Puck Patlamaya Karşı Sprey

theos

Üye
Tepki
20
Patlamaya karşı etkili olduğu söylenen bu ürünü satın aldım ama ne şekilde kullanırsam daha verimli olur acaba? Kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirler mi? Ek olarak bu ürün tek kullanımlık mı? Mesela önce biraz bundan sıkıp daha sonra pompa ile şişirsek iknci bir patlakta tekrar kullanamaz mıyız?

Scudo

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Merhaba,

Verim almak icin 8 saat gecmesi gerekiyor. Ayrica kullanmadan once de mutlaka biraz ovuşturarak ısıtmaya calısın. Tabi bu durum sade serin havalar icin gecerli. Kullanımı ise bir defaya mahsuptur. Yani bir defada tamamını kullanmanız gerekir. Ayrıca içine sıktıktan sonra başka zamanki patlamalarda delikler kendiliğinden kapanır. Yani bir teker icin sadece bir defa sıkmanız yeterlidir.

theos

Üye
Tepki
20
8 saat geçmesi gerekiyor derken tam olarak neyi kastettiniz anlayamadım. Örneğin gecenin bir yarısı yolda lastik patladı spreyi sıktım lastik şişti. Yoluma devam etmeyecek miyim? Sıktıktan sonra beklemezsem ne olur?

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Yani spreyi sıkmak için patlamasını beklemenize gerek yok. Sprey sıkıldıktan 8 saat sonra tam anlamıyla etkisini gösteriyor. Bu yüzden spreyi önceden kullanmanız gerekiyor.

theos

Üye
Tepki
20
Ben üzerindeki açıklamalardan patlamadan sonra kullanılabileceğini düşündüm:
REPAIRS & REINFLATES inner tubes instantly
For provisional flat-tyre/blow-out repairs. If the can is stocked at low tempereture, warm it in your hands. Make pressure and check after 8 or 10 hours later. The inner tube is repaired.
Bu açıklamadan anladığım kadarıyla patlak veya sönmüş lastikleri tamir eder diyor. Ve 8 saat sonra basıncı kontrol edin diyor sanki bu da tam olarak işe yaramış mı hala kaçırıyor mu diye bir kontrol.
Önler/Engeller demeyip tamir eder dediği için sanki patlaktan sonra kullanılacak gibime geliyor. Yine de emin değilim tabi...

• Beğen
Tepkiler: ulas

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
Aynı işi gören büyük boy otomobil veya motosiklet spreylerinden kullanabilirsin, hacim olarak 4-5 kat , fiyat olarak aynıdır. Kalanını daha sonra defalarca kullanabilirsin. Lastiklerini tamamen veya yarı yarıya bununla şişirebilirsin. Sonradan oluşacak patlaklara karşı önceden önlem almış olursun. 8 saat meselesi de şu; spreyden çıkan köpük ilk anda patlak tamir edecek kıvamda olmuyor, ancak biraz zamam geçince yapışkan ve tamir edici hale geliyor.

• Beğen
Tepkiler: ulas

muhittin

Üye
Tepki
1
puck lastik tamir malzemesini sibop aşağıya doğru bakacak şekilde ve elinizdeki tüpün tabanını göreceğiniz şekilde kullanın verimi artırırsınız