Rahat pozisyon için Barend

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
Arkadaşlar ekonomik durumlardan dolayı sahip olduğum tek ve genel kullanım alanıma uygun olan aspect 30'um var. Bununla 200-300km'lik bi yola çıkmayı düşünüyorum. Malum mtb olduğundan uzun mesafede biraz rahatsız bir sürüş olacak. Bu yüzden bu sıkıntıyı gidermeme yardımcı olacak veya azaltacak bir barend almayı düşünüyorum. Şu an bana sağlayacağı rahat oturuş pozisyonum daha önemli!
Bu ihtiyacıma uygun, önerebileceğiniz bir barend var mı?
Bir de, barendin konforu mu daha önemli yoksa sağladığı pozisyon mu? Ne şekilde daha rahat ettirir?
Şimdiden teşekkürler...

Scudo
Tepki
33
ben orta sınıf bir barend aldım...ne yaptıysam rahat edemedim :) 2 hafta sonra söktüm...tecrübeli arkadasların yorumlarını bende bekliyorum...

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
http://www.sedabisiklet.com/wp-content/uploads/aksesuar/bar-end/amoebabem210.jpg benim aklımda bu vardı...

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mücahit Kıvrak

barend dediğiniz gibi genelde yokuşlarda ve uzun turlarda rahatlamak için kullanıyor.pozisyonu önemli ama eli kavrayıp saran barend daha bir uygun. resimdeki amoebanın benzer yapıdaki scud barendini kullanıyorum.sanırım barend seçerken başparmak koyacak yerinin olması biraz daha rahatlatıyor. birde barendi kullandığınızda uzun turlarda size normal duruştan daha bir yatay pozisyona sokuyor sizde biraz dirseklerinizi kırdığınızda( uzun süre kullanmak için alışmak lazım) vücut iyice yataylaşıyor ve yaklaşık olarak bir yol bisikletinin pozisyonuna ulaşıyorsunuz. işin kısası barned mtb için kesinlikle tavsiye ettiğim AM,FR,DH için kesinlikle men ettiğim bir parça..

edit: uzun turlara mtb ile çıkacaksanız tribar dediğimiz parçalarda uygundur söküp takıldığı için daha bir rahat edersiniz onunda keyfi tadı daha bir farklı olacaktır..

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Bu linkteki barend gördüğüm en rahat barendlerden ve oldukça ucuz. Fakat bulunması biraz zor.

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@Mücahit Kıvrak

Resimdeki baredten bende de var. Kesinlikle çok rahat, tavsiye ederim. Bende ritchey beyaz barend te var.(link)

Ama inanın ameoba daha rahat. Ağırlık konusu sizin için önemliyse ameoba 180gr, ritchey 65 gr. Ayrıca ameobada gidonun kenarları için kapak ta geliyor. Ameobanın barendi 3 te 1 daha ucuz.

Barend, ani ataklar, yokuşlar ve tutuş pozisyonunu değiştirerek bilekleri dinlendirmek için birebir.

Ayrıca bel ve sırtta sıkıntı varsa, ayarlı gidon boğazı da düşünebilirsiniz.

Selamlar.

• Beğen
Tepkiler: Mücahit Kıvrak

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
Tri bar çok yaygın birşey değil heralde.. :) erdoğanlar'dan başka bulamadım..

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
tribar kullanmıştım...kullanışlı bir ürün ama mtbde çok acayip duruyor :D pedal bisiklet sirkecide bulabilirsin...söyle kısa estetık ucuz bırseyler bulsam hıc dusunmeden takarım.. :)

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
Mtb üstünde görmüşlüğüm var. Duruşunu pek düşünmüyorum.. O rahatlığı tahmin edebiliyorum... Insaallah, bi o dediğiniz yerde bir de erdoğanlarda var zaten... :)

uğur kocaağa

Daimi Üye
Tepki
193
Barent konusunda Tranz x barentler var dışı plastik kaplama ve avuca tam oturan aleminyumdan hafif ben onları beğeniyorum ve kullananlar çok memnunlar.

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mücahit Kıvrak

bizim konyadaki ironmanlerde mustafa aslankangal var.. oda tribar kullanıyor uzun yol turlarında. Kullandığı için sana gerekli tavsiyelerde bulunabilir..ona bir danış istersen...mustafayı konya bölümünün içinde bulabilirsin..

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Ben bunu kullanıyorum ve çok memnunum.
Tam rekabet piyasasının dayanılmaz hafifliği. Aradaki fiyat farkını siz değerlendirin. :)

http://www1.dealextreme.com/productimages/sku_55513_1.jpg

Dealextreme

(link)

Evanscycles

(link)