Pure fix fixie bisiklet hakkında sorularım var

ProKiller

Üye
Tepki
1
İsim
Erdem
Bisiklet
Salcano
Salcano xrs060 model bisikletim var , satıp fixie bisiklet almayı düşünüyorum. Araştırdığım kadarıyla türkiye de fixie pek gelişmiş değil. Cararo fixie ve sedonanın fixie modellerini gördüm fakat beğenmedim. Daha çok araştırdım ve pure fix markasıyla karşılaştım. Echo modelini beğendim fakat türkiyede bulamadım. Sadece xray modeli vardı. O da 3 tane ve xs kadro boyum ise 1.77 . Sorularıma gelecek olursak: 1) Türkiye de bulabileceğim sıfır fixie var mı ? 2) eğer xs kadro alırsam bu sorun olur mu?

Scudo

flowerman

Üye
Tepki
0
İsim
Buğra Ülcay
Bisiklet
Cannondale
İzmir de seda bisiklet purefix satıyor.Elinde bikaç tane custom fixie de vardı.

Tepki
13
Bisiklet
Carraro
fuji feather bir çok bisiklet mağazasında satılan fixie türü, fiyatı 1500 falan olması lazım 1800 de olabilir ama ikinci elini çok daha uyguna bulabilirsin ve emin ol bu kadar az paraya fujiden iyi fixie bulamazsın (sıfır alacaksan tabi, ben olsam 1500e sıfır almaktansa bu paraya ikinci el daha iyi bir şey denk getirmeye çalışırım). bu arada bende carraronun fixie modelini çok aktif ve hor kullanıyorum gayet memnunum gidonu dropbar yaptım spd pedal güzel lastik takıp freni söktüm başka bir şey yapmadım gayet güzel 10 ay falan olmuştur alalı 5 bin km civarı yol yaptım hiç bir sorun çıkarmadı. görsel olarak çokta kötü değil para olsa hiç acımam en kralını alırım ama şu an beni gayet götürüyor memnunum (ikinci el 450 liraya almıştım)

• Beğen
Tepkiler: uguryilmaz144

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Forumda hiç adının geçtiğini görmedim ama mbm markasına bakabilirsiniz.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada

ProKiller

Üye
Tepki
1
İsim
Erdem
Bisiklet
Salcano
Hepiniz sağolun. 2 ay sonunda bisikletimi satabildim fakat fixieden vazgeçtim , yol bisikleti alacağım . Yazmışken bir soru daha sorayım , 2017 model yol bisikletleri ne zaman satışa çıkıyor ben şubat filan diye duydum ama sizlere de sorayım bi

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
fixie deli işidir, o da olmadı ben bisikleti büsbütün yedim bitirdim, bütün olarak çıkardım diyen "ACE" statüsündeki binicinin işidir, denemeden videolara bakıp alınacak bisiklet değildir, Newyork'da değilsen fixie'yle kız da tavlanmıyo :) benim izlenimlerim

Tepki
824
İsim
Ahmet
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konu açamadığım ve bu konu hakkındaki tek konu olduğu için yazıyorum,

arkadaşımda pure fixie echo 50cm modeli var acaba bu bisikletin şuan piyasası nedir?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Konu açamadığım ve bu konu hakkındaki tek konu olduğu için yazıyorum,

arkadaşımda pure fixie echo 50cm modeli var acaba bu bisikletin şuan piyasası nedir?
Bu bisikletler piyasa oluşturacak kadar çok sayıda satılmadığı için bir piyasa fiyatından bahsetmek zor. Her bisikletin durumu, hangi malzemeden yapıldığı, markası, rengi, komponentleri, orijinallik durumu ayrı ayrı fiyatlanabiliyor.
Purefix in hoş görünümlü bisikletleri var, ama sabit vitesli bisikletler arasında çok muteber bir marka olduğunu pek söyleyemem. Genelde renkli hi-ten çelik bisikletleri oluyor. Amerika fiyatının yaklaşık yarısı, bisikletine göre belki biraz altı veya üstü bir benchmark olabilir bence. Oralarda hi ten çelik olanların yenisi 300-400 dolar civarına satılıyor diye biliyorum. Chromoly olanlar ise bir tık daha yüksek oluyor, bakmak lazım.
Fixie piyasasında arz da talep de az. Satış aylarca da sürebilir aynı gün de satılabilir.