R.E.M. @ S.O.S. İstanbul Konseri

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Nedret Günaydın tarafından paylaşıldı.

 1. Nedret Günaydın

  Nedret Günaydın Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2007
  Mesajlar:
  4.654
  Beğeniler:
  3.755
  Şehir:
  Avrupa Yakası
  Seviye:
  [​IMG]

  R.E.M. @ S.O.S. İstanbul
  tarih : 04.10.2008 15:00:00
  mekan : Turkcell Kuruçeşme Arena

  İstanbul sesini yükseltiyor
  S.O.S. İstanbul!

  Kültür için... Sanat için... Çevre için... Eğitim için... İnsan için... İstanbul 2010’a ve sonrasına giderken ne yapıyoruz? Herkesin bir şeyler yapması gerekiyor.

  İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve Pozitif umursayan, sorgulayan, sorumluluk bilincine sahip olan bireyleri, 4 Ekim Cumartesi günü Kuruçeşme Arena’da, “daha iyi” için yıllardır uğraşan sivil toplum kuruluşlarıyla S.O.S. İstanbul kapsamında bir araya getiriyor. S.O.S. İstanbul bu yılın en önemli ve anlamlı etkinliklerinden biri olacak.

  S.O.S. İstanbul’un sesi 2008’de R.E.M. olacak

  S.O.S. İstanbul’un konuğu katıldığı yardım kampanyaları ve politik söylemleriyle de etkili bir aktivist olan efsane rock grubu R.E.M. olacak. İstanbullu gençler R.E.M.’le birlikte seslerini yükseltecek, “S.O.S. İstanbul!” diyecekler.

  Michael Stipe, Peter Buck ve Mike Mills’den oluşan R.E.M. 30 yıla yaklaşan kariyerlerinde milyonların üzerinde albüm satışlarıyla dünyanın birçok yerinde sadık bir dinleyici kitlesine sahip. “Losing My Religion”, “Shiny Happy People”, “The One I Love”, “Everyody Hurts” gibi unutulmaz hitlere imza atan R.E.M. 2004’te Bruce Springsteen, Pearl Jam, Bright Eyes ve diğer pek çok grupla birlikte Bush karşıtı “Vote for Change” kampanyasına katıldı; 2005 yılında Live 8 Londra konserinde yer aldı ve Hyde Park’ta 200 bin kişiyi, dünyada çekilen açlık sorununa duyarlı olmaya çağırdı.

  Türk hayranlarının yıllardır dört gözle beklediği R.E.M. bu yılın başında çıkardığı ve politik şarkı sözleriyle dikkat çeken son albümleri “Accelerate”in Avrupa'daki son konserlerinden biri 4 Ekim Cumartesi günü İstanbul’da, S.O.S. İstanbul kapsamında verecek.

  S.O.S. İstanbul’un programında R.E.M.’le birlikte; İngiltere’nin psychedelic/experimental rock dünyasına en büyük armağanı Spiritualized, müzikleriyle olduğu kadar politik duruşlarıyla da dikkat çeken Mor ve Ötesi ile ilk albümleriyle büyük bir başarı elde eden Ayyuka da yer alıyor. S.O.S. İstanbul bundan böyle her yıl yeni paylaşımlar, yeni birliktelikler sunacak.

  Sizi 4 Ekim Cumartesi günü Kuruçeşme Arena’da ülkenin önde gelen sivil toplum örgütleri ve R.E.M.’le birlikte “S.O.S İstanbul!” demeye çağırıyoruz. Kolektif bir çalışmayla yapacağımız, paylaşacağımız çok şey var.


  herkese iyi eğlenceler dilerim.
  biletix'ten alıntıdır.
   
  Barış Kılınç bunu beğendi.
 2. Speedy Gonzales

  Speedy Gonzales Kıdemli Üye

  Kayıt:
  23 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  275
  Beğeniler:
  130
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Bu grubu belki de birdaha Türkiyede canlı dinleme fırsatı bulamayacağımız. Kaçırılmaması gereken bir konser.