Pushing Koruması Nedir? Bilen Var Mı?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında tolga1976 tarafından paylaşıldı.

 1. tolga1976

  tolga1976 Onursal Üye

  Kayıt:
  12 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.744
  Beğeniler:
  2.577
  Şehir:
  İstanbul, Ümraniye
  Seviye:
  Selam arkadaşlar..

  Pushing koruması nedir bilen var mı? Ben nette araştırma yaptım ancak cevaplar çok karışık, bir çok terim var yanıtlarda..

  Şöyle anlayacağım şekilde özet halinde bilen kişiden rica edyorum..

  teşekkürler..
   
 2. #2
  tolga1976

  tolga1976 Onursal Üye

  Kayıt:
  12 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.744
  Beğeniler:
  2.577
  Şehir:
  İstanbul, Ümraniye
  Seviye:
  Phishing olarak düzeltiyorum soruyu...?
   
 3. Ozan Akçay

  Ozan Akçay Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  29 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  532
  Beğeniler:
  184
  Şehir:
  İzmir-Datça
  Seviye:
  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Yemleme, sözcüğü İngilizce "Password" (Şifre) ve "Fishing" (Balık avlamak) sözcüklerinin birleşmesiyle oluşturulmuş phishing sözcüğünün Türkçe karşılığıdır. Yemleme, yasadışı yollarla bir kişinin şifresini veya kredi kartı ayrıntılarını öğrenmeye denir. "Yemleyici" diye tanımlanan şifre avcıları, genelde e-posta vb. yollarla kişilere ulaşır ve onların kredi kartı vb. ayrıntılarını sanki resmi bir kurummuş gibi isterler. Bu "av"a karşılık veren kullanıcıların da hesapları, şifreleri vb. özel bilgileri çalınmaktadır.

  Örneğin Firefox'un bazı sürümlerinde/eklentilerinde bu koruma varmış. Güvenilir sitelerin kılığına girerek şifre , kredi kartı vb.. bilgilerinizi çalmaya çalışan web sitelerinin adreslerinin yer aldığı bir liste ile sizin girdiğiniz adresi karşılaştırıp gerek görürse uyarı veriyormuş.Phishing koruması da bu olsa gerek.
   
  tolga1976 ve Kamil BULUT bunu beğendi.
 4. Eser Sevinç

  Eser Sevinç Onursal Üye

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  5 Nisan 2011
  Mesajlar:
  1.815
  Beğeniler:
  2.682
  Şehir:
  Eskişehir
  Adı:
  Eser Sevinç
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Şurada detaylı bilgi mevcut
  https://mail.google.com/support/bin/answer.py?hl=tr&ctx=mail&answer=8253

  Kısaca bahsetmek gerekirse, genelde banka bilgilerini ele geçirmeye çalışırlar, bankadan gelmiş gibi size mail gönderirler ve bankanın sitesine benzer bir siteye veya direk giriş bilgilerinizi soran bir sayfaya yönlendirirler yönlendirirler, adres satırına baktığınızda eğer htlm,asp, php veya internet sitesi uzantılarının ne anlama geldiğinden bilginiz yoksa anlamanız pek mümkün olmayabilir. Sonra sizden giriş bilgilerinizi isterler siz de aldanır da giriş bilgilerinizi verirseniz sistemlerine kaydederler ve size işleminiz başarılı diye onay sayfası çıkartırlar, daha sonra da bankanın orjinal sitesine yönlendirirler. Siz de pek bir şey anlamadan bilgilerinizi vermiş olursunuz, allah korusun o bilgilerle hesaplarınızı göçürürler.
  Mailinize gelen ve sizden herhangi bir hesabınızın bilgilerini isteyen maillere aldanmayınız. Ne işlem yapacaksanız direk bankanın sitesine girip yapınız. Böyle bir durum yaşadıysanız hemen bankanızla görüşüp hesaplarınızı dondurunuz.
   
  sonEr´´ bunu beğendi.
 5. Soner SAĞ

  Soner SAĞ Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  135
  Beğeniler:
  142
  Şehir:
  Kocamustafapaşa
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  Phishing herhangi bir hesap bilgisinin yasal olmayan yollarla ele geçirmek anlamina geliyor. En sık kullanılan yöntem herhangi bir bankanın web sitesi arayüzünü kopyalayıp. Rastgele email hesaplarına gönderilmesi. Kopyalanan arayüz farklı bir hosting+domain ( yayınlama+alanadı) üzerinde çalıştırılabilir.

  Kısaca garanti.com.tr web sitesini kopyalayip zaranti.com şeklinde bir alanda çalıştırabilirsiniz. php python gibi programlama dilleri ilede arkada çalışan süreçleri yönetirsiniz. Sitenin görüntüsü aynı oldugu için bu kısma yemleme denir. Herhangi bir hesap sahibi giriş yapmak istediğinde bilgileri girer. Phishing kısmıda budur. Girilen bilgiler sonra kullanılmak üzere saklanabilir bir yere gönderilebilir. Bu işlem anlaşılacağı üzere sadece banka hesapları için yapılmaz.
  Korunmak için her ne olursa olsun emailinize gelen bilginiz olmayan bir siteye özel bilgi girmemektir. Yada bir link ile sizi bir yere yönlendiriyorsa. Adres satırını kontrol etmeniz gerekir.
   
  tolga1976 bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2015-9-22_17-4-3.png
Fast After 50'de Joe Friel kiraz suyunun iyi bir uyku için faydalı olduğunu, çünkü kiraz suyunun uyku sırasında melatonin üretimini arttırdığını yazıyor. Tabii iyi uyku da şiddet antrenmanları...
07thighs1-articleLarge1.jpg
1- Vücudunuzdaki büyük kas gruplarını çalıştırır. Vücudunuzdaki en büyük kas grupları bacak bölgesinde bulunur. Böylece bacak kaslarının çalışması ve güçlenmesi yağ yakım hızınızı arttıracaktır....
bicycling-team-2-600x4501.jpg
1- Vücudunuzdaki büyük kas gruplarını çalıştırır. Vücudunuzdaki en büyük kas grupları bacak bölgesinde bulunur. Böylece bacak kaslarının çalışması ve güçlenmesi yağ yakım hızınızı arttıracaktır....