Protein karışımı köpüğü yardım?

Hüseyin Tekin

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Hüseyin TEKİN
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar. Sporla beraber protein kullanıyorum sütle karıştırdığımda çok yoğun bir köpük çıkıyor içerken içimi bulandırıyor bilgisi olan var mı?
Köpüğünü aldığımda geriye çok az bir karışım kalıyor. bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

Scudo

EmreK.

Üye
Tepki
36
Bisiklet
Sedona
Protein tozlarının tadı genelde iğrenç olur bu bir gerçek ancak son zamanlarda çikolatalı ürünlerin tadı bir harika :) Onlara yönelmeni tavsiye ederim eskiden sırf vanilya vardı bir de çilek olurdu profesyoneller bile zorlanırdı içerken ben burnumu kapardım içimden sayardım tam bir zulümdü ... Benim tavsiyem plastik shakerlardan uzak dur cam sağlıktır al bir kavanoz içinde çalkala temizliği kolay koku yapmaz hem az köpürür , sütü de yağsız light olandan tercih et ben suyla seviyorum süt ağır geliyo :)
Devam sütüyle bile karıştıran arkadaşlarım var düşün onun tadı nasıl :hasta: Su favorim :in:

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Tekin

Hüseyin Tekin

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Hüseyin TEKİN
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Moonster Beef kullanıyorum çikolatalı tadı yeni aldım sayılır. Senin mantığından gittim yağsız süt daha az köpürür dedim ama bulamamıştım o an için yarım yağlı ile karıştırdım yine aynısı oldu. Shaker konusuna gelince çok haklısın eğer içinde biraz beklerse koku yapıyor. Kanımca o köpüğü yapanda plastik delikli aparat. Cam kavanoz tavsiyeni de göz önünde bulundaracam. Sağolasın :) Su konusuna gelince karışımın çok saf bi tadı oluyor onuda ben sevmiyorum :D

Hüseyin Tekin

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Hüseyin TEKİN
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kondisyondan yarım saat önce. neden sordunuz.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Protein tozu, özellikle Whey protein idmandan hemen sonra alınır. Amacı idman sonrası kaslara hzılı olarak protein yollayıp taparlanmayı ve kas oluşumunu hızlandırmaktır.
Süt ise çok yavaş sindirilen bir besindir. O nedenle protein tozu idman sonrası süt ile değil su ile alınır.
O yüzden sordum ne zaman olduğunu.

• Beğen

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
ben meyve suyuyla içiyorum süt gaz yapıyor suda çok yavan tatsız oluyor. meyve suyuyla harika oluyor, sonra karıştırma işinide mutfak el robotuyla yapıyorum. hani şu mercimek çorbasını yaparken kullandıkları bıçaklı parçayla, sanki poliratan köpük gibi oluyo pamuk gibi. ayrıca aromasıda çilekli şeftali yada kaysıyla yapıyorum genelde vişne suyuyla yapınca hafif ekşimsi oluyo dahada bi güzel oluyor ama vişnede bizim dolapda durmuyor hemen tükeniyor :) tavsiyem meyve suyu ve mutfak robotu.

• Beğen

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Ben o sorunu sütü ılıklaştırarak çözmüştüm, soğuk sütle protein tozu zor karıştığı için fazla çalkalamak gerekiyor sonucunda da köpük oluşuyor. Ilık süt ve sakin bir çalkalama sonucunda oluşucağını sanmıyorum. Genellikle antrenmandan sonra tavsiye ediliyor ancak öncesinde de alınabiliyor sanırım.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Gökhan Toros

Katılıyorum, antremandan sonra su ile , antreman harici içeceğin zaman süt ile kullanabilirsin. Köpük konusuna gelince aynı kola gibi düşün.. sütle karıştırınca köpürmesi normal bir iki dakika beklersen köpüğün indiğini göreceksin. Kolay gelsin.

• Beğen

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Bende aynı şekilde su ile kullanmanızı tavsiye ederim,amaç zaten kana çabuk karıştırmak. Hem gazda yapmaz. Su+cam kavanoz derdinize çözüm olur gibi. Ben 1 senedir bu şekilde kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım özellikle optimum whey proteinde.

• Beğen

Hüseyin Tekin

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Hüseyin TEKİN
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Gökhan Toros

öneriniz için teşekkür ederim. verdiğiniz bilgiler gerçekten aydınlatıcı oldu ben sütle içtiğimde daha çok işe yarayacağını sanıyordum. Antrenmandan yarım saat önce almamı protein satan kişi söylemişti güya kondisyon antrenörü olacak.

@meseduzu

tavsiyeniz için teşekkür ederim. suyu tercih etmememin sebebi yavan olmasıydı siz bu sorunu sözmüşsünüz. :)

@Mustafa Şükrü YILDIRIM

bundan sonra antrenmanlardan sonra alacam proteini :). ben sütle karıştırdığımda sütü dolaptan çıkarıyordum yine tadı içimi bulandırmasın diye. sizin için iyi bir çözüm yolu olmuş fakat benim için zor gibi :)

@Alper Gencan

köpüğün inmesini bayağı bekledim fakat sütün yağından sanırım kaymak gibi bi kıvam aldı eğer onun inmesini beklersem süt bozuluyor. Tavsiyeniz için saolun.

@Samet Şenel

size de teşekkür ederim şuan ki izleyeceğim yol cam kavanoz su/meyve suyu :)

Osman Selman

Forum Demirbaşı
Tepki
405
tamamını sütle kullanma, su ile karıştırarak kullanırsan hem köpürmez hem daha çabuk kana karışır. ve ayrıca antrenman sonrası kullanman gerek.

• Beğen

karakartal

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Sedona
gün içi gerekli protein alınırsa tozuna gerek olacağını sanmıyorum.istenirse alınabilir de.antrenmandan yarım saat önce 1 tane tam elma antrenman sonrası 1 muz(elma suyu da olabilir sindirimi hızlı basit karbo) ve su ile karıştırılmış protein tozu alınabilir.buna antrenman öncesi elmanın yanında su ile karıştırılmış toz da ekleyenler oluyor.sütün sindirimi 2 saat kadar sürdüğü için antrenman öncesi pek tavsiye etmem

• Beğen

Hüseyin Tekin

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Hüseyin TEKİN
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
karışımın köpüğünden ziyade aklımda kalan diğer soru işaretlerini de aydınlatmış oldunuz. Teşekkürler :)