Raleigh Pioneer eskinin yenisi

SerhatAtan

Daimi Üye
Kayıt
7 Temmuz 2015
Başlık
4
Mesaj
266
Tepki
1.067
Yaş
31
Şehir
Bucak, BURDUR
Bisiklet
Dahon
Konu açılalı neredeyse 4 sene olmuş ama yorum yapmadan geçemeyeceğim. :)

1997 ya da 1998 senesinde bu bisikleti Sabah Gazetesi'nin kuponlarıyla almıştık.

Tv'deki reklamlarında o yıllarda baya popüler olan 'Kargo' Grubu ile tanıtım yapmışlardı.

3 boy seçeneği ile kampanya başlamıştı ve biz bu Pioneer modeli için yazılmış ve kupon kesmeye başlamıştık.

O zamanlar kadro boyu, yükseklik vs hak getire. Bilmiyoruz/bilmiyorum. Sadece ama sadece adı Pioneer olduğu için bunu istedim ve babam buna yazdırdı adını. Ben ise sırf arabalardaki meşhur Pioneer teyp/tesisatlardan etkilenerek; adı da aynı diye bunu istemiştim. :)

Ama iyi ki bu modele yazılmışız dedim. Çünkü gelen bisiklet 26 inç lastikli, Shimano 18 vitesli, en büyük boy modeldi ve o zamanlar bizce büyük boy 18 vites bisiklet tabir-i caizse Mercedes gibi algılandığı için deymeyin keyfime modundaydım.

Kuponlar toplanıp bisiklet de tam diğer sene okul kapanma zamanı gelince; nacizane karne hediyesi de olmuştu benim için ve ilk dolma tekerli, göbekten frenli bisiklet ile ardından alınan Bmx'ten sonra uçak gibi gelmişti.

Bisikleti aldık, servise gittik, kurulum gerçekleşti. Hele hele kutusundan da Bianchi garanti belgesi - kullanma kılavuzu da çıkınca nasıl sevinmiştim bisikletim Bianchi diye. Bilmiyordum Raleigh markasını ve iyi bir bisiklet değil diye düşünüyordum. Ama Bianchi ibarelerini görünce ve bisiklet üzerindeki ön - arka kedi gözlerinin de o yıllardaki meşhur Bianchi Aspid Sx modellerindeki uzun tip kedi gözlerinden olduğunu görünce iyice bu bisikletin de Bianchi gibi olduğunu düşünmeye başlamıştım.

Bisiklet kuruldu, ayarlari falan yapıldı. Ilk kez vitesli bisikletim olmuştu ve deli gibi biniyordum. Vişne rengi metalik boyası nasıl güzel gelirdi gözüme anlatamam. Maşası ise metalik beyazdı. Hep yıkardım, akortları falan dükkandan getirdiğim gazyağıyla silerdim haftada 1 kez. Işıl ışıl gezerdim hep. :)

Tabi mutluluk yaklaşık 1.5 sene sürdü sanırım. 1999 ya da 2000 senesinin sonbaharında bir pazar sabahı ekmek almak için aşağı indiğimde kilitli olan Raleigh'imin yerinde olmadığını gördüm. Çalınmıştı.

Bu başlığı görünce bu yaşadıklarım aklıma geldi. Zaten üstünden en az 15 sene geçti ama bu süreç aklımdan çıkmadı hiç bir zaman.

Velhasıl kelam güzel bisikletti(r). :)

Kazasız belasız sürüşler.. :)
 

Uçmakdereli

Daimi Üye
Kayıt
14 Nisan 2013
Başlık
22
Mesaj
225
Tepki
172
Şehir
Tekirdağ-İstanbul
Bisiklet
Claud Butler
@SerhatAtan

Sabah gazetesinden alınan bisiklet hala duruyor , arka göbek değişmesi gerekiyor tekerlekler kabak, fren sistemi gerekiyor...
Bir ara sağlam toplama yapacaktım ama baktım ki kadro iyi parça toplamaya değmez bıraktım sonra toplama işini, sadece iş görsün diye bakım yapacağım.Kırmızı modeldi 10 seneyi geçti iş göreli , 4-5 yıldır yatıyor:)
 

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Kayıt
3 Eylül 2015
Başlık
13
Mesaj
768
Tepki
768
Şehir
Konya
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@İlkay Çetin
Rubena rapid dış lastik idare eder. Yarı aliminyum kol ve alimunyum fren bacakları ile daha klas gözükebilir.
 
  • Beğen
Tepkiler: İlkay Çetin
Kayıt
26 Aralık 2018
Başlık
0
Mesaj
1
Tepki
0
Yaş
34
Şehir
İstanbul
İsim
Ender
Bisiklet
b'Twin
İlkay hocam satmak istiyorsan alabilirim fiyati sen belirle
 
Yukarı Alt