Prowell F-55 R vs Prowell F-59 R

Muratcan Gümüş

Daimi Üye
Tepki
192
Arkadaşlar Prowell'in yeni çıkan modeli F-59 R nin forumda yine kask ile ilgili bir konuda M. Ali arkadaşımız "bizzat kendim tarttım 180 gr. geldi" demişti.. yani yeni çıkan f-59 r bayaa hafif bir kask.. F-55 R sanırım 240 gr. civarlarındaydı? yanlış hatırlıyor olabilirim tam emin değilim..

benim burada sormak istediğim şey; tabii ki hafiflik çok önemli fakat bu sağlamlığımdan çalıyorlar demek anlamınada geliyor mu? bu iki model arasındaki farklardan biriside yeni olan modelde aşağıda fotoğraflarda da gördüğünüz gibi F-59 un havalandırma delikleri daha büyük, e buda zaten neden hafif olduğunu gösteriyor bizlere.. benim korkum Allah korusun düştüğümüzde sivri bir demir boru veya o delikten içeri girebilecek bir cisim olduğunda delik daha küçük olsa bu bizim için avantaj olmaz mı? yoksa "zaten iki türlüde kaskı deler geçer" mi dersiniz.. :D bu arada F-59 R kullanan arkadaşımız var mı?

siz olsanız hangi modeli alırdınız?

<< Soldaki F-55 R -- Sağdaki F-59 R >>
http://www.cinarbisiklet.com/modules/catalog/products/pr_01_64_max.jpg http://www.cinarbisiklet.com/modules/catalog/products/pr_01_57_max.jpg

Aşağıdakide Prowell'in resmi sitesinden F-59R nin tanıtımı..
http://www.prowellhelmets.com/2010/images/f-59r.gif

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Aslanhan
Scudo

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Ben de kask almak istiyorum ama kafamda soru işaretleri var ? örnek vermek gerekirse ben minyon yapılı oldugum için kaç cm kask uyar bana? bunun gibi sorular. :)

haldun989

Aktif Üye
Tepki
231
İsim
Haldun SAYI
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben F59R kullanıyorum. Gerçekten hafif sakallardan dolayı boyun kısmı olmasa hissetmiyorsun ki bir kaç defa kask kafamda iken aradığım oldu ;) Havalandırma delikleri gerçekten güzel çünkü bir önceki modeli kardeşim kullanıyor ve benim kafam daha havadar ;) bunu söyleyebilirim.
Bu arada Allah korusun; sivri birşey havalandırmadan gelirse girebilir :( çok ürkütücü olmasına karşın böyle birşeye yazgı denir heralde ???

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
F-59R kullanıyorum,estetik olarakta hafiflik olarakta çok güzel bir kask,ben çok memnunum tavsiye ederim :)

• Beğen
Tepkiler: Muratcan Gümüş

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Tolga Yücel

Nerden almıştınız acaba nirden hım ? ben de öğrensem iyi olur.

Muratcan Gümüş

Daimi Üye
Tepki
192
@psychologicalmaniac

başınızın çevresini alnınızdan başlayarak mezro ile ölçün.. ya da bir ip yardımıyla da yapabilirsiniz (daha sonra ipi metrenin üzerine koyarak ölçüyü alabilirsiniz) çıkan sonuç aşağıdaki verdiğim aralıkların hangisine denk geliyorsa o sizin kask ölçünüzdür.. ki bunlar sabit kasklar değil ayarlanabilen kakslar.. başınıza çok az küçük veya büyük gelirse daraltıp genişletebiliyorsunuz..

Başınızı ölçtükten sonra;
Sonuç : 55-61 cm aralığında çıkar ise M (Medium) kullanacaksınız..
Sonuç : 59-65 cm aralığında çıkar ise L (Large) kullanacaksınız..

• Beğen

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
@psychologicalmaniac

Dostum bisikletçilerde mevcuttur,1 bisiklet bayiisinde bile olmasa 2.incisinde mutlak bulursun.. 40tl gibi uygun bir fiyata aldım :) öneririm

• Beğen

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Benim de almam gerekiyor da ancak gelecek ay alabilirim ki !

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
ben Limar 525 red marka kask aldım gayet güzel bir kask

(link)

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
f-59 modelinde delikler genişletilmiş, üst arka kısma fazladan 2 delik ilave edilmiş,f55 biraz daha uzun, f59 daha yuvarlağa akın duruyor fotoda. f-55 modelini kullanmaktayım, memnunum.. bulabilrsen f59 al tabiki

Tepki
22
Bisiklet
Salcano
f59r almayı düşünüyorum bende. dışarıdaki dükkanlarda pek gezmedim fakat aşağıdaki sitede 62,5tl + kargo gibi bir fiyatı var gözatabilirsiniz

(link)

Faruk ONUK

Daimi Üye
Tepki
56
Valla ben rastgele beğenip almıştım f59 r ı.Bayağı tutmuş ama piyasada :)

Epey hafif bir kask.Fakat oldukçada sert.Diğer köpükten yapılmış kasklar gibi değil.Allah korusun hiç çarpmadım kafamı ama çarparsam ne olur bilemiyorum yani.O darbeyi nasıl emer soru işareti.