PVC borudan bisiklet

BurakCan

Aktif Üye
Tepki
88
İsim
Burak Can
Bisiklet
b'Twin
İyi akşamlar,

Bugün derste aklıma gelen ve planlamaya başladığım bir projeyle ilgili araştırma yaparken ilginç bir şeyle karşılaştım.

İlk başta yapacağım şeyden bahsedeyim: 3 tekerli araba şeklinde bir bisiklet yapacağım.

Bununla ilgili araştırma yaparken, örnek ararken aynı şeyin pvc borulardan yapılmış olanıyla karşılaştım. ( (link) )

Resimlerde gayet açık ama pvc boruları tam tanımadığım için bana pek sağlam olmaz, 1-2 kişiyi taşımaz gibi geliyor.
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim.

Scudo

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
pvc sert ama kırılma sansı yuksek 3/4 su borularından bısey yapılabılır , babam tesısatcı yanında cıraklık yaparken benımde aklıma gelıyordu ama :D boruları bırbıne erıterek ıc ıce gecırılerek kaynak yapılıyor gayet saglam oluyor ama 2 3 kısı tasıyacak kapasıtede olmaz maalesef tek kısılık ve tek turluk bısey cıkarabılırız 3/4 plastık su borusundan :D

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Yıldız Bisiklet'in buna benzer modelleri var ama pvc'den değil.

BurakCan

Aktif Üye
Tepki
88
İsim
Burak Can
Bisiklet
b'Twin
Yıldız bisikletinkiler bizim yapacağımızdan çok farklı. bizimki daha bir araba konseptinde olacak.

Soner bey aşağıdaki resimlerde gördüğüm kadarıyla 2 kişi taşıyor. Ama hala aklıma takılıyor :D neyse deneyip göreceğiz.

(link) wentzweb.jpg
(link) (2 kişi+köpek:) )

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Yıldız bisikletin eskiden sitesinde sıradışı bisikletler diye bir bölüm vardı.Orada aynı düşündüğünüz tarzda 4 tekerlekli arabaya benzer bisikletler vardı.