PushLoc ve Poploc

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Emrah Pektaş tarafından paylaşıldı.

 1. Emrah Pektaş

  Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  12 Mart 2009
  Mesajlar:
  487
  Beğeniler:
  362
  Şehir:
  Balıkesir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Rock Shox amortisörlerde kullanılan bu iki kilit mekanizması arasındaki fark nedir?Resimlerden gördüğüm kadarıyla poploc daha üst düzey amortisörlerde var ve kilitleme mandalının yanında çevrilme suretiyle çalışan ilave bir ayar mekanizması mevcut.
   
 2. reha genç

  reha genç Bisikletkolik

  Kayıt:
  2 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.326
  Beğeniler:
  994
  Şehir:
  istanbul/İçerenköy-U.Mumcu
  Seviye:
  Galiba birinde maşanın kilitli kalacağı durumlar ayarlanabiliyor,Diğerinde ise bu ayar mevcut değil maşa sürekli kilitli kalıyor.
   
  Emrah Pektaş bunu beğendi.
 3. #3
  Emrah Pektaş

  Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  12 Mart 2009
  Mesajlar:
  487
  Beğeniler:
  362
  Şehir:
  Balıkesir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Sorunun cevabını net bilen yok galiba.Ben de daha kolay bir soru sorayım.:)

  Pushloc ve poploc arasındaki fark, poploc da aşağıdaki resimde görülen kilitleme mandalının yanındaki çevrilebilir mavi renkli kumandanın olması sanırım.Bu mavi renkli, çevrilebilir kumandanın fonksiyonu nedir?Flood Gate özelliğini gidondan kumanda etmemize yarıyor olabilir mi?
  [​IMG]
   
 4. Özgür Tunalı

  Özgür Tunalı Bisikletkolik

  Kayıt:
  26 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  1.220
  Beğeniler:
  716
  Şehir:
  Bahçelievler, İstanbul
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  ---Pushlockta lockout açık veya kapalı fonksiyonu var sadece.Üzerinde compresyon ayarı bulunmayıp sadece lock out bulunan maşalar için kullanılıyor.
  ---Poplockta o mavi ayar düğmesi yani maşanında üzerinde sağ bacakta bulunan compresyon düğmesini kontrolünü sağlıyor ve ayrıca lock out açık kapalı özelliği sağlıyor.
  ---Compresyon da üzerine yük bindiği zaman maşanın içindeki yağın bir bölümden diğer bölüme geçiş hızını ayarlamaya yarar.Çöküşte maşanın yayıyla beraber çalışarak yaya daha hassas ayar imkanı sağlar esasında. Bir nevi sertlik ayarı gibi düşünebiliriz.
   
  Hasan Oğuz, Emrah Pektaş ve sonEr´´ bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

anzac.png
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...
20150320_122950-1.jpg
Arkadaşlar bisikletten düştüm köprücük kemiğimi kırdım ..köprücük kemiğini kıran arkadaşlara sorum olucak..özel hastaneye gidiyorum kaynamaz diyor doktor devlete gidiyorum kaynar diyor ben...
sporcu içeceği.jpg
Bir çoğumuz hafta içi kısa, hafta sonu 100+ km yol yapıyoruz. Bisiklet ile ilgili her şeye dikkat ediyoruz ama kendimiz hariç. İşte uzun yol alıp laktak seviyesini (hamlama) yüksek tutmak ve...