştık gayet güzel durmuştu. Ama benim maşa kırmızı olduğundan bu kadar uyumlu durmuyordu. Senin bisiklette gerçekten çok güzel durmuş. RS 30 almayıp kadroyu sattığıma pişman olmak üzereyim her an o derece yani :) Şubat sonuna doğru bende inşallah ayağa kaldırmış olacağım benim yeni makinayı. İmzamdaki RALEIGH yazısını da kaldırmanın zamanı geldi galiba sanki :)